رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
راز کیهان یک
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 56 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 56 رای
✔️ اودیسهٔ فضایی یا راز کیهان نام داستانی در گونهٔ علمی-تخیلی است. ایدهٔ ابتدایی این رمان برگرفته از داستان کوتاهی از همین نویسنده به نام «نگهبان» است.
داستان کوتاه «نگهبان» از جمله آثار معروف آرتور. سی.کلارک است. این داستان قالبی سنتی و قرار دادی دارد و شخصیتهایش، همه آدمهایی معمولی‌اند که به یک مأموریت اکتشافی به کرهٔ ماه می‌روند و در آنجا با پدیده‌های شگفت‌انگیز روبه‌رو می‌شوند. داستان هرچند، بیانی سر راست و طبیعی دارد، قوّه تخیل را سخت بر می‌انگیزد و خواننده را به تفکر وامی‌دارد.
«استانلی کوبریک» کارگردان بزرگ آمریکایی در سال ۱۹۶۸ براساس این داستان کوتاه، فیلم معروف و مجلل «نگهبان یا اودیسهٔ فضایی:۲۰۰۱» را ساخت که گروهی از منتقدان آن را به عنوان مهم‌ترین و برجسته‌ترین فیلم علمی-تخیلی تاریخ سینما قلمداد کرده‌اند. فیلم دربارهٔ دخالت انسان در کیهان و کهکشانهاست. «استانلی کوبریک» البته در داستان تغییراتی داده و از جمله شخصیتهای انسانی آن را، در پایان به صورت آدمهای ماشینی تکامل یافته‌ای درآورده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی راز کیهان یک

تعداد دیدگاه‌ها:
3
یعنی امکانش هست یه دوست عزیزی 4 جلدی راما رو برای دانلود بزاره؟خدایا امکانش هست؟:((
تشکر از اسپارتاکوس عزیز برای آپلود کتابهای خوب و عالی8-)
کتاب فوق در واقع همان 2001 ادیسه فضایی است ( جلد اول از 4 جلد کتاب ادیسه ) اما چون فیلم این کتاب در ایران با نام راز کیهان پخش شد ترجمه کتاب را هم همان نام فیلم گذاشتند .
راز کیهان یک
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک