Hiweb

به نقل از کتاب آخ‍ری‍ن‌ روزه‍ا: پ‍ای‍ان‌ س‍ل‍طن‍ت‌ و م‍رگ‌ ش‍اه‌

ت‍رج‍م‍ه‌ : ب‍ه‍روز ص‍وراس‍راف‍ی‍ل‌، م‍ری‍م‌ س‍ی‍ح‍ون‌

کتابی در مورد پایان سلطنت و درگذشت شاه

حق تکثیر:
لوس آنجلس: شرکت کتاب‏‫، ۲۰۰۴م‬‏‫= ۱۳۸۳
ت‍ه‍ران‌ : آب‍ی‌ ، ۱۳۸۴.

» کتابناکهای مرتبط:
سیاحت نامه ابراهیم بیگ : متن کامل (جلد سوم)
موانع رشد سرمایه‌ داری در ایران، دوره‌ی قاجاریه
حکومت سایه ها: اسناد محرمانه و سیاسی میرزا حسین خان سپهسالار

نسخه ها
PDF
حجم: 856 کیلوبایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 85
4.4 / 5
با 567 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 36
۱۳۸۸/۰۴/۲۶


پاسخنگارش دیدگاه
faraz1111
Member
هر کتابی را که اسکن کنین و اینجا بدارین، چندین هزار نفر را مطمئناً بهره‌مند می‌کنین. کتابهایی با تیراژ 3000 نسخه چند سال طول می‌کشه نا به فروش برسن در صورتی که اینجا کتابی را که با بزرگواری در اختیار همه میذارین ظرف مدّت یک روز 5 هزار بار دریافت میشه. پاداش این کار پسندیده‌تون حداقل آسایشیه که در میان جامعه‌ای فرهیخنه نصیبتون میشه.
نقل قول  
mhlove
Member
لطفا کاملشو بزارید
نقل قول  
13440410
Member
« به نظر من مردم ایران در طول تاریخ همیشه نمک نشناس و خیانت کار بوده اند. ... ملت نادان برای آزادی های احمقانه و پوچ ایران را به ویرانی کشاندند ... مردم ما از روی عقل عمل نمی کنند ، همیشه فقط دنبال احساسات لحظه ای خود هستند . » بوی گندی که از زباله دان تاریخ هر از چندی به مشام می رسد ، جنبه دیگری هم دارد ، از این سو مردم نادان و بیسواد و .... هستند ؛ از آن سو اندیشمندان و فعالان اجتماعی و روشن اندیشان پرسشگر و پخش کنندگان آگاهی ، « ابله تر از عوام » و سزاوار سرکوب و ..... . گویندگانی که هم فرادستان فکری و هم توده مردم را نکوهش می کنند ، معلوم است که از پایگاه نداشتن خود آگاهند ، فقط مشخص نیست چرا خود را جژئی از این جامعه « خیانت پیشه و بی عقل » به شمار می آورند و جایگاه رفیع و آسمانی خود را تقلیل می دهند !
نقل قول  
پرویز ثابتی در کتاب در دامگه حادثه مطالبی از نهاوندی گفته که در مجموع مثبت نیست و شاه جلوی زنش و چند نفر دیگه گفته نهاوندی بد جوری سیخ کرده برای نخست وزیری!
نقل قول  
kaydan
Member
یه عقیده بنده فضای مجازی در ایران چندان هم غیر دموکراتیک نیست، نمونه بارز آن فعالیت افراد بیسواد و یکلا قبایی در این مکان فرهنگی که بجز مهمل گویی و هتاکی و تهمت زدن به دیگران حرفی بیش برای گفتن ندارند! کسانی دم از وطن دوستی و مهر به ایران میزنند که جز نامش چیزی دیگر نمی دانند، که ای کاش نامی چنین ارجمند لقلقه زبان این حرافان بی مقدار نمی شد.
حال که اینگونه است پس به کوری چشم بدخواهان بی مقدار تالیفات نهاوندی را اسکن و در اینجا خواهم نهاد.
چه خوش گفت حافظ شیرین سخن.

