رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
قصر
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 122 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 122 رای
✔️ قصر هم از نظر حجم و هم از نظر اعتبار بزرگترین کار فرانتس کافکا به شمار می‌آید. این رمان که مثل سایر آثار کافکا به زبان آلمانی نوشته شده‌است، رمانی است ناتمام که مرگ زودهنگام او در چهل و یک سالگی (۱۹۲۴) به او این فرصت را نداد تا آن را به پایان برساند. قصر در شکل کنونی اش در ۲۰ فصل نگارش یافته‌است که فصل پایانی همان فصل ناتمام مانده است؛ از روی نشانه‌هایی می‌توان حدس زد که احتمالن همان فصل بیستم می‌بایست آخرین فصل باشد و رمان بعد از آن چندان ادامه نمی‌یافته‌است.

داستان از آنجایی آغاز می شود که....
ک. (K) شباهنگام وارد دهکده ای می شود که قصر در آن واقع است. به مهمانخانه ای پناه می برد تا استراحت کند اما می خواهند او را از آنجا برانند به این دلیل که می گویند هر کس بخواهد وارد دهکده شود یا در آنجا بماند می بایست از قصر اجازه گرفته باشد.
ک. مدعی می شود که شغلش مسّاحی است و با درخواست خودِ قصر به آنجا آمده است. پس از زنگ زدن ابتدا این ادعا تکذیب می شود و سپس تأیید می گردد و در واقع قصر ک. را به مسّاحی می پذیرد.
از فردا صبح ک. در پی آن است تا هر طور شده به قصر برود و (گویا) شرح وظایفش را بپرسد و مشغول کار شود ولی تا پایان کتاب در این کار کامیاب نمی شود.
ک. در روز دوم گرفتار عشق و عشوه ی فریدا _ دختری در "مهمان خانه ی آقایان" _ می شود و با او رابطه برقرار می کند و قرار می شود که با هم ازدواج کنند. از اینجا به بعد، تک تک فصل های رمان این سو و آنسو رفتن ها و دویدن ها و بحث کردن های ک. است با اهالی دهکده، برخی آقایان یا سران قصر تا ارتباطی بیابد و از روزنه ای به قصر وارد شود.

از آنجا که کتاب قصر ناتمام مانده جای حرف و حدیث بسیاری پیدا کرده است، حتا برخی همین ناتمام بودن را فرجام درست این کتاب به شمار می آورند.

تفسیرها فراوان و گاه ضد و نقیض از این اثر شده‌است.
۱. برخی آن را انتقادی از دیوانسالاری می‌دانند
۲. برخی آن را دینی - الهی تعبیر می‌کنند و قصر را محکمهٔ اسرارآمیز الهی (مقام قدسی) می‌دانند
۳. برخی دیگر از دیدی روانکاوانه آن را ناتوانی ارتباط برقرار کردن کافکا با پدرش (قدرت) می‌دانند
۴. برخی آن را برآمده از رابطهٔ کافکا با میلنا و برهم خوردن آن می‌دانند
۵. برخی دیگر آن را دروغ و تحمیل یک فرد یا نهاد بر یک جمع یا نهادی دیگر می‌دانند (تحمیل واقعیت دروغین بر حقیقت)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
اسپارتاکوس
آپلود شده توسط: اسپارتاکوس
۱۳۹۰/۰۳/۲۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قصر

تعداد دیدگاه‌ها:
17
بیشتر آثار پر مخاطب کافکا مث "قصر" و "محاکمه" یا داستانهای کوتاهش مث "بلوم فلد عزب میانسال" سوررئاله. یعنی مرز بین واقعیت و تهوم مشخص نیست. کافکا همراه با مارکز و ویرجینا وولف پرخواننده ترین نویسندهای قرن بیستم بودند. درسته که بیشتر فضاهای داستان تیره است اما کافکا اونقد رو نویسنده های بعد از خودش تأثیر داشت که به اینجور نوشته کافکائیسم گفته می شه. اگه از این نوشته ها خوشتون می یاد مستأجر رولان توپور رو هم بخونید.
داستان های کافکا پر ابهام اند . ارتباط برقرار کردن با داستان سخته چون چون همه چیز مبهمه همه چیز تردید داره.. قواعد داستان و ارتباط ها غیر معمول اند . انگار قصر و کارمنداش مقدس اند و هرگز اشتباه نمی کنند اگر هم اشتباه کنند کسی جرات بیان نداره قصر ترس آور و مبهمه و همینا اهرم فشاری بر روی اهالی دهکده هستند تا از قصر و کارمنداش اطاعت کنند. شاید شبیه دستگاه حکومتی .... هست. تنها "کا "نگاهی منطقی داره.
میشه لطفا تعداد صفحات رو قید بفرمایین؟
[quote='reza_shkrlh']دوستان من با دانلود کتابها مشکل دارم.لینک دانلود نداره.چطور باید دانلود کرد؟لطفا راهنمایی کنید[/quote] [quote='گیلدخت'] کاربر گرامی در حال حاضر کتاب ها از سوی مسئولان سایت در حال بررسی است تا پس از تایید و بررسی حق نشر ، لینک دریافت آن فعال گردد. لذا انجام درست این مرحله ، صبر شما عزیزان را می طلبد. [/quote]
دوستان من با دانلود کتابها مشکل دارم.لینک دانلود نداره.چطور باید دانلود کرد؟لطفا راهنمایی کنید
همه ی منزوی ها از سرزمین درونشان هستند. و این جانوران از سرزمین من نیستند برای این است که عجیب هستیم ای مسافر زمان
اه ! ای کافکا ثانیه به ثانیه برای دردهایمان گریه میکنم
سایت خوبی دارید اگه میشه راهنمایی کنید چجوری دانلود میشن کتابها ممنون من که عاشق کارهای کافکا هستم
با نظر دوست عزیز kazemnajibi صد در صد موافقم واقعا ترجمه های این آقای اعلم چیزی ورای افتضاحه!
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file