Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

سه رساله در بارۀ تئوری میل جنسی

مترجم: هاشم رضی
کتاب حاضر از جمله کتاب های است که سروصداهای زیادی در زمان انتشار در جهان به پا کرد .
این کتاب شامل سه زیر مجموعه:
رساله اول: درباره مسائل کلی جن/.سی و بیماری ها و اختلالات مرتبط با این غریزه طبیعی می باشد.
رساله دوم: درباره میل /.در دوران کودکی تا زمان بلوغ را شامل می شود.
رساله سوم :در مورد میل جن/.سی در دوران بلوغ می باشد.

حق تکثیر :
تهران: انتشارات آسیا‏‫، ۱۳۴۳.‬

» کتابناکهای مرتبط:
خود و نهاد
بترس و صحبت کن
یوگا: مجموعه مقالات

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 3 مگابایت
دریافت ها: 112981
تعداد صفحات: 256
4.5 / 5
با 327 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 97
۱۳۹۰/۱۱/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
alijafari2633
Member
چرا دانلود نمیشه کتابا چرا اینجوریه سایتتون
نقل قول  
شرم آوره این کتاب اینقدر پر دانلود هست
نقل قول  
amir3232
Member
این کتاب میتونه به فهم بیشتر کتاب تمدّن و ملالت های آن کمک کنه.کتابی که اگه مطالعه قبلی داشته باشی میتونی متوجهش بشی ,....
نقل قول  
این کتاب میتونه به فهم بیشتر کتاب تمدّن و ملالت های آن کمک کنه.کتابی که اگه مطالعه قبلی داشته باشی میتونی متوجهش بشی.وگرنه خیلی سطحی درکش می کنی.وفکر میکنی که منظورش عمکرد آنی و زودگذر و سطحیه.درهرصورت چه بخوایم قبول کنیم و چه نکنیم شاخه های مختلف روانشناسی امروز همشون برگرفته شده از همون روانکاوی هستند.فروید در مقاله توضیحات، کاربردها و راهکارها، ۱۹۳۳، می گوید: "این تقریباً ویژگی جهان‌شمول این «جنبش‌های جدایی طلبانه» است که هر یک جزیی از گنجینه موضوعات روانکاوی را بر می‌دارد و خود را بر اساس این قاپیدن مستقل می‌کند.
نقل قول  
آنهایی که بدنبال توجیه شهوترانی و خوشی باشند برای آن نیازی به فروید ندارند، چون انگیزه جفت یابی(غریزه جنسی) بطور طبیعی در همه جانوران هست و انسان هم گونه ایی جانور بشمار می آید ،
اما انصافا اگر کسی یا جامعه ایی همه آرمانش در خرسندی انگیزه های جانوری باشد پس فرق میان انسان و دیگر جانوران در چیست؟
آیا شما در زندگی روزمره تان به آدم وارسته ایی که انگیزه های ذهنی را آرمان خود میداند بیشتر احترام میگذارید یا کسی که همه کوشش خود را در ارضای شهوت میداند؟
در ضمن یک پژوهشگر انگلیسی بنام Adam Curtis فیلم مستند جالبی در انتقاد فرویدیسم و تاثیر بد و زیانبخش آن بر جامعه ساخته بنامThe Century of the Self که دیدنش را به همه اندیشمندان پیشنهاد میکنم
نقل قول  
کار گوستاو یونگ سوئیسی روانشناس دیگری بطور همزمان با فروید بود ، که نهاد ناخودآگاه و پسیکوآنالیسم را نخستین بار مطرح کرد ، اما او نیازهای خوشی یابی(لیبیدو) را خاستگاه انگیزه های آدمی نمیدانست بلکه خواسته های جنسی جانوری را از خواسته های عشقی که تنها در آدمی است جدا میدانست و آنرا فرجام انگیزه ژرفتری در روان غیر مادی آدمی میشمرد ، همچنین او ارزشهای آرشیه تیپ/ Archetypes که برابر با ارزشهای اجتماعی نهادی در یک یک مردمان است را در رفتار ملتها موثر میشمرد، اما روشنفکران مکتب فرانکفورت که بیشتر یهودی چپگرای ماتریالیسم بودند ، نگذاشتند تا یونگ که مسیحی معنویگرا بود ، شهرت پیدا کند و تا توانستند فروید را بزرگ کردند و او را بر سر زبانها انداختند.
حتی امروزه هم استادان روانشناسی بی انصافانه نمیگذارند و نمیخواهند تا درباره یونگ چیزی دانسته شود و فروید ماتریالیست را تنها آتوریته می نمایند.
فروید انسان را از حد جانور هم پایینتر آورد.
نقل قول  
vadedad
Member
فروید غرایز را در دوطبقه دسته بندی میکند: غرایز زندگی که با ارضا کردن نیاز به غذا ، آب و هوا ومیل جنسی درخدمت بقا فرد است وانژی روانی که توسط غرایز زندگی آشکار میشود لیبیدو است.
منظور فروید ازمیل جنسی فقط شهوت نبوده بلکه اغلب رفتارها وافکارلذت بخش را شامل میل جنسی میدانست.
فروید میل جنسی را انگیزش اصلی انسانها میدانست ومعتقد بود افراد در درجه اول موجوداتی لذت جو هستند.
نقل قول  
skane
Member
نقل قول از farzin95:
مهمترین نیاز بشر نیاز جنسی استسلام دوست عزیز! یک سؤال: با توجه به اینکه انسان از دو بعد روح و جسم تشکیل شده و هر کدام از اینها هم نیازهایی دارند که باید به آنها پرداخته شود، و اینکه هر کدام از این دو بعد جایگاهی دارند، و اینکه این جسم ما برای همین دنیا ساخته شده و روزی نابود می شه و آنچه باقی می ماند روح آدمی است، باز هم می فرمایید: مهمترین نیاز بشر نیاز جنسیه؟
نقل قول  
او...وه چه خبره اینجا علمایی اینجا جمع اند
نقل قول  
edgar_K
Member
سایه فروید بر سر فلسفه ی قرن بیستم سنگینی می کنه.نمی توان به راحتی منکر این مرد بزرگ شد پیشنهاد می کنم چند تا فیلم رو ببینید یکی مالهالاند درایو و لاست های وی دیوید لینچ یکی یک روش خطرناک کراننبرگ که بر پایه اندیشه های فروید ساخته شدند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You