Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

بازی مهرۀ شیشه ای

بازی مهرۀ شیشه ای

نویسنده:
بازی مهره های شیشه‌ای 1943 این رمان بزرگ در دو جلد انتشار یافت.حوادث این رمان در قرن بیست و سوم میلادی می‌گذرد و هسه خواننده را با خود به سرزمین کمال مطلوب که به آن نام کاستالی داده ، می‌کشاند ، سرزمینی که «مشتاقان عالم معنا، دور از غوغای جهان» در آن سکونت دارند؛ این سرزمین نمایشی از « تلفیق فلسفه غرب با عرفان شرق » ، زیبایی با افسون، فرمول‌های دقیق علمی با ترنم موسیقی است. سرگذشت قهرمان کتاب سرگذشتی است که هسه خود آرزوی آن را در سر می‌پروراند . نظر هسه آن است که بشر « در هیچ مرحله‌ای از زندگی نباید عقب بماند و پیوسته باید در دایره‌ای جدید نفوذ کند » ، همچنان که در « بازی مهره های شیشه‌ای» تیله‌ها باید پیوسته پیش بروند ، زیرا «سرشت» توقف را نمی‌شناسند.

درباره کتاب:
"بازی مهره‌های شیشه‌ای" یا بازی تیله‌های شیشه‌ای" که آخرین اثر مهم و مشهور هرمان هسه به شمار می‌آید، در سال 1943 در کشور سویس انتشار یافت. هنگامی که توماس مان نویسنده شهیر آلمانی که در آن دوران در کالیفرنیا می‌زیست، دو جلد چاپ نخست این اثر را دریافت کرد، از تشابه کاملا آشکار "ساختار آزمایشی زندگی ماگیسترلودی (استادبازی) یوزف کنشت" و داستانی که خود وی، توماس مان، به‌نام "دکتر فاوستوس" (سال 1947) می‌نوشت سخت شگفت‌زده و مبهوت شد. این دو اثر با وجود تفاوت‌هایی که از نظر ذوق و مشرب، سبک، و موضوع یا تم با هم دارند، روایتگر یک قصه یا حکایت مشابه هستند: گوینده یا نقالی خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه و در عین حال مغلق‌نویس و گزافه‌پرداز و با شوق و علاقه‌ای بسیار زیاد، که فقط از شخص خرده‌گیری چون خود وی برمی‌آید، درباره زندگی مردی سخن می‌گوید که هم دوستش دارد و هم تحسینش می‌کند. در هر صورت، چون این راوی یا گوینده نمی‌تواند آن‌گونه که سزاوار است نبوغ بحث‌برانگیز یا تردیدبرانگیز موضوع و سوژه تذکرگونه‌اش را درک کند، درنتیجه تنش یا رابطه تیره و مسخره‌ای بین پرسپکتیو یا دیدگاه محدود گوینده و پندارها و رویاهای باز و گسترده‌ای که نادانسته و ناآگاهانه به خواننده القا می‌کند به وجود می‌آید..

حق تکثیر :‌
ت‍ه‍ران‌: نشر اس‍اطی‍ر، ۱۳۸۰.

» کتابناکهای مرتبط:
قاتل پشت پنجره
دوزخ
Island Nights Entertainments

نسخه ها
4.4 / 5
با 38 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 6
۱۳۹۱/۰۷/۱۰


پاسخنگارش دیدگاه
rayhan1
Member
با سپاس از آقای کبیر اندر کبیر ولی چگونه دانلود کنیم.
نقل قول  
mohammad_h
Member
لینک دانلود وجود ندارد
لینک کمکی را لطفاً در بخش نظرات قرار دهید
نقل قول  
tina nikpoosh
Member
چرا لینک؛ دانلود نداره
نقل قول  
azi1357
Member
سپاس فراوان از کبیر اندر کبیر عزیز بخاطر آپلودهای بی نظیرش
نقل قول  
raha_118
Member
هر وقت خواستم از این آقای k2k تشکر کنم اسم مستعارش مانع شده بود اما دوستمون اصطلاح خوبی به کار برده کبیر اندر کبیر. جناب کبیر اندر کبیر سپاس به خاطر کتابهای پر قیمتی که بارگذاری می کنید.اگر امکانش هست کتاب 4اثر اسکاول شین رو هم لینک دهی کنید.
نقل قول  
poorfar
Publisher
هسه یگانه است....
سپاس ویژه از کبیر اندر کبیر!
دوست ما کبیر اندر کبیر،کمی در مورد توضیحات رمان ها تنبلی می کند

بازی مهره ها یا تیله‌های شیشه‌ای (۱۹۴۳ Das Glasperlenspiel)
این رمان بزرگ در دو جلد انتشار یافت.
حوادث این رمان در قرن بیست و سوم میلادی می‌گذرد
و هسه خواننده را با خود به سرزمین کمال مطلوب که به آن نام کاستالی Castalie داده، می‌کشاند،
سرزمینی که «مشتاقان عالم معنا، دور از غوغای جهان» در آن سکونت دارند؛
این سرزمین نمایشی از «تلفیق فلسفه غرب با عرفان شرق»، زیبایی با افسون، فرمول‌های دقیق علمی با ترنم موسیقی است.
سرگذشت قهرمان کتاب سرگذشتی است که هسه خود آرزوی آن را در سر می‌پروراند.
نظر هسه آن است که بشر «در هیچ مرحله‌ای از زندگی نباید عقب بماند و پیوسته باید در دایره‌ای جدید نفوذ کند»، همچنان که در «بازی مهره های شیشه‌ای» تیله‌ها باید پیوسته پیش بروند، زیرا «سرشت» توقف را نمی‌شناسند.


دمیان،سیذارتا و گرگ بیابان هم از این نویسنده ی بی نظیر،فوق العاده است.
باز هم ممنون از آپلود کننده ی پر کار
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You