Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

خانه ی آخر

خانه ی آخر

خانه آخر نمایشنامه ای است که بر اساس اتاق شماره 6اثر آنتوان چخوف توسط محمود دولت آبادی باز نویسی شده است.

از مقدمه کتاب:
آنتوان چخوف که عمری دراز نیافت،در همان زمان ناکافی آثاری بدیع آفرید که ظاهری آرام،چون چهره ی زیبا و نجیب خود وی داشتند.نیز ژرفایی همسان عمق درون نویسنده ای که در آن غوغاهایی برپا بود که نشانه های آن در آثارش تجلی می یافتند.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: ق‍طره‌، ۱۳۸۲

» کتابناکهای مرتبط:
آن مادیان سرخ یال
روز و شب یوسف
سلوک

نسخه ها
4.1 / 5
با 31 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 3
۱۳۹۱/۰۹/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
yare2004
Member
با سپاس از دوستان برای ارائه ی این کتاب در خصوص دولت آبادی تصور من این است که ابتدا باید از کلیدر خوانی آغاز کرد، این سیر خود دامنه ی مفیدی از ساختار داستان نویسی دولت آبادی است.
نقل قول  

یادش بخیر؛ این اواخر که می رفتم دانشگاه دوستانم در اتاق شماره 6 بودند! چقدر من به طعنه بهشان گفتم اتاق 6 ی ها و طفلکها خودشان را باد کردند! این هم از عواقب کتابنخوانی دوستان.

اما در مورد اثر استاد بیهقی زمانه: سرآمد همردیفان است و مفرح شش.
نقل قول  
arminjoon
Member
قسمت زیبایی از کتاب

همیشه بهانه هایی برای زندگی هست .در روی زمین چیز خوبی یافت نمی شود که سرچشمه اش بدی و پلیدی نباشد .آرامش و خشنودی بشر بیرون از روح او نیست بلکه در درون خود اوست .از رنج گریزی نیست آقا ، می ماند راه های درمان رنج های انسان .ناچیز شماری رنج و مشقات بشری به منزله ی ناچیز شماری انسان است .اگر یک احمق جسور با استفاده از مقام خود در برابر مردم به شما توهین کند ، آن وقت عذاب روحی را احساس خواهید کرد به خصوص اگر از چنان نفوذی برخوردار باشد که شما یقین کنید او را مجازات نخواهند کرد .از همه بدتر و شرم آورتر این است که این زندگی مثل صحنه هی اپرا با شکوه و جلال تمام نمی شود ، بلکه پایانش تکمیل ذلت و خواری پیشین است . مردی که عمر خود را با رنج و شکنجه گذرانده ، سرانجام جز مرگی شوم و وحشت بار انتظارش را نمی کشد .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You