Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

سرخ و سیاه - جلد 1

سرخ و سیاه - جلد 1

نویسنده:
سرخ و سیاه - جلد 2
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=32253


«سرخ و سیاه» در سال ۱۸۳۰ میلادی و با عنوان اصلی «Le Rouge et le Noir» توسط استاندال نوشته شد. برخی از منتقدان امروزی این کتاب را «برترین رمان فرانسوی قرن ۱۹» می‌دانند. استاندال در این کتاب ماجرای جوان دهقان‌زاده‌ای را نقل می‌کند که از روی جاه‌طلبی دست به اقداماتی می‌زند ولی برای ارضای جاه‌طلبی خود میان کشیش شدن و یا نظامی‌گری مردد می‌ماند.
این رمان برای نخستین بار در سال ۱۳۶۳ خورشیدی، با ترجمه عبدالله توکل در ایران منتشر شد. مترجم دیگری به نام عظیما نفیسی نیز ترجمه خود از این رمان را به چاپ رسانده است؛ بنابراین ترجمه سحابی سومین ترجمه فارسی از رمان «سرخ و سیاه» است که در ایران منتشر می‌شود.
ماری هانری بیل در سال ۱۷۸۳ میلادی متولد شد و به مدت ۵۹ سال زندگی کرد. این نویسنده که به نام «استاندال» تخلص می‌کرد، در سبک رئالیسم قلم زده است. علاوه بر «سرخ و سیاه»، کتاب‌هایی چون: «صومعه پارم» «راهبه کاسترو» و «ناپلئون» از این نویسنده به فارسی ترجمه شده‌اند.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: نشر ن‍ی‍ل‍وف‍ر‏‫، ۱۳۸۲

» کتابناکهای مرتبط:
صومعه پارم
سرخ و سیاه - جلد 2
ناپلئون

آگهی
نسخه ها
4.3 / 5
با 98 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 10
۱۳۹۰/۰۴/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
ammyangel
Member
عجب می کنم اثر به این قشنگی اینجا وجود نداره.این اثر شاهکاری عظیمه.
نقل قول  
ponaak
Member
یکی از صد رمان برتر تمام زمانها
نقل قول  
arura
Member
نظری که استاندال داره در مورد دموکراسی
من از هیچ کسی تملق نمی گویم ، از وزیر تملق نمی گویم تا چه رسد به توده مردم
ص31

بابا دمت گرم
مرد باید اینجوری باشه
نقل قول  
اروتيك
Member
با سلام وخسته نباشی به شما تلاشگران عرصه فرهنگ .خوشحال از پیوستن به شما هستم .
نقل قول  
عالی و جذاب و به یادماندنی است
نقل قول  
sarah_shah
Member

این دیدگاه به علت نگارش فینگلیش حذف گردید.


