Hiweb

وضعیت حق‌تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست، بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد؛ اگر در این باره اطلاعاتی دارید با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این ثر محق هستید می‌توانید اجازه انتشار رایگان نسخه الکترونیکی تمام یا بخشی از آن‌را به ما بدهید یا آن‌را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در ویکی کتابناک مطالعه کنید.

مردان وحشت

مردان وحشت

هانس مگنوس انسنزبرگر، شاعر مترجم،مقاله نویس، و سردبیر یکی از مهم ترین نویسندکان بعد از جنگ جهانی در آلمان است. او در سال 1929 در الگوی به دنیا آمد و کودکی و نوجوانی اش را در نورنبرگ گذراند.او در رشته های ادبیات، فلسفه و زبان های خارجی در دانشگاه های هامبورگ، فرایبورگ و پاریس تحصیل کرده است و تز دکترایش را در مورد روند شاعرانه شعر کلمنس برنتانو نوشته است.برنتانو و دیدرو از نویسندگان مورد علاقه انسنز برگر بودند. او اولین مجموعه شعرش را به نام دفاع از گرگها در 1957 منتشر کرد. در اواسط سالهای 60 بخاطر تردیدی که در مورد تاثیر شعر بر جامعه پیدا کرد از شعر به سیاست رو آورد و سر دبیری چند روزنامه و اداره برنامه های هنری در رادیو و تلویزیون را بر عهده گرفت. آثاری که بعد از 1975 نوشته است به شکلی با سیاست آمیخته بوده است.کتاب کتابخانه دیگر او در سال 1985محبوبترین اثر ادبی جهان شناخته شد.در همین سال موفق به در یافت جایزه ادبی هاینریش بل شد.او غیر از این جایزه جوایز ادبی دیگری از جمله جایزه بو شنر را نیز به دست آورده است. از کتابهای او میتوان به صدای ارواح، موزه بوطیقا و سبک تر از باد اشاره کرد .

» کتابناکهای مرتبط:
فرهنگ نوین - کتاب دوم
کار دیونیسوس: نقدی بر ساخت حقوقی دولت مدرن و پسامدرن
ساختار سیاسی هند

