رسته‌ها
قرآن کلام آفریدگار است
امتیاز دهید
5 / 3.3
با 152 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 3.3
با 152 رای
.
هر پیامبری برای اثبات پیامبری خود معجزه یا معجزاتی داشته است. واژه «معجزه» به معنی: "ناتوان کننده" است. و به معجزات انبیاء به این خاطر معجزه اطلاق شده که "دیگران نمی توانسته اند مانند آن انجام بدهند". نوع معجزه یا معجزات هر پیامبری به شرایط دوران وی بستگی داشته است. مثلاً دوران حضرت سـلـیـمـان عصر آهنگری و ریخته گری بوده است. به این خاطر یکی از معجزات حضرت سلیمان کار با آهـن بوده است. وی آهن را بدون اینکه حرارت بدهـد ذوب می کرده و بدون اینکه قالب ریزی کند اسباب و وسایل و قطعات ظریف و پیچیده می ساخته است. موسی در دوران سحر زندگی می کرده است. و معجزات وی متناسب با کار ساحران بوده است. مثلاً چوب را اژدها می کرده یا از زمین چشمه جاری می کرده است. دوران حضرت عیسی عصر پزشکی بوده است. به این خاطر معجزات وی در کادر مسائل پزشکی بوده است. وی نابینا را با یک لمس بینا می کرده، و بیماری پیسی مادرزادی را با یک لمس شفا می داده، و مرده را زنده می کرده است. دوران حضرت محمد (کـه بعد از وی نیز شامل می شود) عصر علم و ادبیات بوده است. به این خاطر معجزه وی در زمینه علم و ادبیات بـوده است.
قرآن معجزه آخرین فرستاده آفریدگار است و بدیهی است که معجزه آخرین پیامبر، می بایست محصور در حصار زمان و مکان نباشد و بر خلاف معجزه پیامبران پیشین که در دایره معینی از زمان و مکان قرار داشته و در برابر عده خاصی صورت گرفته است نباشد. قرآن معجزه ایست که مرزهای زمان و مکان را در هم شکسته و با ابدیت پیوسته، و به صورت یک معجزه جهانی و جاودانی در آمده است، بدیهی است یک دین جهانی و جاودانی باید یک چنین سند جهانی و جاودانی هم در اختیار داشته باشد.
به تازگی دشمنان اسلام در توطئه هایی، برای ضعیف کردن اعتقادات دینی مسلمانان اقدام به ایجاد و سازماندهی شبهاتی نموده اند. هرچند این دشمنی و شبه افکنی تازگی ندارند، اما براستی که وقتی تلاش مزبوهانه دشمنان اسلام را می بینیم، به یاد آیه شریف زیر می افتیم که چه زیبا فرمود:
* مى‏خواهند نور خدا (دین و کتاب او) را با سخنان خویش خاموش کنند، ولى خداوند نمى‏گذارد، تا نور خود را کامل کند، هر چند کافران را خوش نیاید. (توبه/32)
در این کتاب ابتدا به بررسی شبهاتی که توسط مخالفین اسلام و قرآن مطرح شده اند می پردازیم و در انتها تعدادی از اعجازهای قرآنی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. امید است که تلاش این حقیر در گردآوری مطالب، مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
114
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
mohammadali123
mohammadali123
۱۳۹۰/۰۱/۲۶

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی قرآن کلام آفریدگار است

تعداد دیدگاه‌ها:
1729
اگر هدف انسان در دنیا لذت و مادیات و امثال اینهاباشد و با این افکار قرآن بخواند هر جایش را بخواند،مخالف خواسته ها و خوش آیندهای اوست.
پس قبولش نمی کند.
کسانی ک با تحقیق مسلمان میشوند تحت تاثیر سخن دیگران قرار نمی گیرند آنها خودشان به این نتیجه رسیده اند ک زندگی مادی و لذت های دنیا و انسان هابه آنان وفا نکرده است،همه اینها موقتی هستند و زمانی از بین میروند.پس وقتی قرآن میخوانند متوجه می شوند آیاتی ک در آن نوشته شده با افکار و منطقشان مطابقت دارد آن وقت قرآن را می پذیرند.
(خلاصه این ک برای فهمیدن و پذیرش قرآن نباید تحت تاثیر جو موجود و سخنان مخالفان قرار گرفت باید حقیقت را فهمید هدف از زندگی را مشخص کرد و داوطلبانه به تحقیق پرداخت)این کارساده ای نیست نیازمند تلاش است.
به درستی ک قرآن کتابی برای هدایت بشر است نه گمراهی او.
یه دری به روی زندگیت باز شده نترس برو جلو این به نظر من یه دیدگاهی هست که به روی هر ایرانی داخل کشور باز نمیشه من دو سال پیش راه تو رو تو این زمینه به صورت خیلی فراتر و گسترده تر رفتم/کسی که کتاب های دکتر مسعود انصاری رو خونده باشه و استاد شفاء دیگه میدونم تو زندگی دنبال چه گمشده ای هست که خیلی ها به فراموشی سپردنش:-)
بعضی ها که نظر گذاشتن با تمام احترام به تمامی نظرات اما حتی یک بار نه دنبال قران ونه خدا رفتند فقط یه سری حرفای تکراری که بعضی از افراد دین گریز, کمونیست یا لاییک می گویند وتکرار کردند
اما کاش می رفتید و قران را کامل می خوادید بعد واقعا اگذر دنبال حق هستیدبا دیگر کتب مقیسه اش می کردید و بعد قضاوتش هر چندقران نیاز به قضاوت نداره اما تمام قران در اکثر ایاتش این جملات تکرار میشود
شاید متذکر شوید شایدتفکر کنید شاید تعقل کنید ودر ایات قران برای افراد دانا نشانه های زیادی وجود دارد
آیا این کتاب وابسته به زمان نیست و راهنما و نجات دهنده ی این دوران و آیندگان دور هست و هزاران مطالب علمی پنهان و روشن در آن هست که هر روزه ازان لایه برداری میشه؟/...این کتاب رو محمد تدوین کرده،با متنی نظمگونه بیشتر وقایع زمان خودش رو توش آورده،و مقداری از داستانهای تورات و انجیل هم،نصفش با ترس و وحشت انداختن و نصفش امید به رحمت و وعده جنات و لذت(و کواعب اترابا،جنات تجری من تحت الانهار ،این آیه دومی هزاران بار تکرار شده من که تحریک نمی شم باهاش)،و مقداری از قوانین عشیره ای و وحشتناک عربی که حتی مومنان غیر عرب رو اقلب به تردید میندازه

