Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

راه حل نهایی: یک نسل کشی


این کتاب که بخشی از مجموعه تاریخ از انتشارات دانشگاه آکسفورد را تشکیل می دهد، مروری است بر تاریخ خشونت در اروپای مدرن و نگاهی نو به تاریخ هولوکاست در قیاس با سایر نسل کشی ها. مورخان هولوکاست اغلب این پدیده را به دور از سایر تحولات تجزیه و تحلیل می‌کنند. برخی از آنان معتقدند که بررسی تطبیقی هولوکاست و مقایسه آن با سایر نسل‌کشی‌ها خصوصیت منحصر به فرد آن را تحت الشعاع قرار می دهد و حتی به کمرنگ شدن ابعاد عظیم جنایت نازی می انجامد. در واقع اینگونه درک تنگ نظرانه از "منحصر به فرد" بودن هولوکاست آن را در میان رویدادهای تاریخی به تافته جدا بافته‌ای تبدیل کرده که به نوبه خود مانع تعمیق درک ما از چرایی و چگونگی انفجار نفرت نژادی در رایش سوم و سرزمین‌های تحت اشغال آن می‌شود.
تا آنجا که به تاریخ‌نگاری هولوکاست مربوط می شود، کتاب دونالد بلاکسهام بر خلاف جریان آب شنا می‌کند. پژوهش تاریخی خلاق و نوآورانه او با نگاهی مجدد به نحوه شکل‌گیری نسل‌کشی یهودیان، سیاست‌های نازی علیه سایر قومیت‌ها و اقلیت‌ها را زیر ذره‌بین می برد و یک تحلیل تطبیقی از سایر نسل‌کشی‌ها در دوران معاصر ارائه می کند.
در این کتاب هولوکاست نقطه اوج و پایانی تاریخ بسا گسترده‌تری از نسل‌کشی‌ها و پاکسازی‌های قومی در اروپا از اواخر قرن نوزدهم به این طرف است. بلاکسهام نشان می‌دهد که تنها تحلیل نازیسم و یهودستیزی برای درک این پدیده ناکافی است و در تبیین هولوکاست می بایست از یک سو به شرایط بلافصل ناشی از جنگ جهانی دوم در اروپای شرقی بهای کافی داد و از سوی دیگر نسل کشی یهودیان را در استمرار روندهای عامتر رفتار بشر در جهان مدرن قرائت کرد.

حق تکثیر: آزاد برای نسخه اینترنتی

» کتابناکهای مرتبط:
The Republic of Arabic Letters: Islam and the European Enlightenment
جنگ قره‌باغ
واحدهای آلمانی وافن اس اس

نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 21
3.4 / 5
با 38 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 14
۱۳۹۰/۰۷/۲۳


