رسته‌ها
با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.
هخامنشیان
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 146 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 146 رای
پژوهشی خواندنی درباره گذشته های اسرار آمیز ایران.

این‌ کتاب‌ محصول‌ یکی‌ از آخرین‌ پژوهش‌ها در بارة‌ تاریخ‌ خاورمیانه‌ و بویژه‌ ایران‌ باستان‌ است‌ و مؤلف‌ در کار خود از جدیدترین‌ پژوهش‌های‌ تاریخی‌ و باستان‌شناسی‌ بهره‌ می‌جوید. از جمله‌ مهم‌ترین‌ مباحث‌ و موضوعات‌ مورد بررسی‌ وی‌ این‌ها بوده‌ است‌: پارسیان‌ و مادها، تشکیل‌ امپراتوری‌، فتح‌ مصر، تاریخ‌ هخامنشی‌ و مشکلات‌ آن‌، ساختار امپراتوری‌ هخامنشی‌ و آیین‌های‌ پادشاهی‌.


هخامنشیان (۳۳۰ - ۵۵۰ پیش از زادروز) نام دودمانی پادشاهی در ایران پیش از اسلام است. پادشاهان این دودمان از پارسیان بودند و تبار خود را به «هخامنش» می‌رساندند که سرکردهٔ خاندان پاسارگاد از خاندان‌های پارسیان بوده‌است. هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد فرو ساخت و سپس گرفتن لیدیه و بابل، پادشاهی هخامنشیان تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌دانند.

به پادشاهی رسیدن پارسی‌ها و دودمان هخامنشی یکی از رخدادهای برجستهٔ تاریخ باستان است. اینان دولتی ساختند که دنیای باستان را به استثنای دو سوم یونان زیر فرمان خود در آورد. شاهنشاهی هخامنشی را نخستین امپراتوری تاریخ جهان می‌دانند. پذیرش و بردباری دینی از ویژگی‌های امپراتوری هخامنشی به شمار میرفت.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
Kamalpour
Kamalpour
۱۳۹۰/۰۱/۱۷
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی هخامنشیان

تعداد دیدگاه‌ها:
16
...................................

کاربر محترم !
دیدگاه شما بنا بر قوانین سایت به علت توهین به نویسنده حذف گردید. اگر موافق نظر نویسنده کتاب نیستید می توانید با تکیه بر مستندات ، بر له گفته و ادعای خود دلیل بیاورید اما حق توهین به افراد را ندارید. لطفا مقررات سایت را رعایت کنید.

[edit=simin]1394/04/23[/edit]
برای اینکه اطلاعات تاریخی بالا بره برین کتابهای استاد عبدالحسین زرکوب رو بخرین یا دانلود کنید.
باتشکر
فقط عشق است کورش :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x
خیلی سپاسگدارم واقعا کتابهای خیلی جالبی گداشتین در رابطه با حکومت هخامنشیان کتابهای بیشتری بزارین همچنین اگه ممکن چاپ اول کتاب دوقرن سکوت دکتر زین کوب بگذارید
هخامنشیان،کورش،پارسیان،معدود دلخوشیهای ما ایرانیان ،که با خواندن سرگذشتشان احساس سرخوشی پیدا کرده و تا مدتها به فکر فرو رفته که :درکجای جهان بودیم وحال در کجای آن ایستاده ایم و تنها چیزی که می ماند هزاران افسوس و آه است.تشکر زیاد از kamalpourونیز از استاد بزرگوار ثاقب فر8-)8-)8-)8-)
با عرض سلام خسته نباشید . می خاستم بگم اگه از کتاب های چاب قدیم که حذفی و سانسور کمتری دارن و کتاب های الکترونیکی برای موبایل توی سایت استفاده کنین ممنون
comment_comments_for_the_file
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک