آکادمی خون آشام  - جلد اول

آکادمی خون آشام - جلد اول

نویسنده:
مترجمان: سارا خاقانی، ساناز اسدی، موژان فروز، نسیم معین درباری، فتحیه گودرزی، شیما گروسی، نگار شاهمرادی (تیم ترجمه وبلاگ دوران اژدها )

آکادمی خون آشام - جلد دوم - سرمازدگی
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=47331


آکادمی خون*آشام یا The Vampire Academy ، مجموعه ایست فانتزی و ادامه دار با تم خون آشام و رومنس، اثر ریچل مید ، که فعلا چهار کتاب آن به نام های آکادمی خون آشام، یخ زدگی، بوسه ی سایه ، و پیمان خونین چاپ شده اند.
شخصیت اصلی این سری دختر نوجوان و نیمه خون آشامیست به نام رز هاتاوی. او در «آکادمی سینت ولادیمیر » آموزش می بیند که چگونه با استریگوی مبارزه کند. کتاب چهارم، اولین کتاب این مجموعه است که در داخل آکادمی اتفاق نمی افتد.
کتاب پنجم نیز با نام پیوند روح در آپریل 2010 و کتاب ششم در اواخر همان سال چاپ می شوند.این مجموعه در دنیایی اتفاق می*افتد که دو نژاد از خون*آشامان بر روی زمین زندگی می*کنند: استریگوی و موروی.
« استریگوی » خون آشامی پلید و نامیرا هستند و افراد بی گناه را کشته و از خون آنان تغذیه می کنند.آنها قصد دارند با افزایش نژاد خود، اشراف زادگان موروی را به طور کامل از بین ببرند.موروی می توانند به میل خود با خوردن خون یک انسان،و یا به اجبار به استریگوی تبدیل شوند.اگر یک استریگوی خون یک موروی،دمپایر و یا انسان را بخورد و دوباره همان خون را به آنان بنوشاند، به استریگوی تبدیل می شوند.
در مقابل، «موروی» خون آشامانی صلح طلب هستند، و از نیروهای بنیادین آب، آتش، زمین و هوا ، تنها برای برقراری صلح استفاده می کنند .
آنان از نیروی بدنی ضعیفی بر خوردارند و به هیچ عنوان جادوی خود را در جنگ به کار نمی برند، به همین دلیل نگهبانانی از نژاددمپایر همواره از آنان محافظت میکنند. دمپایر،به نژاد نیمه خون آشام اطلاق می شود. این نژاد می تواند حاصل ازدواج موروی با انسانها و یا موروی با دمپایر باشد.
دو دمپایر هرگز از یکدیگر دارای فرزند نمی شوند .
نام های استریگوی، موروی و دمپایر از اساطیر رومانی و بالکانی برگرفته شده اند.
رز هاتاوی یک دمپایر و محافظ شخصی یک موروی به نام لیسا دراگومیر می باشد. او در آکادمی خون آشامِ «سینت ولادیمیر» یاد می گیرد که چگونه با استریگوی مبارزه کند، و توسط یکی از محافظان بزرگ *تر لیسا ، دیمیتری بلیکوف ، آموزش می بیند تا با استفاده از سه روش قطع کردن سر، بیرون آوردن قلب استریگوی به وسیله ی خنجر نقره ای، و سوزاندن، آنان را بکشد .
رز در این سری کتب با خطرات گوناگونی روبرو می شود، اما مهمترین این خطرات در محبتی نهفته است که وی نسبت به معلم خصوصی خود احساس می*کند ...
شخصیت های اصلی کتاب عبارت اند از:
رز هاتاوی
دیمیتری بلیکوف
لیسا دراگومیر
آدریان ایواشکوف
در این مجموعه هر خون آشام هنگامی که به سن بلوغ میرسد، بر اساس استعداد ذاتی خود در یکی از عنصر های چهارگانه ی آب،آتش،هوا و زمین تخصص مییابد.به مرور روشن میشود که عنصر پنجم،روح نیز جزو نیروهای بنیادی بوده،اما تنها تعداد بسیار اندکی از آن برخوردارند. عنصر روح قابلیتهای جدید و عجیبی را در فرد به وجود می آورد.از جمله قابلیت هایی که تاکنون کشف شده اند می توان به شفا دادن،ایجاد پیوند،دیدن هاله*ی انرژی در اطراف دیگران،فرمان دادن،خواندن افکار و حضور در خواب دیگران اشاره کرد.

منبع: انجمن دوران اژدها

» کتابناکهای مرتبط:
نجات دریلان (1) : مبارزین تاریکی
بهترین قصه ها، برای بهترین بچه ها (جلد سوم)
اژدهایان دلتورا 1: لانه اژدها

نسخه ها
ZIP
حجم: 1 مگابایت
تعداد صفحات: ?
4.8 / 5
با 118 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 63
۱۳۹۱/۰۶/۲۰


پاسخنگارش دیدگاه
Dyan
Member
کتابش عالیه,ترجمه روانی هم داره ,پیشنهاد میکنم فیلمشم ببینید که سال2014 اکران شدانتخاب بازیگرا عالیه من به شخصه عاشق شخصیت و استایل رز شدم
و اینکه فیلم کاملا وفادار به کتابه,ممنونم از دوران اژدهای عزیز واسه ترجمه ى رمانای خوب
نقل قول  
Ghadirhadkam
Member
کتب خیلی خوبی بود بسیار متشکرم
نقل قول  
fire girl mhj
Member
نقل قول از aiablack:
بچه ها این آدریان داستش چیه که وقتی اومد ویراستار گفت آدریانم وارد داستان شد؟ کی هست ای اصن؟(هنوز جلد دو رو تموم نکردم)

یه سلطنتی از خانواده ی دیاشکوف که مثل لیزا قدرت روح داره
نقل قول  
bahar7a7
Member
دانلود نمیشه :(
نقل قول  
sssraha
Member
کتاب سه اش نیومده
نقل قول  
ofogh29
Member
فیلمش رو که ببینی بیشتر داستان رو درک می کنی. عالیه این مجموعه
نقل قول  
Anita Chan
Member
سلام^^
اشتباه لینکا رو گذاشتین
تاپیک دانلود جلد 2 رو 1 گذاشتین و تاپیک جلد 1 رو دانلود جلد 2 گذاشتین:دی
ممنون که همه چپترهارویک جا در یک جلد ارایه دادین
نقل قول  
aiablack
Member
بچه ها این آدریان داستش چیه که وقتی اومد ویراستار گفت آدریانم وارد داستان شد؟ کی هست ای اصن؟(هنوز جلد دو رو تموم نکردم)
نقل قول  
faezeh1500
Member
نیلو خانم کی گفته داداشی شوته البته معلومه برا شما ها شوته منه بدبخت بیچاره اولین نفر باید اونجا همیشه وایستم ازم درس بپرسه حالا اگه خونده باشم عمرا اگه ازم بپرسه بله شما ها شانس دارید
نقل قول  
hjamali37
Member
یه درصد فکر کن تو کتابناک باشه فردا من و تو و کل کلاسو بخخخخخخخخخخخخخ
بعدم درسمو خیلی وقته خوندم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You