این دیدگاه در تاریخ 1392/08/08 توسط گیلدخت ویرایش شده است

نقل قول  
خاطرات
Member
من این کتاب موقعی که دبستانی بودم خواندم .الان را نمی دانم وللی ان موقع اصلا خوشم نیامد
نقل قول  
ketabnak1359
Member
استاندال یکی از بزرگان عرصه ی قلم است.خواندن او رفتن و پرواز کردن با اندیشه ی توانا ی اوست.گاهی آدم رو به گریه می ندازه.حتما بخونید عالیه.
نقل قول  
zhandark
Member
با توضیحات جامع و کامل و مفید دوست عزیزghalam1356بسیار علاقه مند شد م که این کتاب و همچنین آثار دیگر این نویسنده توانا که تا به حال شناختی این چنین ازش نداشتم رو بخونم و دنبال کنم.
دوست عزیز درود بر شما
نقل قول  
ghalam1356
Pro Member
ماری هانری بِیل (زاده ۲۳ ژانویه ۱۷۸۳ میلادی - درگذشته ۲۳ مارس ۱۸۴۲)، که بیشتر با نام استاندال(Stendhal) (تخلص وی) مشهور است، نویسندهٔ سبک رئالیسم در فرانسه قرن نوزدهم میلادی‌ست.
استاندال نویسنده‌ای است رئالیست و توانا که سبکی بسیار خشک و عاری از تکلف دارد. رومانتیک‌های هم عصر او به هیچ وجه پی به زندگی پر احساسی که در بین آثار او موج می‌زد نمی‌بردند و او را نویسنده‌ای بی ارج می‌دانستند، ولی او علیرغم قضاوت احمقانه و ناشی از تعصب آنان همچنان به نوشتن ادامه می‌داد. خودش می‌گفت: «من برای مشتی خواص می‌نویسم، حرفهای مرا در سال ۱۸۸۰ خواهند فهمید.»اتفاقا همین طور هم شد زیرا در آن ایام (تقریبا سال ۱۸۸۰) پی بردند که این نویسنده توانا چه حساسیت و روشن بینی عجیبی داشته و چگونه از دنیا و مافیها - یعنی از عالم خارج - بریده و به سیر و سیاحت درون انسان پرداخته و در تجزیه و تحلیل روان آدمی حتی از جزئیات نیز غافل نبوده و در این راه وظیفه‌ای خطیر را به نحوی احسن انجام داده و به حق لقب «کاونده قلب آدمی» برازنده اوست. استاندال یکی از نظریه پردازان ادبی و هنری قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا نیز می‌باشد. علت جاودانی شدن رمان‌های محدود او را صداقت خاص ادبی و هنری اش می‌دانند. او خود می‌گوید: «نویسنده بزرگ باید از صفر شروع کند و خوانندگان خاص خود را بیابد.»
استاندال چون روشنفکران زمان خود می‌گفت، آب و هوا و تاریخ یک مملکت، فرهنگ و جامعه آن را زیر تاثیر قرار می‌دهند. قهرمانان آثار استاندال معمولا برای آزادی خود مبارزه می‌کنند و نه برای آزادی دیگران. رمان‌هایش سرنوشت انسان‌هایی هستند که در سال‌های هرج و مرج بعد از انقلاب در جستجوی خود و حقیقت زحمت می‌کشند و عرق می‌ریزند. نقش قهرمان در جامعه و اهمیت عشق انسانی، دو موضوع مهم رمانهای او هستند. به نظر استاندال، هر قهرمانی دشمن بحران حاکم بر جامعه خود می‌شود و سعی می‌کند برای برطرف نمودن آن مسوولیتی را به عهده بگیرد. ارزش‌های جامعه روبه زوال اشرافی، قهرمان رمان را مجبور می‌کند که برای دفاع از حقوق فردی و گروه برگزیده وابسته به خود فعالیت نماید. او می‌گوید، هر اثر جاودانی ادبی، در خدمت یک ایده آل و هدف بزرگ است. به نظر مورخین ادبیات، استاندال غالبا بین مکتب رمانتیک و مکتب رئالیست در نوسان بود، گرچه او می‌کوشد مانند رئالیست‌ها خواننده را خردمندانه قانع کند و نه مانند رمانتیک‌ها با خواننده رابطه احساسی و عاطفی برقرار نماید. منتقدین ادبی توصیه می‌کنند برای درک آثار استاندال نباید دنبال نظریه ادبی گشت بلکه بایدانگیزه‌های هنری و روانشناسانه او را پیدا نمود. به زبان نیمه فرنگی امروزه، می‌توان گفت که استاندال در رابطه با زنان در جامعه، همچون رمانتیک‌ها نقش آنها را دراماتیزه و خود آنها را ایده آلیزه می‌کرد. یعنی او با کمک ادبیات، حدود دویست سال قبل به دفاع از نقش و حقوق و حیثیت و ارزش زنان پرداخت.

خواندن سرخ و سیاه که شاهکار استاندال می باشد، با هر انگیزه‌ای دلچسب است. چه آنها که رمان‌های تاریخی دوست دارند، چه آنها که طرفدار داستان‌های عاشقانه‌اند، و کسانی که انقلاب کبیر فرانسه و پیامدهای آن را دنبال می‌کنند و دوست دارند بیشتر راجع به آن بدانند، از این کتاب لذت خواهند برد. اپیگراف‌های سر هر فصل نیز از جذابیت ویژه‌ای برخوردارند، جملاتی خواندنی که می‌توانند رهگشای اتفاقی باشند که قرار است در آن فصل بیفتد و در نهایت ترجمه خواندنی مهدی سحابی با مقدمه‌ای جامع، پانوشت‌هایی رهگشا و ضمیمه‌ای بسیار خلاصه از انقلاب کبیر فرانسه و ناپلئون و رستوراسیون و انقلاب 1830 که خواندن آن بعد از اتمام کتاب خالی از لطف نیست.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You