رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
خوشه های خشم
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 997 رای
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 997 رای
این کتاب سال 1939 منتشر شد و زیاد به مذاق سرمایه دارن و زمین داران آمریکا خوش نیامد. و برای مدتی نشر آن در آمریکا ممنوع شد ولی بدلیل حقیقت گویی و هم دردی با قشر پائین جامعه جای خودش را باز کرد و خواننده های زیادی داشت.نارضایتی سرمایه داران از حقیقت گویی اشتاین بک آنها را واداشت تا حرفهایی بر خلاف آنچه کتاب گفته بود تحویل کشاورزان که اغلب هم بی سواد بودند،بدهند. آنها کتاب را ضد کلیسا معرفی کردند و همین طور به دروغ گفتند که تصویری که این کتاب از کشاورزان به نمایش گذاشته تصویر مردمی وحشی است. کشاورزان هم از همه جا بی خبر به کتابخانه ها رفتند و این کتاب را آتش زدند.
این کتاب در سال1940 جایزه پولیتزر(معتبرترین جایزه روزنامه نگاری در آمریکا) و همینطور جایزه نوبل ادبیات 1962 را گرفت ودر لیست 100 رمان برتر از سال 1923 تا 2005 که توسط مجله تایمز منتشر شد قرار گرفت.
اشتاین بک برای انتخاب اسم کتاب هم مشکل داشت و بالاخره این اسم – به انگلیسی the grape of wrath پیشنهاد همسرش کارول بود که از یکی از شعرهای مذهبی اقتباس شده است.
جان فورد در سال ۱۹۴۰ فیلمی با همین نام با هنرپیشگی هنری فوندا بر اساس داستان این کتاب ساخته‌است.
و اما داستان در مورد یک خانواده فقیر آمریکایی که در پی یافتن کار راهی ایالت کایفرنیا شده اند . خانواده ای که با وجود پدربزرگ و مادربزرگ یک زن حامله و دو بچه کوچک احتیاج زیادی به سرپناه و غذا دارند و حاضرند برای هر مزدی کار کنند تا شکمشان سیر شود . آنها فکر می کنند در کالیفرنیا کار زیاد است اما متوجه می شوند که تعداد کارگرها چندین برابر کارهای موجود است و کارفرمایان مرتب مزدها را کم می کنند و....
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
emperorhesam
emperorhesam
۱۳۸۸/۰۵/۰۲

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خوشه های خشم

تعداد دیدگاه‌ها:
44
صفحه ۵٣٧ به بعد نامرتب میشه. از ۵٣٧ تعداد ٧ صفحه اسکن نشده. وجلوتر هم چند صفحه دیگه کسری داره متاسفانه
نویسنده در آخر کتاب به چه چیز می خواهد اشاره کند؟:stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid:
ای کاش نویسنده کتاب را به سرانجامی می رساند(!)(!)(!)(!)
این رمان در محکومیت بی‌عدالتی و روایت سفر طولانی یک خانواده تنگدست آمریکایی است که به امید زندگی بهتر از ایالت اوکلاهما به کالیفرنیا مهاجرت می‌کنند اما اوضاع آن‌گونه که آن‌ها پیش‌بینی میکنند پیش نمی‌رود. اتفاقات این رمان در دهه سی میلادی و در سال های پس از بحران اقتصادی بزرگ آمریکا روی می‌دهد.
دوران زندگی من به دو دوره قبل از خوشه های خشم و بعد از خوشه های خشم تقسیم میشه :x خوندن این کتاب من رو به سمت انتخاب رشته ام هدایت کرد با اینکه در دبیرستان ریاضی خونده بودم ادبیات انگلیسی رو انتخاب کردم
قبلنا دانلود کتابها خیلی راحت بود! با خودم میگفتم بلخره یه جایی پیدا شد که بشه 4 تا کتاب خوب دید! با اون جریانایی که پیش اومد این شد حالو روز ما!!!
قسمت اول کتابو خوندم معرکه ست!!
ممنون!
دوستان عزیزم به شما پیشنهاد می کنم فیلم ساخته شده بر اساس این رمان رو که استاد بزرگ سینما جان فورد ساخته رو هم تماشا کنید فوق العاده است.
دوستان
در شعبه های کتاب فروشی امیرکبیر میتونید این کتاب 815 صفحه ای رو با ترجمه شاهرخ مسکوب و عبدالرحیم احمدی چاپ 1391 با قیمت مناسب 14000 تومان خریداری کنید
وقتی نمیشود کتاب مورد نظر را دانلود کرد عضو شدن در سایت مفهوم خودش را از دست میدهد ( واقعاً همه چیزمون در مملکت نمایشی است ! حتا کتاب خواندن ؟! )
خوشه های خشم
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک