اسناد نهضت آزادی - جلد اول

جلد اول از ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۴ - جریان تاسیس و بیانیه ها
برگرفته از آرشیو سایت نهضت آزادی

این مجموعه با هدف گسترش تحقیق و تفحص در زیر و بم تاریخ معاصر گردآوری و تنظیم گشته و انتشار آن دلیلی بر موافقت یا مخالفت کوشندگان این گردآوری با محتوا نمیباشد.

» کتابناکهای مرتبط:
از هاشمی تا روحانی: بررسی سیاست خارجی ایران
طلوع و غروب دولت موقت
اطلس لشکر 31 عاشورا

نسخه ها
PDF
حجم: 1 مگابایت
تعداد صفحات: 237
4.3 / 5
با 47 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 7
۱۳۹۰/۰۳/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
amirghorbani
Publisher
نهضت آزادی یکی از شریف ترین حرکت های ایرانی برای آزادی بود و بنیانگذاران آن هم از شریف ترین انسان ها بودند ( مهندس بازرگان ، دکتر علی شریعتی ، آیت الله طالقانی ، دکتر سحابی و دکتر یزدی )
نقل قول  
13677
Member
اول اینکه نهضت آزادی انشعاب از جبهه ملی دوم بود.......دوم اینکه نهضت آزادی بدین خاطر انشعاب پیدا کرد که مذهب خود را ترجیه می دادند به وطن خویش و بدین خاطر شهید داریوش فروهر(( این عزیز در سال 1377 توسط یک عده چاقو کش مذهبی سلاخی شد و همسرش را به شدید ترین شکل ممکن سلاخی کردند)) طی درگیری لفظی با بازرگان او را از جمع ملی گرا ها بیرون انداخت چون بازرگان ملی گرا نبود و گفت ما اول مسلمانیم دوم شیعه هستیم و سوم ایرانی هستیم!!!!!!!!!!!!!!!!! نهضت آزادی تماما خیانت به ایران آریایی بود ......... تازه فراموش نشود که سازمان ارتجاعی و کثیف مجاهدین خلق انشعاب از همین نهضت آزادی بی سواد بود............
نقل قول  
sagaro
Publisher
بنده از حسن توجه و دقت نظر مدیران سایت کمال تشکر را دارم . حق با شماست .
از دوست گرامی جناب mehdi57 هم بابت سعه صدرشان یک تشکر ویژه دارم.
ضمنا اهل مطالعه بدانند که این سری اسناد حاصل یک تحقیق مشترک و کار تیمی است که در جهت رشد و اعتلای آگاهی عمومی انجام شده . باشد که پیش از نشانه روی تیرهای بلا و تهمت به سوی رفتگان و اکنونیان و نامدگان ( چنانچه در زیر آثار مربوط به مرحومان مصدق و بازرگان مشاهده شد) عشق به میهن و هم میهن را سر لوحه امور قرار دهیم و از این زاویه نیز چندی به نقد اشخاص و جریانها بپردازیم.
نقل قول  
mehdi57
Publisher
دوست گرامی
چون هر نوبت 15 تا کتاب تایید میشه
اگه یه کتاب سریالی تو یه نوبت تایید بشه
هم امکان دیده شدنش کم میشه
وهم بی توجهی به سایر سلیقه ها
در مورد تشکر هم، بله طبق قانون سایت
قسمت توضیحات فقط مربوط به کتابه
تشکر و موارد مشابه باید تو دیدگاه ها یا پروفایل
انجام بشه لطفا
شاد باشی
نقل قول  
sagaro
Publisher
دوست عزیزجناب parsanikjoo من تا جلد 15 یکجا آپ کردم . نمیدانم چرا پراکنده منتشر میشه . والله من عشق آپ کننده برتر هفته شدن ندارم اما منطقی است که کتب سریالی که پشت سر هم آپ شده با هم منتشر بشوند . ممنون از حسن توجه شما .
دوست و برادر همراه عزیزم جنابpayam 52 از مراحم شما هم کمال تشکر را دارم . بیقین این مهم میسر نمیشد مگر تحت توجهات و دل گرمیهای دوستانی چون شما و سرکار خانم ستاره . منتها من نمیدانم چرا در توضیحات کتاب قسمت تشکر از شمایان حذف شده . آیا با قوانین سایت مغایرت دارد که تصحیح و تدوین چنین اسنادی با تشکر از مشوقان اولیه آن باشد که فایلهای دانلود شده شان را در کمال سخاوت و بزرگ منشی در اختیار این حقیر قرار داده اند تا نقطه پایان بر آن بگذارم؟
نقل قول  
payam 52
Pro Member
نقل قول:
ضمن سپاس از لطف شما دوست گرامی برای آپلود این کتاب، امیدوارم که جلدهای بعدی این اسناد را نیز لطف کرده و آپلود نمایید. بی شک برای بررسی نقش و جایگاه نهضت آزادی خواندن این اسناد بسیار مفید می باشند.

تمام جلدهای اسناد توسط دوست عزیز ساگارو آپلود شده اند. امیدوارم هرچه زودتر منتشر شوند.
نقل قول  
parsanikjoo
Pro Member
ضمن سپاس از لطف شما دوست گرامی برای آپلود این کتاب، امیدوارم که جلدهای بعدی این اسناد را نیز لطف کرده و آپلود نمایید. بی شک برای بررسی نقش و جایگاه نهضت آزادی خواندن این اسناد بسیار مفید می باشند.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You