رسته‌ها

تاریخچه سلسله صوفیه نعمت اللهیه و فرق منشعبه

تاریخچه سلسله صوفیه نعمت اللهیه و فرق منشعبه
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 31 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 31 رای
.
تاریخچه سلسله صوفیه نعمت اللهیه و فرق منشعبه(از ورود جناب سید معصومعلیشاه دکنی به ایران تا کنون)(حدود 1190 ه.ق-تا کنون)

سلسله صوفیه نعمت اللهی:
سلسله ی نعمت اللهی منسوب به سید نورالدین شاه نعمت الله ولی است. شاه نعمت الله ولی فرزند میر عبدالله در ۷۳۰ هجری در حلب متولد شد و در ۸۳۴ هجری در گذشت و مزارش در ماهان کرمان است. مزار شاه نعمت الله ولی از زیارتگاه های مهم اهل عرفان در ایران است. شاه نعمت الله ولی در مکه از مریدان شیخ عبدالله یافعی بود. پس از شاه نعمت الله فرزندش شاه خلیل الله جانشین پدر شد و با مهاجرت وی به هند مرکز فعالیت سلسله نعمت اللهی قریب دویست سال در هندوستان بود.
در زمان کریم خان زند ، معصوم علیشاه دکنی به امر پیرش رضا علیشاه دکنی که او از اقطاب سلسله نعمت اللهی است جهت ارشاد طالبان ایران به سال ۱۱۹۰ هجری از هندوستان و از راه دریای عمان به فارس آمد.
پهنه فعالیت های این سلسله تحت زعامت دکتر جواد نوربخش، پیر قبلی این سلسله (متوفی به سال ۲۰۰۸ میلادی) در ده ۱۹۷۰ میلادی به امریکا و اروپا گسترش یافت. امروزه خانقاه های نعمت اللهی در بسیاری از کشورهای اروپایی، امریکا، کانادا، روسیه، مکزیک، استرالیا و افریقا دائرند و درکنار فعالیت های معنوی خود به امور خیریه نیز می پردازند.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
mohammad abedi
آپلود شده توسط: mohammad abedi
۱۳۹۱/۰۱/۲۴
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
144
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخچه سلسله صوفیه نعمت اللهیه و فرق منشعبه

تعداد دیدگاه‌ها:
1
سلسله ی موی دوست حلقه ی دام بلاست هر که در این حلقه نیست،فارغ از این ماجراست! شخصا معتقدم سلسله ها و فرقه های صوفیه ضررشان بیش از نفعشان بوده است،و بسیاری از اعمال خلاف شرع به بهانه راهروی طریقت و رسیدن به حقیقت،توسط این فرقه ها انجام گرفته است. یکی نیست بگه آدم های حسابی،مسجد چه بدی ای داشت که خانقاه رو ساختید. نماز و خواندن قرآن چه بدی ای داشت که سماع را ابداع کردید. ذکر و ورد چه بدی ای داشت که بنگ و افیونو جانشینش کردید؟؟!
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file