رسته‌ها
جاوا در بیست و یک روز
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 228 رای
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 228 رای
جاوا به زبان ++c نتیجه مستقیم زبان c وابسته است. بسیاری از خصلتهای جاوا به طور مستقیم از این دو زبان گرفته شده است. دستور زبان جاوا منتج از دستور زبان c است. بسیاری از جنبه های oop زبان های جاوا از ++c به عاریت گرفته شده است. در حقیقت بسیاری از خصلتهای زبان جاوا از این دو زبان مشتق شده و یا با آنها مرتبط است. علاوه در این، تولید جاوا به طور عمیقی متاثر از روال پالایش و بطریقی است که طی سه دهه گذشته بر زبان های برنامه نویسیس موجود پیش آمده است به همین دلیل بهتر از سیر مراحل و نیروهای که منجر به تولید جاوا شده را بررسی نماییم. هر نوع ابتکار و فکر جدید در طراحی زبان برنامه نویسی بر اساس یک مشکل اصلی است که زبانهای قبلی از آن عاجز مانده اند. جاوا نیز به همین ترتیب تولید شد. جاوا از نظر ساختار بسیار شبیه زبان سی و سی پلاس پلاس میباشد و این به هیچ وجه نصادفی نیست. سی زبانی است ساخته یافته و سی پلاس پلاس زبانی است شی گرا و مهمتر از همه قسمت اعظم برنامه نویسان دنیا از سی پلاس پلاس و سی استفاده می نماییند و از سیوی دیگر این حرکت به طرف جاوا را برای این قبیل افراد ساده خواهد کرد. زبان بی منجر به ظهور زبان سی و سی نیز زمینه پیدایش سی پلاس پلاس شده و در نهایت زبان جاوا متولد گردید. جاوا با دور انداختن نشانگرها و بر دوش کشیدن بار مدیریت حافظه برنامه نویسان سی را برای همیشه از این کابوس رهایی بخشیده است.اگرچه جاوا تفکیک ناپذیری با محیط های همزمان اینترنت و پیوستگی دارد، اما بخاطر بسپارید که جاوا قبل از هر چیز یه زبان برنامه نویسی است. نسخه اولیه جاوا در سال 1991 به نام اوک (بلوط) توسط تیمی از برنامه نویسان شرکت سان به سرپرستی جیمز گاسلینگ طراحی شده و در سال 1992 به جاوا تغییر نام پیدا کرد و به بازار عرضه شد.

203 صفحه
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
203
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
1388/05/30

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی جاوا در بیست و یک روز

تعداد دیدگاه‌ها:
9
:-*:-*اگه از عالیه لغت بهتری هم داشتیم میگفتم دوست عزیزز
عالیه
آینده‌ي دنیای برنامه نویسی در دست برنامه‌های کدباز است و زبان جاوا دری به سوی آینده‌ی برنامه نویسی. با تشکر از مترجم خوب این کتاب.
واقعا ممنون.
خیلی جالبه در 21 روز.
عالیه.
این زیون javad <-- JAVA (جواد ) به درد من نمیخوره . . :D:D:D:D:D:D
از زیان c عشق منه . .. یادمه نمره اول کلاس شدم با 19.25 . روز امتحان زبان مادریم رو فراموش کرده بودم و همه رو int میدیدم و char . . . از حلقه for هم برای رسیدن به uni استفاده میکردم . .
اه اه... C ++ وووی... تنمو میلرزونه...
فکر کنم اینو گذاشتی دردمو تازه کنی:D مگه نه؟!;-)
جاوا در بیست و یک روز
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک