Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی خرید کتاب زبان دوره رایگان رهایی از کمال گرایی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

مختصر صحیح بخاری

مختصر صحیح بخاری

امام بخاری رحمه الله تعالی آثار زیادی از خود بجای گذاشت و در این زمینه، علم، ضریب هوشی بالا و ذکاوت وی کمک شایانی به او کرد.
وی در سن هجده سالگی تألیف «قضایا الصحابه والتابعین و أقاویلهم» را آغاز نمود و سپس کتاب «التاریخ الکبیر» را در شبهای مهتابی میان قبر و روضه رسول اکرم به رشته تحریر در آورد. و بعد از آن، کتابهای زیادی نوشت که از آن جمله الجامع الصحیح من المسند من حدیث رسول الله و سننه و ایامه معروف به صحیح بخاری، می باشد.

حق تکثیر:
زاه‍دان‌: ح‍رم‍ی‍ن‌‏‫، ۱۳۸۸

» کتابناکهای مرتبط:
صحیح مسلم (جلد دوم)
امالی شیخ صدوق
فضیلت ذکر صلوات

آگهی
نسخه ها
3.5 / 5
با 53 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 32
۱۳۹۰/۰۳/۲۷


پاسخنگارش دیدگاه
amitab
Member
با سلام.

اصل هفت جلد صحیح بخاری، ترجمه همین مترجم، بر روی سایت کتابناک قابل دانلود است. چرا مختصر صحیح بخاری قابل دانلود نیست؟
با توجه به ای که این کتاب در حدود 12 قرن قبل نوشته شده است، حق نشر آن آزاد است.

لطفن رسیدگی فرمایید.
سپاس
نقل قول  
sayed ali
Member

به نام خدا

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

اجرک الله یا صاحب الزمان(عج)نقل قول از fakhruddin:
زاپاس ممنون بچه ها سعدی سنی بوده و حافظ وفردوسی یعنی قدیم شیعه نبوده و یک مسیحی امد اسلام مسیحیت را قاطی کرد شیغه به وجود امداستاد محمد عبد الله عنان می گوید :

من الخطأ أن یقال : إن الشیعة ظهرت ولأول مرة عند انشقاق الخوارج . بل کان بدء الشیعة وظهورهم فی عصر الرسول ( صلى الله علیه وآله وسلم ) حین أمره الله بإنذار عشیرته فی الآیة 214 من الشعراء : (وأنذر عشیرتک الأقربین) ولبى النبی فجمع عشیرته فی بیته وقال لهم مشیرا إلى علی : هذا أخی ووصیی وخلیفتی فیکم فاسمعوا له وأطیعوا.

روح التشیع لعبد الله نعمة : ص 20 عن الجمعیات السریة .

اشتباه است کسی بگوید شیعه اولین بار در زمان ایجاد فتنه خوارج به وجود آمد . بلکه ابتدای ظهور شیعه در زمان حیات و ابتدای بعثت رسول خدا(ص) بود ، یعنی در آن زمانی که خداوند به رسولش امر نمود:( نزدیکان خود را ارشاد کن و از عذاب آخرت بترسان )آنگاه پیامبراکرم(ص) به ندای حق لبیک گفته و نزدیکانشان را در خانه خود جمع نمودند و در حالی که (با دست) به علی علیه السلام اشاره می نمودند به آنها فرمودند : این شخص برادر ، وصی و جانشین من پس از من در میان شماست پس هرچه می گوید از او بشنوید و اطاعتش کنید .

أبو حاتم رازی می گوید :

الشیعة لقب لقوم کانوا قد ألفوا أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب - صلوات الله علیه - فی حیاة رسول الله - صلى الله علیه وسلم - وعرفوا به ، مثل سلمان الفارسی ، وأبی ذر الغفاری ، والمقداد بن الأسود ، وعمار بن یاسر ، وکان یقال لهم شیعة علی ، وأصحاب علی.

کتاب الزینة : 259 تحقیق عبد اللّه سلوم السامرائی، نشأة الشیعة لعبد المنعم داود، ص 65، ط. بغداد 1968، الشیعة فی مصر، لصالح الوردانی المستبصر، ص 10.

أبو حاتم رازی سهل بن محمد بن عثمان سجستانی از علماء لغت وعلوم قرآنی ـ ساکن بصرة ـ (متوفى 205 هجری) در کتابش که الزینة نام دارد می گوید :

شیعه لقب کسانی بود که با أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب صلوات الله علیه در زمان حیات رسول الله صلى الله علیه (وآله) و سلم الفت داشتند و به محبت علی علیه السلام شناخته می شدند ، مثل سلمان فارسی ، وأبی ذر غفاری ، ومقداد بن اسود ، وعمار بن یاسر ، وبه آنها شیعه علی(ع) ، واصحاب علی(ع) می گفتند .

زبیر بن بکار می گوید :

وکان عامّة المهاجرین وجلّ الأنصار لا یشکّون أنّ علیّاً هو صاحب الأمر بعد رسول‏اللّه‏.

الأخبار الموفّقیات لابن بکار (ت 272): 580، ومثله فی تاریخ الیعقوبی: 103/2.

عموم مهاجرین و انصار هیچ گونه شکی نداشتند که بعد از رسول خدا(ص) خلیفه و صاحب امر علی ( علیه السلام ) است .

نقل قول  
sayed ali
Member
به نام خدا

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

اجرک الله یا صاحب الزمان(عج)

نقل قول از fakhruddin:
زاپاس ممنون بچه ها سعدی سنی بوده و حافظ وفردوسی یعنی قدیم شیعه نبوده و یک مسیحی امد اسلام مسیحیت را قاطی کرد شیغه به وجود امد


این کارتان را حمل بر عدم اطلاع شما از تاریخ و مطالب مندرج در کتابهای خودتان می کنیم . برای رفع هر گونه ابهام به مطالب زیر دقت فرمائید :

قال تعالى ( إن الذین آمنوا وعملوا الصالحات أولئک هم خیر البریة ) . لما نزلت هذه الآیة قال الرسول لعلی یا علی ( ع ) هم أنت و شیعتک .

سورة البینة ، آیة 7 .


زمانی که آیه ( إن الذین آمنوا وعملوا الصالحات أولئک هم خیر البریة ) نازل شد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به علی امیر المؤمنین (ع) فرمودند : منظور از این آیه تو و شیعیانت هستید .


والصواعق المحرقة لابن حجر ص 96 ؛

شواهد التنزیل للحاکم الحسکانی ج 2 ، ص 356 - 66 ح 1125 - 1148؛

کفایة الطالب للکنجی الشافعی ص 244 و 245 و 246 ؛

المناقب للخوارزمی ص 62 و 187؛

الفصول المهمة لابن الصباغ المالکی ص 107 ؛

ینابیع المودة ـ قندوزی الحنفی ـ ص 62؛

نور الأبصار ص 71 و 102 ؛

الدرالمنثورـ سیوطی ـ ج 6 ، ص 379؛

تفسیر الطبری ج 3 ، ص 146

؛ تذکرة الخواص لابن الجوزی ص 18؛

فتح القدیر للشوکانی ج 5 ، ص 477؛

فرائد السمطین ج 1 ، ص 156 .


... أمیر المؤمنین علی بن أبی طالب قال قال رسول الله ( صلى الله علیه وسلم ) یا علی إذا کان یوم القیامة یخرج قوم من قبورهم لباسهم النور على نجائب من نور أزمتها یواقیت حمر تزفهم الملائکة إلى المحشر فقال علی تبارک الله ما أکرم هؤلاء على الله قال رسول الله ( صلى الله علیه وسلم ) یا علی هم أهل ولایتک وشیعتک ومحبوک یحبونک بحبی ویحبونی بحب الله هم الفائزون یوم القیامة .

تاریخ مدینة دمشق ج42، ص 332،‌ ذیل ترجمه آقا امیرالمؤمنین علی علیه السلام .