نسخه ها
3.8 / 5
با 29 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 5
۱۳۹۰/۰۵/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
متحد
Member
جالب این است که مسلمانانی که در امریکا و اروپا زندگی می کنند و از مزایای کامل یک زندگی دموکراتیک بهره مندند دین خود را تبلیغ می کنند و علیه قوانین این کشورها تظاهرات نیز می کنند و خواستار رفع بی حجابی و... می شوند!!! اگر دولتها علیه مزاحمتهای انان اقدام کند هو و جنجال براه می اندازند( اقدام دولت سویس درجهت کاهش مناره های مساجد ویا عدم پخش اذان صبح با بلندگو و...) واقعا ادمهای خودخواه و گستاخی هستند! ولی در کشورهای اسلامی درخواست مجوز ساخت یک کلیسا همانند گذشتن از هفت خوان رستم است!! خصوصا این پاکستانیها که به جای فشار به دولت برای اصلاحات دموکراتیک و مبارزه با فقر گسترده و بیچارگی اشان علیه یک کاریکاتوریست دادوفریاد کرده وپرچم این کشور و یا ان کشور را اتش می زنند! انها به جای پیاده کردن احکام واقعی اسلام که مبتنی بر سازش و دوستی و مسالمت و صبر و تفکر است به بیراهه رفته اند و این خواست استعمار گران است!!
نقل قول  
جینگو
Member
ماملت جالبی هستیم تا بدونیم یه جماعت دور هم جمع شدن و از یه چیز سالم لذت میبرن حتما باید شادیشونو زایل کنیم ،حتما باید جمع به هم بزنیم ،حتما باید به یادشون بندازیم دلتونو خوش نکنید از این خبرا نیست این ساحل اروم و ارامش بخش با دوستان هم دلو نمیزاریم براتون .نگاهشون کنی بهت میگن نمیدونی چرا جوابش ساده است چون ما از شادی و تفکر دیگران ناشادیم .امیدوارم مسبب این مسئله هر که هست و این ساحل اروم ما رو به هم ریخته تا مدتها در ساحلش سونومی باشه و شادی به مدت طولانی به ساحلش برنگرده. آمین
نقل قول  
saban
Member
سپاس برای روشنگری
نقل قول  
hreza
Pro Member
«مردان وحشت» یکی از بی‌پرواترین و صریح‌ترین آثاریست که در سالهای اخیر علیه تروریسم اسلامی نوشته شده است. انسنزبرگر با اشاره به عقب ماندگی‌های اقتصادی و حقوقی جهان عرب که برای مثال «توان اقتصادی‌اش بدون درآمد نفتی چیزی برابر اعتبار یک شرکت تلفن فنلاندی هم نخواهد بود» و اینکه انتشار کتاب در جهان عرب در «درازای دوازده قرن برابری می‌کند با تولید کتاب یکساله در اسپانیا» و این واقعیت که «فقط نیمی از زنان عرب قادر به خواندن و نوشتن هستند» و هم چنین با اشاره به «خودشیفتگی» اعراب و مسلمانان تأکید می‌کند: «ایشان ساختن مسجد در سراسر جهان را حق طبیعی خود می‌دانند، اما پا گرفتن کلیسای مسیحی در بسیاری از کشورهای عربی ناممکن قلمداد می‌شود. تبلیغ شعارهای مسلمانان یک حکم مقدس است اما تلاش سایر ادیان برای جلب انسانها مساوی جنایت می‌شود… اسلامگرایان مدام با صدای بلند در طلب محترم شمرده شدن هستند اما خود به کسی احترام نمی‌گذارند» با این همه می‌افزاید که برای نیفتادن به دام پیشداوری «بایستی بگوییم که همه مسلمانان، عرب نیستند، همه عربها، بازنده نیستند و همه بازندگان، رادیکال نیستند».

نقل قول  
hreza
Pro Member
موضوع اصلی جزوه بررسی تروریسم و افرادی است که وی آنها را «بازندگان رادیکال» می‌نامد. گروهی از همین «بازندگان رادیکال» که عنوان «مردان وحشت» به راستی برازنده آنهاست، سالهاست در ایران قدرت سیاسی را در دست دارند و سبب امیدواری هم مسلکان خود در سراسر جهان گشته‌اند؟

انسنزبرگر وجود یک «فتیله ایدئولوژیک» را برای انفجار بازندگان رادیکال ضروری می‌شمارد و تأکید می‌کند که در تاریخ از این فتیله‌ها بسیار وجود داشته و مسئله بر سر کیفیت و محتوای ایدئولوژیک آنها و یا سیاسی و مذهبی بودنشان هم نیست بلکه بر سر این است که «تا چقدر امر یکسونگری جرگه‌ای می‌تواند نیروهای بالقوه بازندگان رادیکال را بسیج کند و به فعل در آورد» وی با توضیح شرایطی که خواننده را بی اختیار به یاد موقعیت کنونی جمهوری اسلامی می‌اندازد، می‌نویسد: «هیچ نگاهی از سوی هیتلر و پیروانش به نقشه جغرافیا به آنان حالی نکرد که جنگ یک کشور کوچک در اروپای مرکزی علیه بقیه دنیا بخت پیروزی ندارد. برعکس! بازندگان رادیکال از راه حل کشمکش چیزی نمی‌دانند. آنها سراغ سازش نمی‌روند تا مبادا در صحنه نبرد سردرگم شوند و انرژی ویرانگر خود را از دست بدهند. هر اندازه پروژه آنان بی‌چشم اندازتر باشد، به همان میزان متعصب‌ترند و به پروژه تحقق ناپذیر خود بیشتر پایبند می‌مانند».

نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You