رسته‌ها
میراث
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 72 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 72 رای
✔️ مروری بر کتاب:
کارابان، یک تاجر توتون و تنباکوست که در قسطنطنیه (استانبول) زندگی می کند. هنگامی که دولت عثمانی برای عبور از تنگه ی بُسـفُر (باریکه ی آبی که دریای سیاه را به مرمره می پیوندد و قاره ی اروپا را از آسیا جدا می کند) قانون مالیاتی وضع می کند، او از پرداخت عوارض به این دلیل که خانه اش فقط چند مایل آنسوتر از بُسفر است خودداری می کند. شهر استانبول در دو سویِ بُسفر مستقر است.
کارابان، سپس همراه دوست تاجر هلندی خود، زمین های اطرافِ دریای سیاه را طی می کند تا به خانه و عمارت خود بازگردد؛ و همین سفر، و انعطاف ناپذیری ِ او مایه ی اصلی داستان را فراهم می آورد ...

در بخشی از داستان می خوانیم:
در آنجا خبری را شنیدند که انتظار آن را نداشتند و سینیور کارابان بعد از اینکه جریمه ای را که به او تعلق گرفته بود پرداخت این جریمه شامل مقاومت در مقابل مامورین دولت او را برای جرایم دیگر به پست دیگر تحویل داده بودند بایستی هرچه زودتر خود را با آنجا رساند و اجازه عبور از آنها خواست.
اما درباره سینیور صفر جویا شد که با او چه رفتاری شده است. سینیور صفر در آن وقت پوتی را ترک کرده و سوار کشتی بزرگی شده بود که او را به سایر کشور های آسیایی ببرد اما احمد ندانست این شخصیت بزرگ کجا می خواهد برود همینقدر برای او مسلم بود که کشتی او را به سوی طرابوزان خواهد برد …
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
اسپارتاکوس
آپلود شده توسط: اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۶/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
128
فرمت:
MP3, PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی میراث

تعداد دیدگاه‌ها:
4
ترجمه ای دیگر از این اثر توسط "عنایت الله شکیباپور" با نام آمازیا (کارابان لجوج)، چاپ سوم 1369 نشر نهال جاویدان نیز موجود است.
خیلی وقت پیش خوندمش. داستانش معمولیه... نمره☆☆
داستانی ماجراجویانه با طعمی اسلامی از ژول ورن با نام اصلی "Kéraban the Inflexible". در ضمن مترجم این اثر دکتر قدیر گلکاریان می باشند.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.