دایانا

دایانا

نویسنده: آنا پاسترناک - اندرو مورتن

سرگذشت پرنسس دایانا
پیش از آنکه دایانا به خاک سپرده شود شایعاتی در لندن و دیگر نقاط جهان به سر زبانها افتاد که مرگ دایانا تصادفی نبوده و شاید به دلیل اینکه او قصد ازدواج با یک مصری را داشت و بعید نبود ولیعهد آینده انگلستان بر اثر ازدواج دوم مادرش برادری عرب پیدا می کرد اینتلیجنت سرویس انگلستان دست به کار شده و دایانا را به قتل رسانده بود. همه معتقد بودند که خاندان سلطنتی انگلیس تحمل اینرا نداشتند که فرزندان حاصل از ازدواج پرنسس دایانا و دودی الفاید نیمه عرب و اسم اسلامی داشته باشند.
قبل از به خاک سپاری دایانا بانوی پزشک انگلیسی به نام آن کاکس که شوهرش مردی مسلمان بود و مدت ده سال پزشک خانواده الفاید بوده است ادعا کرد که دایانا می خواست دین اسلام را برگزیند و هفته ای یکبار روزهای دوشنبه ساعت ۶ به ملاقات آن کاکس می رفت تا پرسشهای مذهبی اش را مطرح کند که در بیشتر ملاقاتها نامزدش دودی هم او را همراهی می کرد .
دربار انگلیس رفتار سردی در مقابل مرگ دایانا به نمایش گذاشت و خود ملکه هم به خاطر تجمع انبوهی از مردم روبروی قصر بعد از چند روز مجبور به فرستاندن پیام تسلیت شد.
تشییع جنازه دایانا بسیار باشکوه برگزار شد. پرنسس در حالی که پیراهن شب باشکوهی به تنش پوشانده شده بود به خاک سپرده شد. ولی همیشه این پرنسس که مظلومانه زندگی کرد و جهان را وداع گفت در قلب مردم انگلستان زنده است. آنها همیشه از پرنسس دایانا به خوبی یاد می کنند و خانواده سلطنتی را مسئول مرگ او می دانند.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر ال‍ب‍رز‏‫، ۱۳۷۷.‬

» کتابناکهای مرتبط:
به سوی ایـران
حاجی زاده
رهبران مشروطه: ضرغام السلطنه

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
تعداد صفحات: ?
4.3 / 5
با 44 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 10
۱۳۹۰/۰۴/۲۵


پاسخنگارش دیدگاه
گاندلف
Member
دستهای ملکه انگلستان در مرگ مشکوک دایانا کاملا مشهود است نکته جالب این که فردی که با خودرو در فرانسه در تونل به ماشین او و همسرش برخورد کرد بعدا خیلی ناگهانی مرد
نقل قول  
Iz.roshanak
Member
سرگذشت غم انگیزی داشت
نقل قول  
wizared
Pro Member
مترجم: میترا معتضد
فرزنده خسرو معتضدهستن
من کتاب های زیادی از این خاندان رو مطالعه کردم
خسرو معتضد کتابهای زیادی رو چاپ کرده به قول دوستمون masoud22000 (تخصص عجیبی در تحریف تاریخ و وارونه کردن آن به نفع حکومت داره )
یاد کتاب ایران در استانه قرن 20 افتادم که دخترشون ترجمه و ایشون حواشی کردن
نقل قول  
farzane 66
Member
وای ببخشید. من نمی دونستم ذیل هر کتاب باید در مورد همون نظر گذاشت!!!
نقل قول  
masoud22000
Pro Member
میترا معتضد اگه از اقوام خسرو معتضد باشه پس نمیشه به ترجمه کتاب اعتماد کرد چون خسرو معتضد تخصص عجیبی در تحریف تاریخ و وارونه کردن آن به نفع حکومت داره .
نقل قول  
swallow64
Member
اصلا فکرش را هم نمی کردم خانواده سلطنتی انگلیس اینقدر فاسد باشه!خیلی متاسف شدم!و دیدگاهم عوض شد!
نقل قول  
yosefvataha
Member
ممنون اسپارتاکوس به خاطر کتابهای زیبا وجالبی که آپلود می کنی
نقل قول  
nxd
Member
کتاب در حال حاضر چاپ نمیشود
متن لینک
نقل قول  
leiladarabii
Member
من کتابهایی رو که درباره زندگی افراد معروف و مشهورر نوشته شده، خیلی دوست دارم... ممنون از اینکه این کتاب رو اینجا گذاشتین.
نقل قول  
ronam
Member
ممنون اسپارتا کوس عزیز
از کتاب با ارزشی که گذاشتین
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You