رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
برادران کارامازوف (جلد دوم)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 1350 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 1350 رای
✔️ این رمان مهمترین اثر این نویسنده بزرگ روس است که هرچند از« جنایت و مکافات» از نظر ساخت نازل‌تر باشد، دارای آنچنان قوت و شدت دریافت و تحلیلی است که آن را به شمار یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای ادبیات اروپایی نیمه دوم سده نوزدهم درمی‌آورد.
رمان برادران کارامازوف در وضع موجود به صورت وقایع‌نگاری ناقصی به نظر جلوه می‌نماید که داستان کینه شدید برادران کارامازوف را نسبت به پدر، در چارچوب یکی از شهرهای کوچک روسیه، روایت می‌کند.
این رمان نمونه آن چیزی است که در دوران افول ناتورالیسم، «رمان افکار» خوانده شد و صحنه نمایش اضطرابهای روح اروپایی گردید. داستایفسکی در هیچ‌یک از آثار دیگر خود به این خوبی نشان نداده است که ادبیات باید برای آشکار ساختن مسائل بی‌شماری به کار رود که برآدمی بار شده‌اند، بی‌انکه در دل به وجود آنها اذعان کنیم یا جرئت مقابله با آنها را داشته باشیم. برادران کارامازوف در مجموع تحلیل مشروح نفسانیات انسانی از دیدگاه اخلاقی محض است.
جوهر رمان برادران کارامازوف در همین افسانه نهفته است:‌ جلوه عشقی که در این افسانه مستتر است- عشقی که در دل زوزیم سالخورده وآلیوشا مملو است- اساساً جنبه عرفانی دارد. این افسانه از آن جهت بسیار مهم است که دو نیروی فایق در نفس داستایفسکی را می‌نمایاند: از سویی، ایمان به نیکی پنهان در فطرت آدمی، آن نیکی که صورت مسیحایی همبستگی بی‌حد و مرز انسانی بروز می‌کند؛ از سوی دیگر، علم به وجود شقاوتی انسانی که پیوسته به راندن آدمی به سوی غرقاب گرایش دارد. با این تلقی کاملاً پاسکال‌مآبانه- چیزی بیش از آنچه بتوان سایه‌ای نسبتاً نحس و نامیمونش خواند- با هم درمی‌آمیزند و این دو عامل چندان خلط می‌شوند که تمیزشان از یکدیگر دشوار است. در این بازی پنهانی، که نیکی و بدی در یکدیگر رخنه می‌کنند و در کارگردانی این عناصر، بدان‌سان که ناچیزترین پندار یا کردار بازیگران اصلی، بازتاب آنها باشند، می‌توان یکی از انگیزه‌های اساسی فلسفه وهنر داستایفسکی را بازشناخت و مقصود از بسط و پرورش بعدی این رمان، که حاوی سرگذشت آلیوشا در زمان اعتکاف او در صومعه‌ای است، اثبات پیروزی وضع عرفانی است بر منطق غیرانسانی ایوان و ثنویت ذاتی آدمی-وضعی عرفانی که با نشان اخوت و صلح کل شاخص می‌گردد. داستایفسکی نیز همواره تلاش داشت به همین اخوت و صلح کل برسد بی‌آنکه، به خلاف تولستوی، هرگز بتواند آن را در دستاورد هنری خود جامه عمل بپوشاند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
emperorhesam
emperorhesam
۱۳۸۸/۰۶/۰۹

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی برادران کارامازوف (جلد دوم)

تعداد دیدگاه‌ها:
66
پدران و استادان، از خود می‌پرسم جهنم چیست؟ به نظر من رنج ناتوانی از دوست‌داشتن است
فئودرو داستایفسکی :
برای من هیچ چیزی لذت بخش تر از نفس واقعیت نیست . ( خیلی با این جملش حال میکنم )
داستایوفسکی علاوه بر این که جزو نوابغ ادبیاته، یک انسان راستین و واقعی ست. درود بر او و اندیشه زیبا و نیکش.
کتاب جنایت و مکافات دانلودش آزاد شد پس :-*
دانلود برادران کارامازوف آزاد نیست هنوز پس :((
همش تقصیر اون آقاه هس که باس کتاب در پیتش بدو بو رف شکایت کرد پس(?)
دیگه دارم چرت میگم پس:!
دوستان گذشته از شوخی هرکاری که از دست ما برمیاد تا دانلود کتابایی امثال این آزاد بشه مضایقه نمیکنیم
فقط بگید چیکار کنیم
وضعیت حق‌تکثیر و مالکیت معنوی این کتاب مشخص نیست، بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد؛ اگر در این باره اطلاعاتی دارید با ما تماس بگیرید. همچنین درصورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا توسط کتابناک به فروش برسانید.
ماجرا چیست؟ اینجا و یا اینجا را ببینید.(?)
محشره ! داستايفسكي جنبه هاي وجودي آدمها رو خيلي خوب روانكاوي ميكنه .نیچه مینویسه که اوتنها روانشناسی است که به وی چیزی آموخته است. در جلد دوم حرفهاي ايوان درباره خدا و مذهب حرف نداره . واقعاً لذت بردم از خوندنش .
قلم داستايفسكي سنگين و كوبندست او نويسنده ايست كه درد را به خوبي ميشناسد به عمق بي عدالتي نسبت به طبقه تهيدست و فقرفرهنگي انان پي برده ودروني ترين لايه هاي روحي انسانها را با نبوغ سرشار كاوش ميكند و انگاه كلام اومانند اوار بر سرخواننده فرو ميريزد باتشكر از دوستان به خاطر كيفيت مطلوب كتاب
یک شاهکار، نگاه دقیقی به زندگی که به قول آیزایا برلین از زور زندگی آن را کج و ماوج کرده است. با این حال از ابله گویا نگاه شیرین تری به زندگی دارد. شخصیت مسیح گونه ابله در اینجا به آلیوشا تبدیل میگردد که به سرنوشت ابله البته دچار نمیشود. حکایت ها و داستانهای جانبی و فرعی کتاب هم به اندازه خود رمان اهمیت دارد
حتمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممما بخونش!:-*
برادران کارامازوف (جلد دوم)
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک