Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

مهارت های سرپرستی

سرپرستی از دیگاه اسلام
• مفاهیم سرپرستی از گذشته تا کنون
• بررسی شیوه های مختلف سرپرستی
• تجزیه و تحلیل عوامل بر انگیزنده
• طرح ریزی و سازماندهی
• نواوری
• کنترل
• آشنایی با پژو هش عملیاتی
• مروری بر مفاهیم مدیریت و سرپرستی
• وظایف ،مهارتها و فعالیتهای مدیران.
• اصول مدیریت
• هدایت و رهبری نظارت و کنترل..
• وظایف سرپرستان
• انتظارات از سرپرستان
از مواردی است که در این کتاب خواهید خواند
حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
مدیریت عمومی
بابای پولدار بابای بی پول
راهنمای جامع تهیه و تدارک الکترونیکی کالا و خدمات: مناقصه گذاری الکترونیکی

نسخه ها
4.3 / 5
با 20 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۱/۰۳/۱۷


پاسخنگارش دیدگاه
taranomi
Member
کجا باید دانلودش کنم اخه
نقل قول  
horrad
Member
نقل قول:
عزیزیم کتاب را خوندی ؟ یکی از موضوعاتش اینه

دوست گرامی
من رفرنس مطالبی که در این کتاب(البته کتاب نیست بلکه در حد یک ارائه به صورت پاور پوینت در کلاسه)مورد استفاده قرار گرفته رو زمانی که شما داشتی <بابا آب داد> رو میخوندی، خوندم پس احتیاجی به دوباره خوندن مطالب ناقص و پراکنده ی موجود در این کتاب نیست اما اشکال اساسی که مطرح کردم در مورد همون قسمتی است که مدیریت رو با دین پیوند زده و یک آش شله قلمکاری درست شده که نه تنها مدیریتی نیست بلکه علمی هم نیست.فقط یک موردش رو باز میکنم تا منظورم رو بهتر متوجه بشی:
در صفحه ی 23(مدیریت از دیدگاه قرآن) آورده شده ؛شرط اساسی اصلاح مدیران:1>مسلح به فرهنگ قرآنی باشد2>مصمم به پیاده کردن این فرهنگ در جامعه باشد.در این مورد به موارد زیر دقت کنید:
1)مدیریتی که در این کتاب در مورد اون بحث شده،مدیریتی است که بر پایه مشاهدات،آزمایشات،استنباطات دانشمندان قرون18،19،20میلادی در اروپا و آمریکا و شرق آسیا شکل گرفته و مدیریت نوینی که در حال حاضر وجود داره زاییده ی جنگ جهانی دوم و بعد از اون هست.
)مدیریت یک علم جهانی است با تکیه بر فرهنگهای خاص منطقه ای،یعنی این که تکیه ی این علم بر فرهنگ زمینی است نه فرهنگ آسمانی.
3)آیا در این کتاب ،شما تعریفی از فرهنگ قرآنی می بینید؟یا فقط برای تزیین این کتاب لفظ قرآن به اون اضافه شده!
4)در مورد حدیثی که بیان شده،نکته ی مهمی وجود داره و اون اینکه هرگاه امیران و علما صالح باشند امت صالح خواهد شد و هرگاه ایشان فاسد باشند امت فاسد خواهد شد(یاد تئوری مدیران ژاپنی افتادم که همیشه اصلاح و تغییر و تحول رو از بالاترین مقام آغاز میکنند یعنی هنگامیکه سازمانی با کسری بودجه مواجه بشه، حقوق اولین نفری که کم میشه مدیر ارشد اونجاست)آیا باز هم نکته ای در رمز گشایی این موضوع بیان میشه؟نه،در صورتیکه تئوری های مدیریتی با شکافتن جزئیات راه حل هم ارائه میدهند و البته از وجود مباحثی مثل اخلاق مدیریتی و...هم نباید گذشت.
5)این جمله که مدیر باید به فرهنگ قرآنی مسلح باشه من رو یاد همون ماجرای عوض کردن اسم کامپیوتر و هلی کوپتر انداخت که وقتی اسمشون رو عوض کردند گفته شد که ساختنش هم بومی شده در صورتیکه اصل تکنولوژی همون تکنولوژی اروپایی و آمریکایی است و این قصه در مورد مدیریت هم تکرار شده.
پس فقط کاربرد لفظ اسلامی بدون ارائه ی راه حل ،ماهیت چیزی رو عوض نخواهد کرد و گره ای باز نخواهد شد.(اعتراض من هم به همین قسمت بود)
موفق باشی
نقل قول  
نقل قول:

عزیزیم کتاب را خوندی ؟ یکی از موضوعاتش اینه
نقل قول  
horrad
Member
نقل قول:
سرپرستی از دیگاه اسلام

آخه یکی نیست بگه این کتاب(پاور پوینت)چه ارتباطی با اسلام داره!(البته نباید از حق بگذریم چون 2 آیه از قرآن و یکی دو تا حدیث هم داره)

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You