Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

گرگ بیابان

گرگ بیابان

نویسنده:
.
کیفیت اسکن : خوب

گرگ بیابان حدیث هنرمند و روشنفکر خسته و دردمند زمان ماست؛ هنرمند تنها و گوشه گیری که رنج می برد و با محیط خود ناسازگاری دارد. او، در آستانه پنجاه سالگی ، مردی بود آواره و خانه به دوش؛ بدون پیشه ای پایدار، و بی یار و همدل این آشفته سرگردان مدتی نزد خانواده ای آشیان گزید. آنگاه همان گونه که آمده است، دگر بار در سرگردانیهای خود گم می شود. آنچه از او برجای مانده تنها دفتر یادداشتی است که به کمک آن از نزدیک با دردهای فلسفی او آشنا می شویم. این یادداشتها بازگو کننده تنهایی و رنجی است که هالر می برد، آدمی که برای همیشه ره گم کرده و محروم از موطن خویش :محکوم به آوارگی و تنهایی است.

حق تکثیر :
‏‫ت‍ه‍ران‌‬‬‏‫: نشر ف‍ردوس‌‬‬‏‫، ‫چاپ ششم: ۱۳۸۹.‬

» کتابناکهای مرتبط:
قاتلی در باران
بلندی های بادگیر
سنجاقک

نسخه ها
4.6 / 5
با 143 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 18
۱۳۹۰/۰۲/۰۳


پاسخنگارش دیدگاه
این کتاب بینظیره البته اواخرش رو زیاد نمیپسندم
کتتب دمیان همین نویسنده هم خیلی خوبه
نقل قول  
آندو
Member
دوره گردی از راه رسید و مشتی بلوطِ برشته از او خریدم، پیرزن گل فروش واردِ میخانه شد و من دسته‌ای بنفشه خریدم و آن را به خانم صاحب میخانه هدیه کردم، و تازه وقتی به فکر پرداخت صورت حساب افتادم و به دنبال جیب کتم که معمولا می‌پوشیدم گشتم، متوجه شدم که لباس شب بر تن دارم!
نقل قول  
poorfar
Publisher
آدم هایی مثل «هاری» بسیارند،بسیاری از هنرمندان از این نمونه اند.همه ی این آدم ها دارای دو روح هستند،دو هستی در درون آنهاست.
روح اهورایی و اهرمنی . . .
این انسان ها که زندگی برایشان هیچ آرامشی به همراه ندارد،آن لحظات شادی را که به ندرت پیش می آید،با چنان قدرت و زیبایی زائد الوصفی توأم می کنند،که دیگران را نیز مسحور می کند. بدین ترتیب تمام کارهای هنری مانند کفی در گذر ولی باارزش و روی دریای رنج ها به پا می خیزند... آنها قهرمانان نامی نیستند،هنرمندند و متفکر . . .
این خیال هراسناک و عاصی کننده،در ذهن اینگونه افراد راه پیدا کرده است،که نکند...
که نکند تمامی زندگی بشری چیزی جز یک لطیفه ی زشت،«یک جنین سقط شده ی بد طالع غیر طبیعی مادر نخستین»،یا یک مصیبت وحشیانه و اسفناک طبیعی نباشد؟؟؟
ضمنا از این فکر هم غافل نشده اند،که انسان احتمالا نه فقط حیوان نیمه معقولی نیست،بلکه فرزند خدایان است و در طالعش «فنا ناپذیری» ثبت شده است .
نقل قول  
poorfar
Publisher
گرگ بیابان دو طبیعت داشت،یک طبیعت انسانی و یک طبیعت گرگی. این مقدّر او بود،و با دلیل و برهان می توان گفت که این مورد آنقدر ها هم استثنایی نبود. در دنیا مطمئنا خیلی از آدم ها بوده اند،که خیلی از حالات درونی شان به حالت های سگ،ماهی،روباه یا مار شبیه است،و برایشان هیچ مشکل غیر مترقبه ای هم از این بابت پیش نیامده است...!
اما در مورد «هاری» وضع طور دیگری بود،در وجود او گرگ و آدمیزاد با همدیگر به یک راه نمی رفتند،بلکه دشمن دائمی و خونی یکدیگر بودند.وجود هر یک از آنها صرفا بخاطر آزار دیگری بود،و وقتی دو موجود،دو دشمن خونی،از یک خون و از یک روح باشند،
آن وقت است که زندگی زهر می شود . . .
نقل قول  
poorfar
Publisher
من نه از این خوشی هایی که هزارها هزار برای رسیدن به آنها تلاش می کنند،سر در می آورم،و نه از آنها، اگرچه در دسترسم هستند، سهمی دارم. به عبارت دیگر آنچه برای من سعادت است و زندگی و جذبه و جلال،اکثر دنیا در خواب و خیال می جوید و در زندگی واقعی آن را مطرود می داند.
در واقع اگر حق با دنیاست،اگر حق با این موزیک کافه ای،این «لذت جویی دسته جمعی» و این آدم های آمریکایی مآب شده است،پس من در اشتباهم،من احمقم...
و واقعا گرگ بیابانی هستم که خود نامگذاری کرده ام... همان حیوان وحشی سرگردانی که در این دنیایی که برایش عجیب و غیر قابل فهم است نه لانه ای دارد و نه لذتی و نه قوت و غذایی پیدا می کند...
نقل قول  
poorfar
Publisher
آه ...!
که پیدا کردن این راه خدایی،در میان این دنیای که ما داریم،در این عصر بی خبری و ابتذال،عصر کورباطنی،با این معماری ها،کارو کاسبی ها، سیاست ها و انسان هایش چقدر دشوار است! چطور می توانستم وقتی که در هدف های آن شریک نبودم،و از لذایذش چیزی نمی فهمیدم، گرگی تنها و گوشه نشینی عجیب و غریب نباشم؟؟؟
نمی توانم زیاد در تئاتر و سینما بمانم،به ندرت می توانم،روزنامه یا کتاب تازه ای بخوانم.
نمی فهمم... این چه نوع لذت و خوشی است که مردم را به راه آهن و هتل های شلوغ،به کافه های پر از جمعیت با آن موسیقی های اخنتاق آور و حزن انگیزشان،به بار ها و نمایشگاه های جهانی می کشاند...؟


نقل قول  
باران
Member

حتی در غم انگیز ترین زندگی ها نیز به لحظاتی تابان برمی خوریم و حتی در میان شن و سنگ هم گل های کوچک شادی می روید....
گرگ بیابان - هرمان هسه
نقل قول  
اولین کتابی که از هسه خواندم کنولپ و سه خاطره بود . اما حالا در این سایت نیست.
نقل قول  
jalal2259
Member
کتابای هرمان هسه یه آرامش واقعی به آدم میده
ممنون از زحماتتون
نقل قول  
shamas
Member
بعضی ها واقعن پررو و بی چشم و رو هستند. از کتابهای رایگان بدون هیچ زحمتی استفاده می کنند و باز هم گله و شکایت میکنند و ایراد میگیرند. کمی حق شناسی هم بد نیست.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You