رسته‌ها

شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد اول)

شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد اول)
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 83 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 83 رای
از تولد تا هجرت

ابراهیم یزدی، فعال سیاسی ایرانی و دبیرکل نهضت آزادی ایران است. ابراهیم یزدی در دوران اقامت سید روح‌الله خمینی در نوفل‌لوشاتو، فرانسه از مشاوران او بود. او پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، به هم‌راه روح‌الله خمینی به ایران بازگشت.
نوشتن و انتشارات خاطرات و تجربیات فعالان عرصه‌های سیاسی و اجتماعی، دینی بخشی از انتقال تجربه‌ها و دستاوردهای به نسل جدید ادامه دهنده این رسالت محسوب می‌شود. حرکت‌های اجتماعی – سیاسی پدیده‌های بهم پیوسته و مرتبط می‌باشند. به اعتقاد نویسنده حفظ ویژگی و استمرار آنها، پیوستگی و ارتباط ذهنی – عینی میان تجربه‌ها و رفتار گذشتگان و پیوند آنها با مبارزات کنونی ضروری است. گسل و انقطاع و بریدگی در سیر مبارزات ملی در انتقال تجربه‌های، حرکت نسل‌های جدید را بطور دائم با ناپختگی و شروع از صفر روبرو می‌سازد. نمی‌توان پذیرفت که هربار نسل جدید حرکت را از جایی شروع کند که گویی خود باید همه چیز را از نو تجربه کند و بیاموزد، نه آنکه کار نسل‌های گذشته را ادامه دهد. در میدان نبرد برای تحقق حاکمیت، حقوق و آزادی‌های اساسی ملت نسل ما و نسل‌های قبل از ما پرچم بدست دویده‌اند و اکنون که نسل ما در حال خروج از صحنه است نسل جدید و جوان باید پرچم را بگیرد. آنچه در این خاطرات در بیان رویدادها آمده است لزوما ارائه تصویر کامل و بیان تمام ابعاد آن رویدادها نیست، بلکه آن بعدی است که نویسنده در آن رویدادها حضور و مشارکت داشته یا ناظر بوده است. ارائه تصویر کامل در رویدادها و فهم و تحلیل جامع آنها وظیفه مورخ است که با بررسی تمام خاطرات آن را انجام می‌دهد.


شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد دوم)
https://ketabnak.com/book/56888

شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد سوم)
https://ketabnak.com/book/56889

شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد چهارم)
https://ketabnak.com/book/105011
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ramin12345
آپلود شده توسط: ramin12345
۱۳۹۱/۰۲/۳۱
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
336
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی شصت سال صبوری و شکوری: خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد اول)

تعداد دیدگاه‌ها:
1
ابراهیم یزدی از فرزندان انقلاب بود که البته گرفتار آمدن او به سرنوشتی که تمام این فرزندان خلف در همه ی انقلابات جهان به آن دچار شده اند دور از ذهن نبود.(?)
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file