امیر المؤمنین علی بن أبی طالب علیه السلام فرمود: (روزی) رسول الله صلى الله علیه وآله و سلم به من فرمودند: یا علی زمانی که قیامت فرا می رسد عده ای از قبر هایشان خارج می شوند که لباسهای آنها از نور است و بر شترانی از نور سوارند که افسار آن شتران از جنس یاقوت سرخ است ملائکه آنها را تا محشر مشایعت می کنند ، من عرض کردم تبارک الله چقدر اینها نزد خداوند گرامی هستند ، در این هنگام رسول خدا صلى الله علیه وآله و سلم فرمودند : آنها کسانی هستند که ولایت و امامت تو را پذیرفته اند آنان شیعیان و دوستداران تو هستند ، تو را به خاطر دوستی من دوست داراند و مرا دوست می دارند زیرا که خداوند را دوست دارند ، آنان در روز قیامت رستگارند .نقل قول  
sayed ali
Member
به نام خدا
السلام علیک یا ابا صالح المهدی(عج)

اجرک الله یا صاحب الزمان(عج)


مجددا سلام

شما نسبت به صحیح مسلم و بخاری چه می گویید؟

آقایان می فرمایند کتاب صحیحین بعد از قرآن کریم اصح الکتب است.


می گویند:

من کان فی بیته صحیح بخاری، کأن فی بیته نبی یتکلم.

هرکس در منزلش صحیح بخاری داشته باشد، گویا یک پیامبری در خانه او سخن می گوید.


یا در زاهدان(اشتباه نکنم سال 86) ختم صحیح بخاری داشتند. مدعی بودند که 150 هزار نفر شرکت کننده داشته؛ رسما اعلام کردند که صحیح بخاری از نظر اعتبار، در یک حدی است که اگر کسی بگوید من می خواهم در صحیح بخاری تحقیق کنم، سخن او بدعت است؛ یعنی تحقیق کردن در صحیح بخاری را بدعت می دانند. آقایان می توانند این مقاله شان را در سایت سنی آنلاین، که سایت رسمی حوزه علمیه زاهدان است، در آنجا ببینند.

شما که می گوئید بعد از قرآن،‌ صحیحین، أصح الکتب است، روایات صریح در تحریف قرآن، در صحیح بخاری و مسلم شما هست، در مورد اینها چه جوابی دارید؟

نقل قول  
sayed ali
Member
به نام خدا
السلام علیک یا ابا صالح المهدی(عج)

اجرک الله یا صاحب الزمان(عج)


دوست من سلام مجدد


البته این نکته را باید عرض کنم که چرا اینقدر صحیح بخاری مورد تکیه و اعتماد است ؟


علتش را مطرح کردند یعنی اینکه میگوئیم بخاری صحیح است منشأش کجا بوده و از کجا این نظر شروع شده است ؟

این را ادعا میکنند که اجماع این سه نفر یعنی علی بن مدینی و یحیی بن معین و احمد بن حنبل بر صحت احادیث این کتاب قطع و یقین ایجاد میکند که روایات این کتاب همه صحیح است و در ادامه میگوید « یَقُولُ مَقدِسِی فِی الرَّجُلِ الَّذِی یَخرُجُ عَنهُ فِی الصَّحِیحِ » مقدسی در مورد کسیکه در صحیح بخاری از او روایت نقل کرده میگوید « هَذَا جَازَ القِنطَرَۀ » خرش از پل گذشت و تمام شد و مقصودش از این جمله این است که « لاَ یُلتَفَتُ إِلَی مَا قِیلَ فِیهِ » هر چه درباره او گفته شده باشد ما کاری نداریم « وَ کُلُّ نَقدٍ وَرَدَ فِی رِجَالِ الحَدِیثِ قَابَلَ بِتَأیِیدِ البُخَارِی صَاحِبِ الصَّحِیحِ وَ مُؤَلِّفِ التاریخ الکبیر و الصغیر و الأوسط فَلاَ یُلتَفَتُ إِلَی ذَلِکَ النَّقدِ » هر اشکالی که وارد کرده باشند به راویان مقابل با تأیید بخاری باشد ما او را قبول نمیکنیم و بعد میگوید هر چیزی که در صحیح بخاری آمده باشد صحیح است و همه متنهای بخاری صحیح است و « وَ قَد تَلَقَّتهُ الأُمَّۀ بِالقَبُولِ » امت اینها را به قبول پذیرفتند و مصدر شریعت ما شده است .

