عشق و خیانت

ب‍ا م‍ق‍دم‍ه‌ و م‍ع‍رف‍ی‌: س‍ع‍ی‍د ن‍ف‍ی‍س‍ی‌

✔️ نام اصلی کتاب سولتانتا (Sultanetta) است.

در این داستان هیجان انگیز شاهد عشقی کور هستیم که به خیانت و ویرانی می انجامد. املت برای رسیدن به معشوقه اش از خون، پلی می سازد که فروریختنی است. این نکته که قلب های سنگی نمی توانند عشق را درک کنند قابل تأمّل است. عشق، انسان را کور می کند و عقل را می کشد چنان که در این داستان، املت محبت های صمیمی ترین دوستش را نادیده می انگارد و وی را ناجوانمردانه می کشد. شاید بتوان برداشت کرد که سولتانتا یا سلطنت، نماد عشق است و ورکوسکی نماد عقل و داستان، رودررویی این دو.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: ه‍ی‍رم‍ن‍د‏‫، ۱۳۷۹

» کتابناکهای مرتبط:
عشق و اشباح
عشق زندگی است
برف بهاری

نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
تعداد صفحات: 199
4.5 / 5
با 106 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 14
۱۳۹۰/۰۶/۳۰


پاسخنگارش دیدگاه
نگارستانی
Pro Member
کتاب را مطالعه نمودم.در اصل اسم کتاب سلطنت بوده که نام دخنر احمد خان است و املت به خاطر عشق وی مبادرت به قتل افسر روس می نماید.
نقل قول  
faeze74
Member
کتاب خوبی بود اما من هنوز نمی تونم درک کنم که املت که این قدر به دوستیش پایبند بود انقدر سریع دست به کشتن دوستش بزنه حتی اگه فکرم کرد بهش خیانت کرده بازم نمی تونم درک کنم که این قدر راحت و سریع اون کارا رو کرد من که آخرای کتابو کلا بهت زده بودم!
نقل قول  
Arya1369
Member
مرسی کتاب ناک عزیز.
نقل قول  
1amirbahador
Member
در این داستان هیجان انگیز شاهد عشقی کور هستیم که به خیانت و ویرانی می انجامد. املت برای رسیدن به معشوقه اش از خون، پلی می سازد که فروریختنی است. این نکته که قلب های سنگی نمی توانند عشق را درک کنند قابل تأمّل است. عشق ،انسان را کور می کند و عقل را می کشد چنان که در این داستان، املت محبت های صمیمی ترین دوستش را نادیده می انگارد و وی را ناجوان مردانه می کشد . شاید بتوان برداشت کرد که سولتانتا یا سلطنت ، نماد عشق است و ورکوسکی نماد عقل و داستان، رودررویی این دو.
نقل قول  
anna65
Member
عاشقتم الکساندر
نقل قول  
اکثرا کتابهای الکساندر دوما رو خوندم.بعضی وقتا در حین خوندن بی اراده بلند میگم:باریک اله..
نقل قول  
Materlink
Member
صد آفرین اسپارتاکوس
نقل قول  
انيتا
Member
در مورد این کتاب جذاب بود - از خوندنش لذات بردم و متاثر شدم - از اسپاتاکوس هم تشکر ویژه دارم .
نقل قول  
kian_vm
Member
سلام ... با عرض خسته نباشید و تشکر از سایت خوبی که دارید ... اگر ممکن است کتاب های ((غرش طوفان)) و ((قبل از طوفان)) و ((بعد از طوفان)) الکساندر دوما با ترجمه مرحوم ذبیح اله منصوری رو هم برای دانلود قرار بدهید ... خیلی این کتابها زیبا و قشنگ هستند و جزو شاهکارهای ادبیات جهان میباشند و حیف است که بعد از کتاب ژوزف بالسامو که برای دانلود گذاشته اید، این کتابها در دسترس همگان قرار نگیرد ... باز هم از سایت خوبتان تشکر میکنم ...
نقل قول  
اسکندر دوست دارم
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You