Hiweb

عشق و سلطنت کوروش کبیر(قسمت اول)

.
عشق و سلطنت کوروش کبیر(قسمت دوم):
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=41452

توضیحات درباره کتاب:
عشق و سلطنت در مورد زندگی شگفت انگیز کوروش کبیر است که به صورت زیبایی ان بزرگمرد را معرفی کرده، قسمتی از ان هم در مورد یگانه عشق کوروش کبیر اسنپوی می باشد.البته این کتاب منحصراً متعلق به کوروش کبیر نیست، بلکه به رابطه ی عشق و سلطنت در آن دوران میپردازد و در این کتاب عاشق و معشوق و ازدواج زیاد پیدا میشود.
رمان «عشق و سلطنت یا فتوحات کوروش کبیر» نوشته ی «موسی دستجردی» معروف به «موسی نثری همدانی» [متوفی به 1332 ش] میباشد. موسی دستجردی، روزنامه نگار و رماننویس شبه مدرنیست و از اهالی بخش کبودر آهنگ همدان بود. او به سال 1278 ش به جمع منورالفکرانهای موسوم به «انجمن آزادی خواهان همدان» پیوست.
موسی نثری به حزب سوسیال ـ دموکرات پیوست و سالها مدیریت «مدرسه ی نصرت» وابسته به این حزب را بر عهده داشت.
کوروش از جمله نام هایی است که ایرانیان صدها سال با آن زندگی کرده و چه بسیار پدران و مادرانی که نادانسته این نام را بر فرزند ذکورشان گذاشته و هیچ آشنایی با ریشه و تبار نام کوروش نداشته اند. کوروش نه فقط بر ایرانیان که بر گردن جهانیان حق بزرگی دارد و همواره از او تحت عنوان حامی عدالت و آزادی و حقوق بشر یاد می شود. منشوری که منسوب به اوست و لوح حقوق بشر نام دارد و دستورات و آموزه های انسانی او را به یادگار گذاشته شد، هم اینک در موزه بریتانیا قرار دارد و نماد احترام به مذاهب، حقوق انسانی و عدالت گستری به حساب می آید.
کوروش کبیر از نوادگان هخامنش و بنیانگذار سلسله شاهنشاهی هخامنشیان بود. او حدود 60 سال پیش از میلاد مسیح پس از آنکه با لشکر اندکش در مقابل سپاه عظیم استیاک (آژی دهاک) قد علم کرد و با یاری اورمزد بر او پیروز شد، به قصد ایجاد عدالت و برابری و برانداختن بساط ظلم و ستم، اداره ایران را برعهده گرفت و امپراتوری خود را بنا کرد.
شناخت کوروش علاوه بر اینکه ما را در هزاره سوم با این شخصیت مهم تاریخی آشنا می کند، تصویری از روزگار ایران در عهد باستان، نگرش های مردم، نحوه ملک داری، جنگ ها و بسیاری جزئیات دیگر پیش رویمان می گذارد.
موسی نثری همدانی این کتاب را در سه بخش به رشته تحریر درآورد. سلطنت کوروش، ستاره لیدی و شاهزاده بابل بخش های کلی کتاب هستند که داستان زندگی، حکمرانی و سرگذشت کوروش کبیر را به زبانی نزدیک به روایت داستانی بازگو می کند. نویسنده با احاطه کاملی که به تاریخ و منابع معتبر تاریخی دارد، خواننده را در فضایی زنده و واقعی غوطه ور می کند و او را به اعصار گذشته ایران می برد. در این روایت تاریخی، وضعیت جامعه ایران، اساطیر و ادیان ایرانیان، اوضاع ممالک مجاور، دلبستگی ها و عاشقانه ها، رنج ها و مصائب فردی کوروش، دیدگاه های کوروش درباره حکومت داری و شرایط زیستی و جغرافیایی ایرانیان توصیف شده است

حق تکثیر: آزاد

» کتابناکهای مرتبط:
عشق و سلطنت کوروش کبیر(قسمت دوم)
کوروش کبیر در آثار هنری اروپاییان
زندگی و جهانداری کوروش کبیر

نسخه ها
ZIP
حجم: 15 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: ?
4.6 / 5
با 103 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 10
۱۳۹۰/۱۱/۲۹


پاسخنگارش دیدگاه
naser biniaz
Member
کتابه خوبیه اما نه برای کسی که میخاد از کورش بزرگ بدونه
من با کلی شوق این کتاب و خریدم ولی موقع خوندن متوجه شدم که فقط ۵۰ صفحه اول و ۵۰ صفحه اخر کتاب درباره کورشه
مابقیه کتاب که حدوده ۴۰۰ صفحه هستش درباره داستانهای عشقیه اطرافیان کورش هست و دیگه ربطی به تاریخ ندارن و صرفا تخیل نویسنده هستن ...
اگه کسی از داستانای عاشقانه خوشش میاد بخره بخونه ...
نقل قول  
behdad1970
Member
هرودوت دوران کودکی کوروش را اینچنین وصف می کند : « کوروش کودکی بود زبر و زرنگ و باهوش ،‌ و هر وقت سؤالی از او می کردند با فراست و حضور ذهن کامل فوراً جواب می داد. در او نیز همچون همه ی کودکانی که به سرعت رشد می کنند و با این وصف احساس می شود که کم سن هستند حالتی از بچگی درک می شد که با وجود هوش و ذکاوت غیر عادی او از کمی سن و سالش حکایت می کرد. بر این مبنا در طرز صحبت کوروش نه تنها نشانی از خودبینی و کبر و غرور دیده نمی شد بلکه کلامش حاکی از نوعی سادگی و بی آلایشی و مهر و محبت بود...
نقل قول  
behdad1970
Member
کتاب عشق و سلطنت در مورد زندگی شگفت انگیز کوروش کبیر است که به صورت زیبایی این بزرگمرد را معرفی کرده، قسمتی از ان هم در مورد یگانه عشق کوروش کبیر اسنپوی می باشد.
نقل قول  
Sssjad
Member VIP
بهترین کتاب در مورد کورش کبیر کتاب معروف کسنوفون( گزنفون) بنام تربیت یا سیرت کورش کبیر است . این کسنوفون شاگرد سقراط و از دوستان وهمکلاسی افلاطون بوده ؛ حتی این کتاب معروف کسنوفون از کتب بسیار بزرگ و معروف اروپاست که کتاب بالین بسیاری از بزرگان مغرب زمین مثل : آبراهام لینکلن- تماس جفرسون- ناپلئون- قیصر آگستوس- مکیاولی- گوته- بایرون و........ خیلی های دیگه بوده......
نقل قول  
hanieh
مدير ارشد
نقل قول از meysammosavi:
من که نتونستم دانلود کنم

لینک دانلودش که مشکلی نداره دوست گرامی.
نقل قول  
meysammosavi
Member
من که نتونستم دانلود کنم
نقل قول  
meysam_ie
Member
بسیار زیبااااا...واقعا ممنون
نقل قول  
عالی بود ..مرسییییییییییییییییییییی
نقل قول  
mailfa
Member
کتاب خیلی خیلی خوب است
نقل قول  
miran2009
Publisher
با تشکر از rahshad عزیز.
صفحه 128 و 129 تو فایل جا افتاده.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You