با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

شصت سال صبوری و شکوری- جلد اول

نویسنده:
خاطرات دکتر ابراهیم یزدی (جلد اول)
ابراهیم یزدی، فعال سیاسی ایرانی و دبیرکل نهضت آزادی ایران است. ابراهیم یزدی در دوران اقامت سید روح‌الله خمینی در نوفل‌لوشاتو، فرانسه از مشاوران او بود. او پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، به هم‌راه روح‌الله خمینی به ایران بازگشت. در بهمن ۱۳۵۷، ابراهیم یزدی به دستور روح‌الله خمینی به عضویت نهادی مخفی به نام شورای انقلاب اسلامی ایران درآمد. خلخالی ادعا می‌کند او بازپرس دادگاه انقلاب در زمان محاکمهٔ ژنرال‌های ارتش شاهنشاهی ایران بودو با آغاز به کار دولت موقت انقلاب به سمت «معاون نخست‌وزیر در امور انقلاب» برگزیده شد وی برای مدتی به عنوان سرپرست موسسه کیهان منصوب شد پس از استعفای کریم سنجابی از وزارت امور خارجه ایران، به عنوان «وزیر امور خارجه دولت موقت انقلاب» معرفی شد. در دوران وزارت او، ایران از پیمان سنتو خارج شد و سپس به جنبش غیر متعهدها پیوست در فاصله کوتاهی پس از آغاز بحران گروگان‌گیری در سفارت آمریکا، دولت موقت به نخست‌وزیری مهدی بازرگان در اعتراض به ناتوانی دولت و کنترل گروه های خودسراستعفا داد. وی سپس در سال ۱۳۵۸ خورشیدی، نماینده مردم تهران در دوره اول مجلس شورای اسلامی شد، اما پس از آن، صلاحیت‌اش برای نامزدی در انتخابات دوره‌های بعدی مجلس شورای اسلامی، توسط شورای نگهبان قانون اساسی، ظاهرا با استناد به اظهارات سید روح‌الله خمینی علیه نهضت آزادی، رد شد ابراهیم یزدی، تا پیش از انقلاب ایران،همراه خانواده‌اش، سال‌ها در آمریکا زندگی کرد و به شهروندی ایالات متحده آمریکا درآمد

حق تکثیر: نشر الکترونیکی رایگان توسط نویسنده

» کتابناکهای مرتبط:
چکیده ای از زندگی و افکار جلیل محمد قلی زاده
خاطرات نورالدین کیانوری
اینگرید برگمن : داستان زندگی من

نسخه ها
4.4 / 5
با 82 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 4
۱۳۹۱/۰۲/۳۱


پاسخنگارش دیدگاه
نقل قول از arashbaran:
ا........
.
.
.
لال شوم -کور شوم -کَر شوم...........لیک محال است ک من خَر شوم

این دیدگاه در تاریخ 1392/04/12 توسط aqanader ویرایش شده است

نقل قول  
ابراهیم یزدی از فرزندان انقلاب بود که البته گرفتار آمدن او به سرنوشتی که تمام این فرزندان خلف در همه ی انقلابات جهان به آن دچار شده اند دور از ذهن نبود.
نقل قول  
mehdi57
Publisher
ممنون از miran2009 عزیز
ری سایز شد. حجم جدید 2.5 MB
نقل قول  
miran2009
Publisher
با تشکر از ramin12345 عزیز.
با نرم افزار Adobe Acrobat pro میتوان حجم فایلهای PDF را بدون افت کیفیت کاهش داد.
بعنوان مثال من حجم کتاب فوق را با همین نرم افزار کم کردم. حجمش شد 2.43MB . در اکثر موارد این نرم افزار جواب می دهد.
با این کار می توان حجم فایل رو کاهش و سریعتر دانلود کرد.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You