همچنین در صفحه 45 این کتاب عبارتی را مطرح میکند « وَ قَد أَجمَعُ المُسلِمُونَ » همه مسلمانها اجماع کردند « فِی جَمِیعِ أَقوَالِهِم عَلَی صِحَّۀِ کُلِّ أَحَادِیثِ البُخَارِی » بر صحت تمامی احادیث بخاری « فِی مَتنِهِ وَ سَنَدِهِ » همه متنش صحیح است و هم سندش صحیح است و یک نفر از این اجماع خارج نشده است « وَ لِهَذَا سَمَّهُ صَحِیحَ البُخَارِی » به همین دلیل نام این کتاب را صحیح بخاری گذاشتند و بی دلیل نام این کتاب را صحیح نگذاشتند .
نقل قول  
sayed ali
Member
به نام خدا
السلام علیک یا ابا صالح المهدی(عج)

اجرک الله یا صاحب الزمان(عج)


دوست من سلام مجدد

در مورد پیام قبلی یه جا یه شکلکی رو دیدم زده شده

اون شکلک رو من نزدم

من دو تا نقطه گذاشته بودم

خواستم بگم سو تفاهم نشود


اما بریم سراغ بحث خودمان

نقل قول از elyas1990:

دوست گرامی و برادر بزرگوار
چه کسی گفته ارزش صحیح بخاری در حد قرآنه؟
امروزه از علما کسانی هستند که کترشان تحقیق در کتب حدیث است و هر حدیثی را بررسی می کنند.
با احترامباز هم تاکید می کنم این که الان شما گفتید که بخاری و مسلم باید بررسی سندی شود خیلی خوب است
من فقط می خوام چند جمله ای بگم که متوجه باشید عده ای چه اعتقادی دارند:

ابن تیمیه (پدر معنوی وهابیت) در کتاب قائدۀ الجلیلۀ فی التوسل و الوسیلۀ جلد 1 صفحه 87 چاپ المکتب الاسلامیۀ بیروت و این کتابخانه المکتب الاسلامیۀ کتابخانه ای است که وهابیون در لبنان زده اند و خود آل شیخ تجلیل فراوانی در کتابهایش از این مکتب کرده و گفته این مکتب تلاش فراوانی در نشر کتابها و عقاید وهابیت داشته است و ایشان میگوید « وَلَکِن جُمهُورُ المتون الصَّحِیحَینِ مُتَّفَقٌ عَلَیهَا بَینَ أَئِمَّۀِ الحَدِیثِ »

تمامی متنهای موجود در صحیح بخاری و مسلم ( هیچ متنی را استثناء نکرده نه روایات تعلیق و نه روایات اصلی ) مورد اتفاق است بین ائمه حدیث « تَلَقُّوهَا بِالقَبُولِ » آنها را همه قبول کردند « وَ أَجمَعَ عَلَیهَا » اجماع بر آن دارند « وَ هُم یَعلَمُونَ عِلماً قَطعِیاً أَنَّ النَّبِی صلی الله علیه و آله و سلم قَالَهَا » علم دارند و علم قطعی دارند و یقین دارند که پیامبر اکرم(ص) این مطالب را فرموده است یعنی هیچ جمله ای در بخاری و مسلم نیست مگر اینکه ما اعتقاد داریم که اینها صحیح است و مورد اعتماد است .

این نظر آقای ابن تیمیه است و عبارتی است که از همه علماء نقل کرده است و همین مطلب در مجموع الفتاوی ابن تیمیه جلد 1 صفحه 257 هم آمده است


ابن تیمه هم می دانید که یک ناصبی است و چه توهین هایی که در منهاج السنه (منهاج البدعه) به اهل بیت(ع) و نبی مکرم(ص) کرده استدرسال 1960 یکی از روزنامه های و مجلات کویتی مطلبی از یکی از علماء نوشت که برخی از روایتها بخاری اشکال کردند که این روایتها با عقل سازگار نیست و با علم و منطق سازگار نیست و اینها را شما چگونه قبول میکنید

و عالم سنی بود که در مجله این مطالب را نوشت و قیامتی را برپا کرد و معتقد بودند که شخصی آمده است و میخواهد اساس دین ما را زیر سؤال ببرد و کتابی بر ضد مقاله نوشتند و این کتاب مجموعه مقالات بود که در کتابی بنام کل ما فی البخاری صحیح چاپ شده است و جامعۀ الاسلامیه کویت این کتاب را چاپ کرد

