Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

نسخه ها
4.5 / 5
با 49 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 17
۱۳۹۰/۰۸/۰۷


پاسخنگارش دیدگاه
alitad
Member VIP
این رمانی است که نه با ماجرا و حوادث بلکه با حضور و نفس شخص راوی پیش می رود. سه عنصر اصلی این اثر، راوی، گرسنگی، و شهر اسلو هستند (رمان با خروج راوی از اسلو پایان می یابد). نویسنده با کمرنگ کردن خط سیر ماجرایی، رمان را به شرح کنش و واکنش این سه عنصر تبدیل کرده است.
فیلم مهم و دیدنی ای هم از روی همین رمان اقتباس شده که البته فاقد بسیاری از ظرافت های رمان است. این فیلم هم یکی از مهم ترین فیلم های تاریخ سینمای دانمارک شمرده می شود.
درباره ی ترجمه ها: در ترجمه ی گلشیری حدود یکی دو صفحه سانسور شده است. چاپ قدیم ترجمه ی سیار، ایرادات ویرایشی داشته که در چاپ جدید آن توسط علمی فرهنگی این ایرادات رفع گردیده و سانسوری هم اعمال نشده است.
نقل قول  
iris1390
Member
این کتاب را نشر نیلوفر تجدید چاپ نکرده.لطفا پیگیریبفرمایید.سپاس
نقل قول  
گرسنه یک کتاب نیست شروع یک فصل تازه در رمان نویسیست بی شک نوبل ادبی ان سالها برازنده نویسنده بزرگی چون خوده هامسون است زیرا حمایتهای او در زمان جنگهای جهانی دوم از هیتلر هم نتوانست نظر کارشناسان و منتقدین وقت مراسم نوبل ادبی را نصبت به او عوض کند ودر اخر با تمام مخالفتها جایزه به او اهدا شد
نقل قول  
مری بلا
Member
از اول ک شروع ب خوندن کتاب کردم منتظر ی اتفاق بودم...اتفاقی ک هیچ موقع نیفتاد.
از اسمش هم پیداست ک شرح گرسنگیه....گاهی بدجور دل آدمو میسوزونهاما این دلسوزی زمانی بیشتر نمود پیدا میکرد ک خودمم گرسنم بود....با این تفاوت ک من مطمئن بودم ی وعده غذای گرم هست ک ده دقیقه،یک ربع و یا نهایتا نیم ساعت دیگه انتظارمو میکشه.
این آدم خیلی عزت نفس داشت و چیزی ک بیشتر از گرسنگیش توجهو جلب میکرد عزت نفس و مناعتش بود ک حتی وقتی هم میخواست نمیتونست بشکنتش.
مناعت این آدم ب حدی بود ک مثل یک نجیب زاده بقول دوستمون دکمشو گرو گذاشت تا دست رد ب سینه ی فردی ب ظاهر نیازمندتر نزنه.
با خوندن این کتاب "گشنگی نکشیدی که عاشقی از یادت بره"برام تداعی شد.
هیچ نوع اتفاق خاصی در کتاب نمیفته....ی جور گرسنگی نامه اس و ب اون دسته از دوستانی ک دنبال ی داستان مهیج و سرشار از ماجراهای محیر العقول و هیجان انگیز هستن توصیه نمیشود.بیشتر شرح خفت و بدبختیه و گاها حالت مالیخولیایی میگیره.اما من ازش خوشم اومد.
نقل قول  
ponaak
Member
کتاب 4فصله در مورد زمانی که هامسون واقعا فقیر و بی چیز بوده و حتی عذای مختصری برای سیر کردن شکمش نداشته زمانی که شدید درگیر بوده که چگونه پولی برای ادامه زندگیش محیا کنه و هیچ پناهی توی این شهر نداشته ....کارهایی که می کنه اندیشه هایی که به ذهنش می یاد مقالاتی که می نویسه
نقل قول  
reza887
Member
گرسنه هم کتاب قشنگیه هم اینکه در تاریخ ادبیات جایگاه مهمی داره. پدر داستان جریان سیال ذهن میدوننش علما!
ترجمه احمد گلشیری هم خیلی باحاله.
نقل قول  
dunnos
Member
نقل قول:
از این جور شخصیت ها خوشم میاد تا حدودی یاد کنولپ هرمان هسه افتادم.

آره چقد خدا بود داستان دوست من هسه.کسی ندارتش pdf؟ تو سایت نبود.کتاب من مال بابابزرگمه.4 5 صفه از وسطش نیس.
plz
نقل قول  
khar tu khar
Publisher
اسپارتاکوس دستت درست .
من هم خواندم اما رو راست زیاد به دلم ننشست . احتمالا به درک و فهمم بر میگردد .
اما حس میکنم که این سختیهایی که این اقا در این کتاب متحمل شده خیلی سخت ترهایش را من قبلا خودم تجربه کرده ام . وقت کنم یک بار دیگر میخوانم شاید بیشتر دستگیرم شد .
نقل قول  
kundera
فروشنده
خدای آسمون ها! گلگون رخ!
نقل قول  
kundera
فروشنده
منم بالاخره خوندمش البته با ترجمه احمد گلشیری. از این جور شخصیت ها خوشم میاد تا حدودی یاد کنولپ هرمان هسه افتادم.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You