رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 23 رای

جنبش دانشجویی در دو دهه 1320 و 1330

نویسنده:
این کتاب به روان پاک شهید احمد قندچی- شهید آذرشریعت رضوی- شهید مصطفی بزرگ نیا. آذر شریعت رضوی شهدای جنبش دانشجویی ایران در دهه 1330 تقدیم می شود.
موضوع کتاب حاضر, بررسی جنبش دانشجویی در ایران طی دو دهه‌ی 1320 و 1330 است. (این دو دهه, خود به دو دوره‌ی '1320 تا 1332' و '1332 تا 1340' تقسیم شده است). نویسنده معتقد است جنبش دانشجویی در این دوره, تحت تاثیر سه جریان فکری و سیاسی 'جنیش کمونیستی (مارکسیستی)', 'جنبش ملی' و 'جنبش اسلامی' قرار داشته است. (البته جنبش اسلامی خود به دو جریان: سنت‌گرا' و 'روشنفکری دینی' تقسیم شده است). وی با این تقسیم بندی, تاریخچه, اهداف, اقدامات و سرگذشت سه جریان یاد شده و پیوند آن‌ها را با دانشگاه و جنبش دانشجویی بررسی می‌کند. لازم به ذکر است که نویسنده کتاب, در دوران نهضت ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر مصدق در سال‌های 1328 تا 1332, خود در دانشگاه تهران, دانشجو و نماینده منتخب دانشجویان در شورای مرکزی سازمان (ملی) دانشجویان دانشگاه تهران و عضو هیئت دبیران بوده است. وی قبل از ورود به دانشگاه در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران فعال و بعد از ورود به دانشگاه, سال‌ها عضو شورای مرکزی انجمن و عضو هیئت تحریر ارگان‌های آن بود. بعد از کودتای 28 مرداد 1332 به نهضت مقاومت ملی پیوست و رابط کمیته مرکزی با کمیته دانشگاه بود. از این رو, بخشی از مطالب کتاب بر خاطرات نویسنده متکی است. در پایان عکس‌هایی از نویسنده و دانشجویان و دوستان همفکر و همزمان نویسنده چاپ شده است

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ق‍ل‍م‌، ۱۳۸۳.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
آپلود شده توسط: ramin12345
۱۳۹۱/۰۴/۰۸
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
128
فرمت:
PDF
ویرایش
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی جنبش دانشجویی در دو دهه 1320 و 1330

تعداد دیدگاه‌ها:
1
امیدوارم دید نویسنده کتاب منطقی باشه. بعد از خوندن کتاب بهتر میشه نظر داد
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل