Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

فرگشت یا تکامل چیست ؟

فرگشت یا تکامل چیست ؟

نویسنده:
فرگشت (یا تکامل) [Evolution] یک نظریه علمی در مورد منشا گونه ها و تحولات عالم جانداران است. به دلیل تعارض‌های نظریه فرگشت با باورهای مختلف، این ایده مورد انتقاد، تحریف و کج‌ فهمی فراوان قرار گرفته است، وبسیاری مغرضان سعی نموده اند با انتقادهای بی اساس این نظریه را باطل جلوه دهند. (ن.ک. هفت انتقاد بی اساس به نظریه فرگشت) درحالیکه فرگشت بر پایه ی مدارک محکم علمی و مورد قبول دانشمندان است. در این نوشتار سعی شده این نظریه به ساده ترین شکل ممکن، توضیح داده شود.

شاید ریشه ی برخی از کج فهمی های فارسی زبان ها از این نظریه، ترجمه ی غلط انداز واژه evolution به «تکامل» باشد. این لغت به معنی «بر آمدن» و «فرگشت»، اشاره به بوجود آمدن چیزی از چیز دیگر دارد، مثل بوجود آمدن بخار از آب. برخلاف تصور عموم، نظریه «فرگشت» به معنای اخلاقی و حاکی از «کمال یافتن» جانداران نیست. این واژه هیچ بار اخلاقی ندارد بلکه تنها تغییر جاندارن را برای انطباق بیشتر با محیط نشان میدهد. متاسفانه واژه ی تکامل به عنوان یک غلط رایج جا افتاده است.

» کتابناکهای مرتبط:
فراز و نشیبهای جمعیت انسان
Evolution, 3rd Edition
زمستان گذرانی زنبور عسل

آگهی
نسخه ها
PDF
حجم: 751 کیلوبایت
دریافت ها: 4136
تعداد صفحات: 27
4.4 / 5
با 55 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 5
۱۳۹۰/۰۲/۱۱


پاسخنگارش دیدگاه
persiansidha
Member
خطاب به دوستی که اشاره به عقاید اسپنسر ولز داشتند:

اطلاعاتی که به آنها اشاره کردیه اید دقیق و کامل به نظر نمی رسند . این آقا همان کاری را می کند که عده ای از مذهبیون قرن هفده اروپایی پس از کشفیات علمی سعی کردند انجام دهند یعنی سعی در رد شواهد علمی یا توجیه روایتهای مذهبی با زبان علم ولی نه با منطق و استنتاج علمی بدون پیش فرضهای مذهبی .
در همین کتابناک کتاب خوبی در این زمینه معرفی شده است :
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=38401
نقل قول  
hakhamanet
Member
اون دوست عزیزی که نتیجه ی یک خانم یا اقای دانشمند را نوشته و بدون درک درست و بررسی دیگر موارد و ... فورا نتیجه گرفته خلقت گرا ها درست می گویند ، ازش می خواهم حد اقل چند ساعت از وب گردی را خاص روی موضوع فرگشت بگزارد تا متوجه ی انشعابات و ... بشود. برای شروع از لینک زیر هم میتواند استفاده کند
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B...%B3%D8%A7%D9%86
نقل قول  
حالا بیایم و کروموزومِ یک فیل رو بررسی کنیم!

بعد بگیم فیل ها با ماموت ها فرق دارند

و نتیجه بگیریم که خدا فیل را از آسمان آورده!

واقعاً روشِ پیچیده ای برای اثباتِ وجودِ خدا نیست؟

#
نقل قول  
اسپنسر ولز متولد سال 1969 در جورجیا ایالات متحده آمریکا می باشد. ولز دکترایش را در زمینه بیولوژی در سال 1994 از دانشگاه هاروارد گرفته است. ایشان مدیر پروژه ژنوگرافیک می باشد که در زمینه مهاجرت انسانها کار می کند بر اساس اطلاعات موجود در دی ان ای روند مهاجرت انسان در نقاط
مختلف بررسی می کند.
. Wells also wrote and presented the PBS/National Geographic documentary of the same name. By analyzing DNA from people in all regions of the world, Wells has concluded that all humans alive today are descended from a single man who lived in Africa around 60,000 - 90,000 years ago, a man also known as Y-chromosomal Adam

ولز با آنالیز دی ان ای انسانهای مختلف که در نقاط مختلف زندگی می کنند نشان داده است که تمام انسانهایی امروزی از نسل یک فرد (man) که حدود 60 تا 90 هزار سال پیش در آفریقا زندگی می کرده است می باشند. این فرد را کروموزوم y آدم،می شناسند. در نمودار زیر می توانید انشعاب شدن کروموزوم های جنسی تمام انسان های امروزی را از این فرد (آدم) ببینید. کروموزوم جنسی تمام مردم نقاط دنیا که زیر شاخه هایی از y-cocromosom adam هستند در نمودار درختی نشان داده شده است. یعنی چیزی که خلقت گراها ادعا می کنند.
مختلف جهان را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند.

چگونه است که تکامل گراها 5.4 میلیون سال پیش از انشعاب انسان از نیای مشترکش با شامپانزه سخن می گویند اما تمام افراد این انشعاب در طی فاصله زمانی 5.4 میلیون سال تا 90 هزار سال به طور کامل از بین رفته است. (یعنی تمام افرادی که در این انشعاب که قرار است انسان های امروزی را بسازند مرده اند و فقط یکی باقی مانده است!) . در حقیقت می بایست : تنها و تنها یک نفر ار این انشعاب به صورت کاملا گزینشی باقی مانده باشد تا تمام انسان های امروزی از آن منشعب شوند؟ آیا این شبیه به یک جوک خنده دار نمی باشد؟

وقتی کروموزم جنسی تمام انسان های امروزی از یک کروموزوم منشعب شده است نشان می دهد که تمام انسانهای امروزی می توانند بدون هیچ محدودیت ژنتیکی خاصی آمیزش کنند. یعنی اسکیموها می توانند با سیاه پوستان آفریقایی و سرخ پوستان آمریکایی با ژاپنی ها و ... آمیزش کنند. این یعنی اگر تمام این انسان ها از 5.4 میلیون سال پیش منشعب شده اند لذا تمام شرایط محیطی در این فاصله زمانی نتوانسته است بر آمیزش تاثیر بگذارد. لذا این عدم امکان آمیزش میان انسان و شامپانزه می بایست در نقطه انشعاب بوجود آمده باشد . یعنی از یک مادر دو گونه متفاوت زائیده شده باشد که نتنها خودشان بلکه نسل های بعد از آنها نمی توانند با هم آمیزش کنند که این چیزی غیر ممکن است.

اینکه تمام انسان های کره زمین از یک فرد منشعب شده اند نکته بسیار با اهمیتی می باشد... چرا که این سوال پیش می آید: که چگونه است از تمام انسان هایی که در فاصله زمانی 5.4 میلیون سال تا 90 هزار سال قبل زندگی می کرده اند تنها یک نفر باقی می ماند؟! (دقت کنید حتی انشعاب تمام انسان ها از یک کروموزوم نیز بزرگ ترین چالش بی خدایان خواهد بود. چرا که در فاصاه 90 هزار ساله انشعاب های مختلفی از کروموزوم در نقاط مختلف زمین بوجود آمده است. پس چرا در فاصله 5.4 میلیون سال تا 90 هزار سال هیچ انشعابی اتفاق نیفتاده و یا انشعاب ایجاد شده و تمام آنها مقطوع نسل شده اند و همه انسان های امروزی از یکی از این انشعاب ها و البته فقط از یک فرد بوجود آمده اند؟!)

در وبلاگ: توهم تکامل
می توانید با اشکالات نظریه تکامل چالز داروین و همچنین نقدهایی بر نظریه تکامل (منشاء انواع) آشنا بشوید.
http://delusionofevolution.blogfa.com/cat-13.aspx
نقل قول  
yooshij
Member
متشكرم . خواهش مي كنم باز هم اينگونه كتابها را در سايت بگذاريد .
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You