از جمله مطالبی که در این کتاب صفحه 13 آمده است میگوید « وَ أَخِیراً أَقُولُ لِلکَاتِبِ » در پایان به نویسنده این مقاله میگویم « إِنَّ البُخَارِی إِمَامُ المُحَدِّثِینَ » بخاری امام همه محدثین است « وَ أَینَ نَحنُ مِنهُ حَتَّی نُنقِضُهُ » ما در کجا هستیم که بخواهیم او را مورد نقض قرار دهیم مقام بخاری خیلی از ما بالاتر است « وَ قَد عُرِضَ کِتَابُهُ عَلَی أَئِمَّۀِ الحَدِیثِ مِثلُ علی بن مدینی و یحیی بن معین و احمد بن حنبل وَ شَهِدُوا لَهُ بِالصِّحَۀ » کتاب بخاری را نزد علی بن مدینی و یحیی بن معین و احمد بن حنبل بردند و همه آنها گفتند روایات بخاری صحیح است .


نقل قول  
sayed ali
Member
به نام خدا

سلام علیکم

دوست بزرگوار الیاس

اتفاقا ما شیعیان هم موافقیم که این کتب اصلاح شوند و بار ها گفته ایم

اما اهل تسنن می گویند(((کُلُّ مَن رَوَی عَنهُ البُخَارِی جَازَ القِنطَرَۀ ))))

و حتی گفتم برخی ها این قدر کج روی می کنند که می گویند صرف تحقیق در صحیح بخاری بدعت و حرام است

امیدوارم حق پذیر باشید
ما طبق روایت نبی مکرم (ص) می گوییم اهل بیت علیهم السلام کشتی نجات اند ....اقایان ما رو متهم به شرک می کنند !!!!مارا مشرک می دانند اما غلو های کذایی راجع به بخاری را نمی بینند
من در ادامه توجه شما را به چند مورد جلب می کنم و خواهش می کنم بدون تعصب دقت کنید:

در صحیح بخاری گفته شده که خواندن این کتاب رافع مشکلات است و اگر کسی صحیح بخاری بخواند مشکلاتش برطرف میشود و در زمانی که بین مصری ها و وهابیون جنگ و درگیری رخ داده بود و دوره اولیکه حکومت وهابیون روی کار آمد و کشتارهای زیادی در حجاز رخ داد این حکومت اول توسط مصری ها از بین رفت و پاشاهای عثمانی و حاکمهای مصر به عربستان حمله کردند و حکومت اول وهابیها را نابود کردند و در زمانیکه بین پادشاهان عثمانی مصر و وهابیون جنگ و درگیری بود در کتاب تاریخ جبرتی شاید بیش از بیست مورد نقل میکند که علماء گفتند که به ما خبری از لشگریان نرسیده بیائید جمع شویم و کتاب صحیح بخاری را بخوانیم تا انشاء الله خبر خوشی از جنگ بما برسد و بعد جمع شدند و صحیح بخاری را میخواندند و بعد از چند وقتی خبر خوشی رسید که لشگریان مصری بر وهابیون پیروز شدند .

یا برادر من الیاس توجه بفرمایید:

نمونه دوم گفتند اگر کسی صحیح بخاری همراهش باشد غرق نمیشود ابن حجر عسقلانی در هدی الساری مقدمه فتح الباری در ابتدای کتاب صفحه 13 جلد 1 میگوید در هر سختی صحیح بخاری خوانده شد آن سختی برطرف شد و هیچ زمانی نبود که شخصی سوار کشتی شود و صحیح بخاری همراهش داشته باشد و آن کشتی غرق شود « وَ کَانَ مُجَابُ الدَّعوَۀ » محمد بن اسماعیل بخاری مستجاب الدعوۀ بوده و دعای خود را برای خواننده کتابش قرار داده است و گفته خداوندا من برای خواننده کتابم دعا میکنم .


این مطالبی است که ابن حجر درباره این کتاب نقل کرده است


از جهت قداست دادن به این کتاب همین چند نمونه کافی بود که علناً به کتاب بخاری قداست دادند که بعنوان تبرک و تیمم خوانده میشود و خواندنش مایه برکت و برطرف شدن مشکلات است و همراه داشتن کتاب بخاری موجب نجات است!!!!!!!!!!!!!!!!
و ما میگوئیم که اهل بیت (ع) کشتی نجات هستند ولی آنها میگویند این شرک است و شما در کنار پیامبر (ص) قرار میدهید


اما میگویند صحیح بخاری مایه نجات است که اگر همراه داشته باشید غرق نخواهید شدنقل قول  
elyas1990
Member VIP
نقل قول از sayed ali:
این ها درد دل شیعه است....
از عزیزان اهل سنت خواهش می کنیم که بیایند این روایات توهین به پیامبر(ص) هست... توهین به همسر پیامبر عایشه هست
.......... اونم صحیح بخاری و صحیح مسلم!!!! رو اصلاح کنند اخه این ها نمونه ای از یک کوه بود من مثال زدم...می خاین بیشتر بگم!!!!