برای امنیت بیشتر حتما و در اسرع وقت پسورد جی میلتان را تغییر دهید:
خبری در مورد هک شدن جی ...�یرانیان

سپاس ولی من دیر اقدام کردم:((
ای بابا من حک شدم ولی خب تونستم با کمک forget pass از نو پیداش کنم:-)
برای امنیت بیشتر حتما و در اسرع وقت پسورد جی میلتان را تغییر دهید:
خبری در مورد هک شدن جی میل ایرانیان
دریاچه خشک میکنندو بناهای تاریخی را ویران میکنند....چرا کسی به فکر ایران نییییییییییییییییییییییییییییست

خدایا! ایران عزیز ما را چه شده؟ به هر گوشه اش نگاه می کنی ،دلت را به درد می آورد.
آن از جنگل های شمال و امروز جنگل های دامنه کوه زاگرس.
زاینده رود چه شد.
راستی از تخت جمشید و بقیه آثار باستانی خبری دارید،می گویند به اش چوب حراج زده اند.
دیروز در عزای دریاچه پریشان و گاوخونی نشسته بودیم و امروز خبردار شدیم که دریاچه عزیزی دیگر به نام دریاچه ارومیه داره با مرگ دسته پنچه نرم می کنه.
.......
دیگه چه بگویم.
اگر دردم یکی بودی چه بودی*** اگر غم اندکی بودی چه بودی.
پس همه برای آبادی ایران عزیزمان کاری کنیم.
درسته چیزهای که می گم ربطی به موضوع کتاب نداره اما خب پس کجا می تونیم حرف بزرنیم که.......!
چرا برای نجات این دریاچه کاری انجام نمیشه؟؟آیا بهتر نبود خرجی که برای پل زدن روی این دریاچه کردند خرج احیا اکوسیستم این محیط میکردند؟؟؟؟؟
چرا قدر چیز هایی که داریم رو نمیدونیم؟؟؟چرا گیر دادین به خلیج مکزیک...ایران رو دریابید..
سد ساختن هنر نیست...سد میسازید و دریاچه خشک میکنید و بناهای تاریخی را ویران میکنید....چرا کسی به فکر ایران نییییییییییییییییییییییییییییست

اگر دریاچه ارومیه تو فلسطین بود ؟؟
آنوقت شاهد بودیم همین نمایندگانمان در بوق و کرنا میکردند که ای ملت مسلمان و همیشه در صحنه، از خواب بیدار شوید به پا خیزید که صهیونیست کمر به خشکاندن نگین جهان اسلام ! بسته است امروز ، بر هر مسلمانی واجب است که از این دریاچه حمایت کند!!!!
روی آلـ ــت هستی نشسته ایم ...
و هنوز می اندیشیم که عـ ـلم بهتر است یا ثـ ــروت
صــ ـداقت بهتر است یا بکـ ــارت
و هـ ــنوز نمی دانیم فرق درد و لذت را
فرق عــ ـشق و شـ ـهوت را ...فرق پرستـ ــش و بع بع کردن را
و همه تلاشها بیهوده است....
ما تا از فـ ـرقمان بیرون نکشند هیچ فرقی را نخواهیم فهمید

بابا بگو خدا رحمتش کنه. دیگه باید بگیم شوره زار ارومیه
بچه ها همه بیایید به نشانه اعتراض از این خیکی کاری دولت کریمه، آواتار هایمان را تا مدتی به دریاچه ارومیه عوض کنیم.
العید السعید الفطر
cho nourooz o sade,mehrgaan----beshod fetr o ghorbaane darrandegan
cho aeene paaki shod ahrimani----foroo kaast bonyaane ayandegaan

دیدگاه من درباره العید السعید فطر همینه . نام این العید که جشن خجسته پتر که نیست:D
قرآن کلام آفریدگار است
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک