رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
مطالعه موفق با تمرکز
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 713 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 713 رای
از متن کتاب:
ما می خواستیم روش صحیح مطالعه ی متمرکز را برای شما توضیح دهیم، دیدیم که باید ابتدا حواس پرتی را تعریف کنیم. شاید شما تا به حال خیلی به «حواس پرتی» فکر کرده باشید و بار ها از خود پرسیده باشید که چرا گاهی به هنگام مطالعه حواس آدم پرت می شود؟
ما نمی دانیم که شما برای این سؤال خود چه جوابی پیدا کرده اید امّا پاسخ صحیح این پرسش را به شما می گوییم:
«حواس پرتی چیزی نیست جز تمایل ذاتی ذهن به درگیری و فعالیت.»
ذهن شما همواره می خواهد درگیر و مشغول باشد. بنابراین اگر آن چه که اکنون انجام می دهید در شما درگیری و مشغولیت ذهنی ایجاد کند، فکر شما دیگر لزومی احساس نمی کند که به جای دیگر برود و درآن جا درگیر شود. امّا اگر در انجام این کار، درگیری ذهنی ایجاد نشود، ذهن شما شتابان به جایی می رود که خود را درآن جا مشغول کند. و این همان حواس پرتی است. برای روشن تر شدن موضوع، مثالی بزنیم:
وقتی دوستتان با شما صحبت می کند، اگر بتواند با بیان خود در شما مشغولیت ذهنی و توجه و علاقه مندی ایجاد کند، شما با تمرکز فراوان به تمام حرف هایش گوش می دهید. امّا اگر او نتواند چنین تأثیری در شما بگذارد چون ذهن شما درگیر نمی شود به سرعت فکر دیگری به ذهن تان راه می یابد و شما درحالی که به مخاطب خود خیره شده اید، دارید به چیز دیگری فکر می کنید. چیزی که در شما درگیری ذهنی ایجاد می کند.
ذهن شما مدام به فعالیت نیازمند است و این نیازمندی را هنگامی که شما مشغول مطالعه کردن هستید، هم دارد. بنابراین اگر آن چه که می خوانید، در شما درگیری ذهنی ایجاد کند، شما مشتاق و متمرکز پیش می روید. در غیر این صورت چشمتان خطوط را دنبال می کند و ذهن تان در جایی دیگر مشغول می شود. به عبارت دیگر، حواستان پرت می شود.

این کتاب پیشتر به صورت تایپ شده در سایت قرار گرفته بود.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
taraneh_m
آپلود شده توسط: taraneh_m
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی مطالعه موفق با تمرکز

تعداد دیدگاه‌ها:
39
واقعا این چه عکسیه گذاشتین رو همچین کتابی(?)(?)(?)(?)...عکس اصلی کتاب گذاشتم لطفا زودتر تاییدش کنین تمرکز دوستان بهم ریخت:D:D:D کتابای استاد حورایی خیلی خوبن خصوصا کتاب یوسف قهرمان خوبی ها ایشون سردبیر مجله راز هم هستن...توصیه اکید دارم برای مطالعه اش ودوستانی که در تهران ومشهد هستند میتونن در کلاسای NLP و موفقیت ایشونم شرکت کنند:-):-):-) سایت استاد سید مجتبی حورایی 8-)8-)8-)
(?)(?)(?)(?):-(,واقعا راست میگی(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?)(?):O:O:O:O:O:O
اگر کسی کتاب رو دانلود کرده برای منم میل کنه mania_bahal@yahoo.com دیگه این سایت رو اعصابه با این وضعیت هیچ لینکی درست کار نمی کنه به سایتتون افتخار کنید
واقعا کتاب عالیه خیلی به درد من خورد خیلی ازتون ممنونم
من خیلی نیاز داشتم خوشحالم که کتابناک اینو بهم داد
حتما می تواند مورد استفاده قرار گیرد.با سپاس
خیلی ممنونم امیدوارم که برای سایرین هم مفید واقع شده باشد.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file