پاسخنگارش دیدگاه
erfan_khan
Member

هولوکاست، دروغ بزرگ قرن بیستم

هولوکاست، دروغ بزرگ قرن بیستمپروفسور «رابرت فوریسون» محقق مشهور منتقد هولوکاست در آخرین مقاله پژوهشی خود نوشت: همان طور که شارون در اسرائیل به سوی مرگ می رود، دروغ بزرگ قرن بیستم نیز به پایان عمر خود نزدیک می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس پروفسور رابرت فوریسون در آخرین نوشتار خود که در پایگاه اینترنتی VHOorg انتشار یافت، به بررسی موضوع اخیر مواجهه کلیسا و هولوکاست پرداخته و در مورد نبود اتاق های گاز در اردوگاه آشویتس مباحث مفصلی را ارائه کرده است.
وی دراین باره نوشت در حقیقت این یک دروغ است که اتاق های گاز در اردوگاه آشویتس محلی برای کشتن یهودیان بوده است. ولی دروغ بزرگتری نیز وجود دارد و آن این است که گفته می شود اتاق های گاز موجود در این مکان بعد از جنگ جهانی ترمیم شده، یا اینکه این بنا نمونه ای شبیه اصل آن است که به خوبی ساخته نشده است.
فوریسون گفت اردوگاه آشویتس نزدیک بیمارستان نازی ها بوده است و تا اوت ۱۹۴۳ از آن به عنوان محل نگهداری اجساد استفاده می شد. این مکان از سال ۱۹۴۴ به پناهگاهی برای بیمارستان نازی ها تبدیل شد که داخل آن یک اتاق جراحی نیز تعبیه شده بود.
وی اظهار داشت: بعد از جنگ تلاش های زیادی توسط کمونیست های لهستانی صورت گرفت تا این بنای اردوگاه اسرا را شبیه یک اتاق گاز کنند و نشان دهند که مخصوص کشتار انسان ها بوده است. این کار آنها اصلاً شبیه بازسازی نیست بلکه بیشتر شبیه به یک ساخت و ساز جدید براساس تصوراتشان است.
فوریسون با اشاره به یک مقاله در هفته نامه فرانسوی گفت «اریک کنان» روزنامه نگار فرانسوی نویسنده این مقاله در سال ۱۹۹۵ بعد از بررسی های اینترنتی خود درباره «آشویتس» نوشت همه چیز این اتاق های گاز ساختگی است.
وی افزود در سال ۱۹۹۵ دو نویسنده دیگر نیز به نام های «رابرت جان ون پلت» و «دبورا دورک» به کمک هم با ارائه کاری مشترک با نام «آشویتس ۱۲۷۰ تا به امروز» سعی کردند این دروغ را تکذیب کنند. آن ها در توصیف اتاق های گاز آشویتس از کلماتی مانند «بعد از جنگ» «مبهم» «غضب» «دروغگویی» و «اخبار کذب» استفاده کرده بودند.
وی نوشت «ریچارد ویلیامسون» ، کشیش مسیحی که اخیراً طی مصاحبه ای تلویزیونی هولوکاست را زیر سوال برده است، هم می گوید اصلاً چیزی به نام اتاق گاز نازی ها وجود خارجی نداشته است.
به اعتقاد فوریسون، برای اینکه بخواهیم خلاف گفته وی را ثابت کنیم کار دشواری نداریم. شما تنها کافی است چنین مکانی را به او نشان دهید. ولی مشکل این است که امروز چنین اتاقی وجود ندارد و دلیل آن این است که اصلاً چنین اتاق هایی درگذشته نیز وجود نداشته است. نه تنها در آشویتس بلکه در هیچ جای دیگر. من هیچ گاه جوابی برای خواسته ام نیافته ام یا یک اتاق گاز نازی به من نشان بدهید یا حداقل شکل آن را برایم بکشید من هنوز منتظرم و حالا ویلیامسون هم در انتظار است.
پروفسور فوریسون در انتها چنین نتیجه می گیرد همانطور که شارون در اسرائیل به سوی مرگ می رود، دروغ بزرگ قرن بیستم نیز به پایان عمر خود نزدیک می شود.
گفتنی است پروفسور فوریسون اولین بار در سال ۱۹۷۸ طی سلسله مقالاتی در نشریه لوموند درباره این موضوع به افشاگری پرداخت. او تاکنون چندین کتاب و مقاله معتبر و مستند دراین باره تدوین و چاپ کرده است. از پروفسور فوریسون تاکنون آثار فراوانی به زبان فرانسه و انگلیسی منتشر شده است.
پروفسور فوریسون بعد از چاپ مقالات خود در روزنامه لوموند به اتهام تحریف عمدی تاریخ به دادگاه احضار شد. او تاکنون بارها و بارها به دادگاه رفته و همواره از سوی سازمان های یهودی مورد حمله تبلیغاتی و فیزیکی قرار گرفته است.
نقل قول  
moist4161
Member
این کسانی که هولوکاست را رد می کنند خیلی برای من جالب هستند ! در حالی که می گویند تمام اردوگاهها ساخته شده و همه صحنه سازی بوده است یعنی فرض کنید با چه سرعتی یهودیان صحنه سازی کردند !
نقل قول  
erfan_khan
Member
هولوکاست دروغ بزرگ قرن میباشد.


هیچ فرمان و یا دستوری از سوی حزب نازی یا سران و رهبران آلمان برای نابودسازی یهودیان وجود ندارد. در میان مدارک بدست آمده از آلمان پس از سقوط حتی یک برگه یا سند وجود ندارد که به عنوان دستور کشتار یهودیان از سوی مقامات به افسران و یا گزارش انجام این عمل از سوی انجام دهندگان به مافوق‌هایشان تلقی شود. همچنین هیچ برنامه، طرح، سازمان و یا حتی مدارک بودجه و حسابداری نیز برای کشتار یهودیان یافت نشده‌است.[۱۸]
تجهیزات صنعتی کافی و حتی سوخت کافی برای سوزاندن اجساد این تعداد از قربانی در تمام مناطق تحت اشغال آلمان وجود نداشته‌است. ظرفیت کوره‌های جسد سوزی (و نه آدم سوزی) کشف شده، حتی به اندازه سوزاندن اجسادی که به دلیل گرسنگی و بیماری فوت شده بودند نیز نبوده‌است.[۱۷]
تجدیدنظرطلبان معتقدند که آمار یهودیان قبل و بعد از جنگ گواه آن است که در طول دوره جنگ جهانی دوم، با احتساب کسانی که به عنوان سرباز در جبهه‌های جنگ جان خود را از دست داده‌اند، سیصد هزار تا ۱٫۵ میلیون یهودی از دنیا رفته‌اند.
با وجود فعالیت سرویسهای اطلاعاتی متفقین و با وجود نزدیکی اردوگاه‌ها به مناطق سکونت مردم عادی، تا پیش از پایان جنگ، هیچ منبع رسمی، سازمان بین‌المللی و حتی کشورهای دشمن آلمان، ادعایی مبنی بر کشتار گسترده یهودیان نکرده‌اند.[۱۷]
از روشهای ادعایی کشتار، هیچ مدرکی در دادگاه‌ها موجود نیست. برای مثال از هزاران کامیونی که ادعا می‌شود دارای اتاق گاز بوده و بازداشت شدگان را در حال انتقال خفه می‌کرده‌اند، حتی یک نمونه به عنوان مدرک به هیچ دادگاهی ارائه نگردیده‌است.[۱۹]
دکتر مارتین بروژات از انستیتو تاریخ معاصر آلمان که یک انستیتو نیمه دولتی است، طی یک نامه با ارائه مدارکی اعلام کرد در زمان جنگ جهانی دوم، در خاک آلمان کسی در اتاق گاز کشته نشده و مدارکی که در دادگاه نورنبرگ از آنها برای اثبات کشتار توسط اتاق‌های گاز استفاده شده‌اند همگی جعلی هستند.[۲۰] همچنین دیوید اروینگ تاریخدان انگلیسی نیز با ارائه مدارکی، اعلام کرده‌است که وجود اتاقهای گاز برای کشتار انسانها، تخیلی و توهمی بیش نیست.[۲۱]

نقل قول  
shambasen
Member
اصلا هولوکاست و همه ی کشتارهای ﻻن قبول .
ولی مسئله اینه که کشتار یک سری یهودی توسط ناری ها چه ربطی به اسلام و مسلمین داره ؟‌
نقل قول  
نقل قول:
خیلی کتاب خوبیه.از کسایی که هولوکاست رو قبول ندارم متنفرم

کار سختی نیست...
میتونید کتاب زیر را بخوانید سپس قضاوت کنید...
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=4727
نقل قول  
hey you
Member
ما باید یاد بگیریم حقایق رو قبول کنیم...
و در عین حال به عقاید دیگران احترام بذاریم
(قابل توجه بعضی ها)
نقل قول  
hey you
Member
چرا مملکته ما اینطوری شده؟
هر چیزیرو که به نفعشونه تایید میکنن... هر چیزی رو که علیه شونه تکذیب میکنن...
آخه اینم شد مملکت؟
اینم شد اون آزادیکه ازش دم میزنید؟...
منکه دیگه خسته شدم...
انقدر از اسلام حرف میزنن اما کو عمل؟؟؟ ها؟...
نقل قول  
nanax
Member
merc mesle ink moshkel hal shod amma ketabe man akharin yahoodiam hamchenan linke naghes mizane
نقل قول  
ghalam1356
Pro Member
کاربران گرامی لینک تصحیح شد میتوانید دریافت نمایید.
نقل قول  
somayyeh64
Member
Linkesh naqeseee:'(:'(:'(:'(:'(
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You