Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

ی‍ون‍ان‍ی‍ان‌ و ب‍رب‍ره‍ا: روی‌ دی‍گ‍ر ت‍اری‍خ‌

.
در بارهٔ یونانیان و بربرها:

بدیع که برای بررسی خود طبعاً هیچ منبعی غیر از خود تواریخ در اختیار ندارد، از تناقض‌گویی‌ها و افسانه‌پردازی‌های آشکارا دروغ هرودوت برای رد نوشته‌های او بهره می‌گیرد. به راستی شش کتاب اول تواریخ نمایشنامه‌ای از پیش پرداخته شده و مقدمه‌ای هستند برای سه کتاب آخر که به نبردهای پلاته و سالامیس و چند نبرد خیالی یا بی‌اهمیت اختصاص دارند که اوج دروغ‌پردازی‌ها و صحنه‌سازی‌های اوست و آن گاه نمایشنامه با ماجرای دروغین عشقی خشایارشا به عروس و برادرزادهٔ خود به پایان می‌رسد که اهانت بزرگی است به شاه ایران و همهٔ ایرانیان و نشان می‌دهد که جناب هرودوت از رویدادها و گفت‌وگوهای درون اتاق خواب خشایارشا نیز خبر داشته، همان گونه که در جاهای دیگر از آن چه در ذهن کورش و داریوش و کمبوجیه و خشایارشا می‌گذشته نیز باخبر بوده‌است!
از مستندات امیرمهدی بدیع می‌آموزیم که بزرگ‌ترین و بی‌غرض‌ترین تاریخ‌نویس عصر هرودوت یعنی توسیدید اصلاً او را به عنوان مورخ قبول ندارد، ارسطو او را افسانه‌پرداز می‌نامد و پلوتارک کتابی به نام «دربارهٔ بدنهادی هرودوت» می‌نویسد تا ثابت کند که هرودوت دربارهٔ تمام شهرهای دیگر یونانی که مخالف آتن بوده‌اند (از جمله ایالت بئوسی به مرکزیت تِبِس (تب) که زادگاه پلوتارک بوده) آشکارا و عمداً دروغ گفته‌است، گرچه جابه‌جا می‌افزاید که به مسئلهٔ «بربرها» (یعنی ایرانیان) کاری ندارد و در مورد ایرانیان، خود همان یاوه‌های هرودوت را تکرار می‌کند.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌ : انتشارات ت‍وس‌‏‫، چاپ سوم : زمستان ۱۳۸۷

» کتابناکهای مرتبط:
شهرستان های ایرانشهر
شیر زنان ایرانی - زنان ایرانی در آینه ی تاریخ
A History of Iran: Empire of the Mind

آگهی
نسخه ها
4.7 / 5
با 55 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 13
۱۳۹۱/۰۳/۰۸


پاسخنگارش دیدگاه
aryoua
Member
نقل قول از aryoua:
ترجمهٔ مجموعهٔ ۱۵جلدی «یونانیان و بربرها» با عنوان فرعی «روی دیگر تاریخ» تألیف امیرمهدی بدیع و ترجمهٔ قاسم صنعوی، مرتضی ثاقب فر و عبدالمحمد روحبخشان برگزیدهٔ بخش تاریخ جایزهٔ کتاب سال 1385 شد.
ترجمه دیگر این مجموعه کار مرحوم احمد آرام در این سایت است.


این گفته از ویکی پدیا نقل کردم. من نتوانستم این کتاب رو پیدا کنم و دانلود کنم. و واقعاً نمی دانم 15 جلد هست یا نه. چون گفته شده (هما ناطق) که این کتابها 10 جلد هستند. بعد در 5 جلد در سال 1385 چاپ شده و جایزه گرفته. ولی احمد آرام 2 جلد آن را در سال 1364 ترجمه کرده. به هر حال اگر اشتباه بوده تصحیح می کنم. هموطنان خوبتر می دانند که جایزه گرفتن کتاب سال آن هم توسط چند مترجم مختلف در سال 85 به این صورت، بیشتر اعتبار آن را زیر سوال می برد.
نقل قول  
aryoua
Member
ترجمهٔ مجموعهٔ ۱۵جلدی «یونانیان و بربرها» با عنوان فرعی «روی دیگر تاریخ» تألیف امیرمهدی بدیع و ترجمهٔ قاسم صنعوی، مرتضی ثاقب فر و عبدالمحمد روحبخشان برگزیدهٔ بخش تاریخ جایزهٔ کتاب سال 1385 شد.
ترجمه دیگر این مجموعه کار مرحوم احمد آرام در این سایت است.

نقل قول  
Tadbir
Member
سلام بر همه دوستان و سروران محترم
متاسفانه کتاب مذکور مشتمل بر 2 جلد از 4 جلد اصلی است. اما باز هم ارزشمند است.
نقل قول  
Bardiatata
Member
این کتاب یکی از بهترین و معتبرترین کتابایی هست که درباره ی تاریخ باستانی ایران نوشته شده. روحش شاد و زنده باد به آپلود کننده ی این کتاب و کتابای اینچنینی!
نقل قول  
خیلی دلم می خواد این کتاب رو داشته باشم خیلی در محافل علمی تعریف شنیدم ازش
نقل قول  
تردید
Member
نقل قول:
دوستان گرامی اگر کسی لینک دانلود برگردان پارسی جلد های دیگر این کتاب را سراغ دارند منت نهاده و ما را بی نصیب نگذارند
نقل قول  
avr2010
Member
با سلام
دو.ستان گرامی اگر کسی لینک دانلود برگردان پارسی جلد های دیگر این کتاب را سراغ دارند منت نهاده و ما را بی نصیب نگذارند

نقل قول  
تردید
Member
برای کتاب خیلی خیلی سپاس دوستان گرامی جواد یساری و dark_shadow

نقل قول  
اتيلا
Member
این هرودوت عجب دم و دستگاه و رسانه های گوناگون مانند اینترنت و ماهواره و خبرگزاری و... در چندین قرن پیش داشته . که این چنین علیه ملتهای دیگر نوشته و تبلیغ کرده .
بابا ول کنین بیچاره فقط تاریخ را از دیدگاه یونانی نوشته صرف نظر از این موضوع میتوان در بسیاری موارد به ایشان استناد کرد

نقل قول  
dark_shadow
Member
نقل قول:

لطف کند یه کمی حجم کتاب کم کند خیلی خیلی تشکر می کنیم

کتاب واقعا حجم بالایی دارد.حدود 45 mb .آن را به دو بخش تقریبا 10 mb تقسیم کردم و (البته یک مقدار تمیزتر) و دوباره در سایت آپلود کردم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You