عزیزان بزرگان اهل سنت به جای این که تصمیم در تحقیق صحیح بخاری رو بدعت و حرام بدونند بهتره این فتنه بنی امیه رو که در کتبشون هست خاموش کنند و اصلاح نمایند
مثل فقهای شیعه بیایید و واقعن توجیه کنید ما مشاهده می کنیم همین کتب شیعه رو علمای ما برخی روایات رو ضعیف می دونن و جز قرآن رو کاملا مقدس نمی دونیم
اما چرا علمای اهل سنت می ان این کتب رو در حد قران قرار می دهید

لذا ما می خواهیم که دوستان اهل سنت ....با شیعه یکی شوند علیه وهابیت کوردل
علیه خاندان بنی امیه
نه این که عزیز من تا می آن قران اتش می زنند و کاریکاتور از پیامبر(ص) می کشن همه متحد بشیم
بعد همین وهابیت کوردل بیاد حرم ائمه شیعه رو در سامرا تخریب کنه اتحاد پاره بشه و اختلافات هویدا بشود
باز قران اتش بزنن ....یکی از انگلیس بیاد به عنوان یه شیعه جا بزنن بعدش بیاد فحاشی کنه به زن پیامبر(ص) عایشه بعد دوباره این اتحاد فرو بپاشه
بعد دوباره که قران اتش می زنن و یک نفر نیاد اعتراض کنه!!!!!! قبح عمل رو این طوری صهیونیسم جهانی از میان ببره ....و الان هر لحظه توهین می شود به قران و
به پیامبر(ص) و ما ککمون هم نلرزه
اتحاد ..........اتحاد......
من قصد بی حرمتی ندارم به اهل سنت....حتی میگم اهل سنت از برادر هم به ما نزدیک تر اند چون دو تا برادر با هم اختلاف دارند ولی اهل سنت از برادر به ما نزدیک تر اند و اصلا یک نفس هستیم
ما مسلمانیم

و معجره دین ما قرآن هست و یعنی علم....یعنی کتاب
اولین آیات که بر پیامبر(ص) نازل شد اقرا.......بخوان بود.....یعنی تاکید بر علم آموزی
یا ن و القلم و مایسطرون.....
و اخر این که ادم از جلش ضربه می خوره.......
پس بیاین متحد بشیم
اقا وحید عزیز من به جای توهین به علمای 400میلیون شیعه حرفی بزن که منطقی باشه....حرف از تفرقخ نزن..با تعصب حرف نزن این ها رو هم نگاه کن ....
اتحاد امروز تکلیف ما مسلمانان است
اخرین کلام...چه اهل سنت
چه شیعیان
اون بمبی که بیاد بالای سر ایران نگاه نمی کنه کی سنی هست و کی شیعه ...آنالیز نمی کنه همه مار رو می کشه.......

دوست گرامی و برادر بزرگوار
چه کسی گفته ارزش صحیح بخاری در حد قرآنه؟
امروزه از علما کسانی هستند که کترشان تحقیق در کتب حدیث است و هر حدیثی را بررسی می کنند.
با احترام
نقل قول  
fakhruddin
Member
زاپاس ممنون
بچه ها سعدی سنی بوده و حافظ وفردوسی یعنی قدیم شیعه نبوده
و یک مسیحی امد اسلام مسیحیت را قاطی کرد شیغه به وجود امد
نقل قول  
hahooo
Member
از عبدالله بن عمر رضی الله عنهما روایت است که شخصی از او پرسید: اگر کسی
در حالت احرام، مگسی را بکشد، حکم اش چیست؟ گفت: مردم عراق از کشته شدن مگس میپرسند
در حالی که فرزند دختر رسول خدا را کشتند! حال آنکه نبی اکرم فرمود:
«حسن و حسین، گلهای خوشبوی من در دنیا هستند»
صفحه 790 همین کتاب مناقب حسن و حسین علیهما سلام
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You