Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

برادران کارامازوف (جلد دوم)

برادران کارامازوف [Brat’ja Karamazovy]. رمان فئودور میخایلوویچ داستایفسکی(1821-1881)،‌که در سالهای 1879-1880 منتشر شد. این رمان مهمترین اثر این نویسنده بزرگ روس است که هرچند از« جنایت و مکافات» از نظر ساخت نازل‌تر باشد، دارای آنچنان قوت و شدت دریافت و تحلیلی است که آن را به شمار یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای ادبیات اروپایی نیمه دوم سده نوزدهم درمی‌آورد.
مان برادران کارامازوف در وضع موجود به صورت وقایع‌نگاری ناقصی به نظر جلوه می‌نماید که داستان کینه شدید برادران کارامازوف را نسبت به پدر، در چارچوب یکی از شهرهای کوچک روسیه، روایت می‌کند.
ین رمان نمونه آن چیزی است که در دوران افول ناتورالیسم، «رمان افکار» خوانده شد و صحنه نمایش اضطرابهای روح اروپایی گردید. داستایفسکی در هیچ‌یک از آثار دیگر خود به این خوبی نشان نداده است که ادبیات باید برای آشکار ساختن مسائل بی‌شماری به کار رود که برآدمی بار شده‌اند، بی‌انکه در دل به وجود آنها اذعان کنیم یا جرئت مقابله با آنها را داشته باشیم. برادران کارامازوف در مجموع تحلیل مشروح نفسانیات انسانی از دیدگاه اخلاقی محض است.
جوهر رمان برادران کارامازوف در همین افسانه نهفته است:‌ جلوه عشقی که در این افسانه مستتر است- عشقی که در دل زوزیم سالخورده وآلیوشا مملو است- اساساً جنبه عرفانی دارد. این افسانه از آن جهت بسیار مهم است که دو نیروی فایق در نفس داستایفسکی را می‌نمایاند: از سویی، ایمان به نیکی پنهان در فطرت آدمی، آن نیکی که صورت مسیحایی همبستگی بی‌حد و مرز انسانی بروز می‌کند؛ از سوی دیگر، علم به وجود شقاوتی انسانی که پیوسته به راندن آدمی به سوی غرقاب گرایش دارد. با این تلقی کاملاً پاسکال‌مآبانه- چیزی بیش از آنچه بتوان سایه‌ای نسبتاً نحس و نامیمونش خواند- با هم درمی‌آمیزند و این دو عامل چندان خلط می‌شوند که تمیزشان از یکدیگر دشوار است. در این بازی پنهانی، که نیکی و بدی در یکدیگر رخنه می‌کنند و در کارگردانی این عناصر، بدان‌سان که ناچیزترین پندار یا کردار بازیگران اصلی، بازتاب آنها باشند، می‌توان یکی از انگیزه‌های اساسی فلسفه وهنر داستایفسکی را بازشناخت و مقصود از بسط و پرورش بعدی این رمان، که حاوی سرگذشت آلیوشا در زمان اعتکاف او در صومعه‌ای است، اثبات پیروزی وضع عرفانی است بر منطق غیرانسانی ایوان و ثنویت ذاتی آدمی-وضعی عرفانی که با نشان اخوت و صلح کل شاخص می‌گردد. داستایفسکی نیز همواره تلاش داشت به همین اخوت و صلح کل برسد بی‌آنکه، به خلاف تولستوی، هرگز بتواند آن را در دستاورد هنری خود جامه عمل بپوشاند.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: ن‍اه‍ی‍د‏‫، ۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
غرش طوفان (جلد دوم)
The Lady Of Blossholme
داستانهای کوتاه از آمریکای لاتین (جلد دوم): آن شب مرده ها بیرون آمدند

نسخه ها
4.6 / 5
با 1345 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 70
۱۳۸۸/۰۶/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
پدران و استادان، از خود می‌پرسم جهنم چیست؟ به نظر من رنج ناتوانی از دوست‌داشتن است
نقل قول  
SAHA BB
Member
لینک دانلودشو بزاریدلطفا.....جدا دوست دارم بخونمش...
نقل قول  
jeyson3
Member
فئودرو داستایفسکی :
برای من هیچ چیزی لذت بخش تر از نفس واقعیت نیست . ( خیلی با این جملش حال میکنم )
نقل قول  
persianline
Member
داستایوفسکی علاوه بر این که جزو نوابغ ادبیاته، یک انسان راستین و واقعی ست. درود بر او و اندیشه زیبا و نیکش.
نقل قول  
srmoghaddami
Member
سلام لطفاً کاری برای از قفس آزاد کردن دانلود این کتاب انجام دهید. ثواب دارد!
نقل قول  
wolfking
Member
کتاب جنایت و مکافات دانلودش آزاد شد پس
دانلود برادران کارامازوف آزاد نیست هنوز پس
همش تقصیر اون آقاه هس که باس کتاب در پیتش بدو بو رف شکایت کرد پس
دیگه دارم چرت میگم پس
دوستان گذشته از شوخی هرکاری که از دست ما برمیاد تا دانلود کتابایی امثال این آزاد بشه مضایقه نمیکنیم
فقط بگید چیکار کنیم
نقل قول  
ذاکر
Member
تشکرمیکنم اگرلینک دانلود این کتب را برایم بگذارید ساغ اولون
نقل قول  
سلام اگر لینک دانلود این کتاب رو برام بزارین ممنون میشم.
نقل قول  
danyalnasseri
Member
بزرگترین اثر هنر تاریخ بشر، بدون شک.
نقل قول  
mani7
Member
وضعیت حق‌تکثیر و مالکیت معنوی این کتاب مشخص نیست، بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد؛ اگر در این باره اطلاعاتی دارید با ما تماس بگیرید. همچنین درصورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا توسط کتابناک به فروش برسانید.
ماجرا چیست؟ اینجا و یا اینجا را ببینید.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You