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست
عرض خود می بری و زحمت ما میداری
نقل قول  
nikdoost
Member VIP
به امثال kiomars63 از جمله kaydan حیله گر و سالوس ضد مردمی که با توصیف هوشنگ نهاوندی، این بار از این طریق بذر فساد می پاشد.
"kiomars63 " گفته است؛« به نظر من مردم ایران در طول تاریخ همیشه نمک نشناس و خیانت کار بوده اند »، نمی گویم او یک فرد ابله و احمقی است، اگر باشـد به خودش مربوط است امّا نظر و ایده و فکـر او
فاسد و بسیار ابلهانه و احمقانه است زیرا به مانند kaydan توطئه گر، فسقش تا بدان حد است که به ملّت شرافتمند و متمدّن و تاریخ ساز ایران، تاج درخشان و فرّ و شکوه انسانیت در جهان اهانت کرده است.
به دوستان ارجمند کتابناکیم هشدار می دهم؛ kaydan هم دشمن است و هم نادان، یعنی که مقاوله و محاوره با او ساده اندیشی و موجب تجرّی ی وی و پذیرش سم پاشی ها و نظراتِ بی اعتبار و مفسـده
انگیز او است.
آن کس که خطای خویش بیند که روا است
تقریر مکن صواب، نزدش که خطا است
آن روی نمایدش که در طینت او است
آئینه ی کج جمـال، ننمـاید راسـت
نقل قول  
kaydan
Member
هوشنگ نهاوندی چند اثر دیگر نیز تالیف نموده از جمله کتاب محمد رضا پهلوی آخرین شاهنشاه(1980-1919) حدود 850 ص و کتاب سه رویداد و سه دولتمرد(نگاهی نو به یک دهه از تاریخ معاصرایران) حدود 800 ص (در این کتاب به تاریخ ملی شدن نفت و نقش قوام و مصدق در تاریخ معاصر و همچنین نقش سپهبد زاهدی در کودتای 28 مرداد 32 می پردازد)،نویسنده در دوران پهلوی دوم رئیس دانشگاه پهلوی و دانشگاه تهران و سپس رئیس هیات امنای آن دانشگاه تا سال 1979 است. همچننی رئیس هیات مدیره انجمن آثار ملی و نیز اندکی بیش از یکسال رئیس دفتر مخصوص فرح پهلوی بوده است.
نقل قول  
kiomars63
Member
به نظر من مردم ایران در طول تاریخ همیشه نمک نشناس و خیانت کار بوده اند. از زمان ساسانی بگیر تا همین زمان رژیم فعلی. فقط از حکومت توقع دارند. مملکت با رفتن قاجارها در لجن مطلق بود. فقر و فحشای زیر چادر و خرافه مذهبی. این مملکت یک بیمارستان مدرن نداشت وقتی رضاشاه آمد. کلا پهلوی یک همچون خرابه ای را تحویل گرفت آن هم در بحبوحه دو جنگ جهانی. محمد رضا شاه آن همه در این مملکت آبادی کرد، ملت نادان برای آزادی های احمقانه و پوچ ایران را به ویرانی کشاندند. دنبال افرادی با جمود فکری مثل بازرگان ها و سحابی ها و رجوی ها راه افتادند! مردم ما از روی عقل عمل نمی کنند، همیشه فقط دنبال احساسات لحظه ای خود هستند.
نقل قول  
mohammad 61
Member VIP
به راستی شرم اوره که بیژن جزنی به عنوان ازادیخواه و میهن پرست معرفی میشه... لعنت بر بی سوادی
نقل قول  
jopiter_m1979
Member
نقل قول از keivanpro:
دوستان کسی کامل این کتاب را داره؟
لطفا" اگر لینک دانلودش را می شناسید به اشتراک بزاریددوست گرامی ایا شما این کتاب و به دست اوردید؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You