رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
بیلی بتگیت
امتیاز دهید
5 / 4
با 47 رای
امتیاز دهید
5 / 4
با 47 رای
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
✔️ کتاب در مورد پسر بچه زرنگ و فقیری است که وارد یک باند گانگستری می شود و پیشرفت می کند.
این کتاب در سال 1989 به عنوان بهترین اثر سال از سوی انجمن ملی منتقدان برگزیده شد و همچنین جایزه پن/فالکنر را نیز در سال 1990 برای بهترین رمان بلند دریافت کرد. در همان سال نامزد دریافت پولیتزر شد و هزاران نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.
این کتاب که هشتمین رمان دکتروف می باشد، سرراست ترین اثر نویسنده اش تا به امروز به شمار می رود که گزارش غنی و سرشاری است از جزئیات سفر بیلی از کودکی تا بزرگسالی همراه با ماجراهای جذاب و نفس گیر و پرتب و تاب. شخصیت این کودک که کتاب نیز عنوانش را از او می گیرد، پسر زرنگ و با جربزه ای است که تحصیل را رها کرده و با همه شرایط دشوار اقتصادی و فقر فرهنگی، روزگار از سر می گذراند و تنها هنر او تردستی است. همان هنری که مهر تائید ورود او به گروه گانگسترها می شود.
طرح کلی و پلات محکم نویسنده، ما را با خود به محله فقر زده برانکس نیویورک 1930 (که خود متولد نیویورک به سال 1931 است) می برد. جایی که یک گروه گانگستری به سرکردگی شخصی به نام داچ شولتز، پسرکی را در خیابان می بیند که برای همسالانش شعبده بازی می کند و به عنوان دستخوش، یک اسکناس ده دلاری به او می دهد. داستان از آنجا آغاز می شود که این گروه می خواهند مقدمات کشتن یکی از اعضای این گروه را در یک کشتی یدک کش فراهم کنند که خودش از رده های بالای این گروه گانگستری بوده است.
همراه با کنجکاوی های راوی داستان، بیلی که پسرک پانزده ساله ای بیش نیست، وارد این گروه می شویم و مشاهدات و تجربه های شگفت آور او را در زندگی، جنایت و عشق و مرگ در میان گانگسترها لمس می کنیم. بیلی آنچنان ماجراها را با زبان زنده و شیرین برای ما نقل می کند که ما را علاوه بر شیوه و سبک ادبی، به یاد سرگذشت هکلبری فین مارک تواین می اندازد و همانطور که مترجم نیز در پیش گفتار این اثر بیان کرده این رمان در واقع بازگشت رندانه و شوخی آمیزی است به شیوه های ادبیات گذشته از یک طرف و به رمان های گانگستری قرن بیستم از طرف دیگر.
صرف نظر از عنصر جذابیت و ویژگی سرگرم کنندگی این اثر، بیلی بایتگیت در تقسیم بندی منتقدین، رمانی است تحلیلی که دوران رکود اقتصادی تاریخ آمریکا در سال های 1930 و تبعات آن را به خوبی نشان می دهد و به بررسی یکی از گروه های اجتماعی این کشور به نام گانگسترها یا همان تبهکاران می پردازد. چیزی شبیه به گروه عیاران خودمان در زمان قدیم و در واقع ماجراهای رمان و سیر حوادث آن می خواهد زوال و فروپاشی این گروه را به تصویر بکشد.
از ویژگی های ممتاز این اثر، انتخاب زاویه دید پسر بچه ای نوجوان است. همانطور که می دانیم یکی از ویژگی های این نظرگاه، عینی نگری است یعنی نشان دادن به جای توضیح دادن و تحلیل کردن بدون قضاوت راوی و به معنای واقعی، نشان دادن دقیق آن چه که هست. از این رو با کمک این شیوه، تمام ماجراها با جزئیات شیرینی انعکاس می یابد بی آنکه تفسیری ارائه شود و فاصله ای میان ما و داستان در حال روایت، باقی نمی ماند. چنانکه خواننده خود را در جریان مستقیم مسائل و درگیری ها، اضطرابها و دغدغه های تک تک شخصیتهای داستان احساس می کند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hotsnow
hotsnow
۱۳۹۰/۰۲/۲۸

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی بیلی بتگیت

تعداد دیدگاه‌ها:
9
سلام.
باید کتاب را بخوانیم تا در موردش تصمیم بگیریم. البته وقتی کتابی از طرف منتقدین خوب خوانده می شوود یعنی به دردبخور بوده! به خواندنش می ارزد....8-)
سلام
دوستان من با این 1001 کتاب قبل مرگ مخالفم .
میشه به این لیست فقط به عنوان یه پیشنهاد دوستانه نگاه کرد. من با دیدگاه هایی که این لیست و امثالهم را به عنوان مرجع می بینند مخالفم .
هر انسان در زندگی راه و منش خودش رو داره ، نباید خودش و در قید و بند گفته های انسان های دیگر قرار بده هر چقدر اون انسان ها بزرگ باشن ..
کتابهایی بوده که من با توجه به استقبال عمومی تهیه کردم و تنها تحمل خواندن چند صفحه ابتدایی رو داشتم و نیمه کار رها کردم به طور مثال ، صد سال تنهایی و یا ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد و ... .
در کل نظر من این هست که چون همه می گن خوبه حتما خوب نیست هر چیزی را توی زندگی برای خودتون و با توجه به معیار های خودتون ارزش گذاری کنید.
..........
می بخشید در مورد این کتاب نبود نظرم ، ولی حرفی بود که بلاخره یکجا باید میزدم رو دلم مونده بود .
موفق باشید دوستان عزیزم
این کتاب جزء لیست 1001 کتابی که باید قبل از مرگ به پیشنهاد بیش از 20 نفر از منتقدین ادبی سایت آمازون خواند.
رگتایم - ای. ال دکتروف (خوارزمی)- در این سایت موجود نمی باشد .
دوست عزیز smhh
اصلاح شد
ممنون از تذکرت
شاد باشی

قابلی نداشت. خوش باشی.
;-)
بسیار ممنون!!!
ترجمه بهزاد برکت خیلی بهتر از نجف دریابندری است!
دوست عزیز smhh
اصلاح شد
ممنون از تذکرت
شاد باشی
کتابی که در اینجا بارگذاری شده ترجمه بهزاد برکت است و نه نجف دریابندری... در هر حال ممنون از اشتراک.
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.