با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

تاریخ مردم ایران - قبل از اسلام (در کشمکش با قدرت ها)

حاوی تاریخ مردم ایران است است قبل از اسلام در کشمکش با قدرت ها

این کتاب شامل هفت بخش:

در باب ماخذ و نقد آنها، فرجام روزگار ساسانیان، اسلام در مهد، عرب در ایران، موالی و نهضت ها، دنیای هزارویک شب و رستاخیز ایران همراه با یادداشت ها خواندنی می‌باشد.

در مقدمه این کتاب می خوانیم: "تاریخ نه آیینه عبرت است نه کارنامه جهل و جنایت. کسانی که با آن چنین شوخیها کرده اند در واقع خواسته اند بعضی از کسانی را که در تاریخ، نام و آوازه یافته اند دست بیاندازند یا ستایش و نکوهش کنند.

تاریخ راستین سرگذشت زندگی انسان است. سرگذشت انسانهاست که زندگی کرده اند و حتی در راه آن مرده اند. اما آنچه برای مورخ اهمیت دارد آن نیست که چگونه مردهاند، آن است که اینها چگونه زیسته اند. شک نیست که زندگی از آنچه جهالت و شقاوت انسان خوانده می شود هرگز خالی نیست و از اینجاست که در تاریخ صفحه های آلوده و تیره هست."

حق تکثیر :
‏‫ت‍ه‍ران‌‬‏‫: نشر ام‍ی‍رک‍ب‍ی‍ر‬‏ - چاپ نهم ۱۳۸۴

» کتابناکهای مرتبط:
بررسی های تاریخی - سال هفتم - شماره 3
جامع مفیدی
دین و فرهنگ ایرانی پیش از عصر زرتشت

نسخه ها
4.5 / 5
با 109 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 19
۱۳۸۹/۱۲/۰۹


پاسخنگارش دیدگاه
boodooo
Member
سلام
حالا که سایت به صورت نیمه تعطیل در اومده و کلی کتاب ارزشمند رو نمیشه دانلود کرد بهتره که محدودیتهای خود مدیران سایت درباره امتیاز و یک دقیقه مهلت و ................برداشته بشه که لااقل قوزه بالا قوز برای مشترکین نشه.
تا نظر دوستان و مدیران عزیز چه باشه.
نقل قول  
rezaeibigman
Member
برعکس تفکر بعضی از دوستان دکتر زرین کوب در این کتاب تاریخ سیاسی و تاریخ اجتماعی را در هم در آمیخته که از نظر من خواندن کتاب را بسیار آسان تر کرده است.
نقل قول  
gordafaridl
Member
دوستان
سعی در برپایی جلساتی با عنوان گروه مطالعاتی داریم
خوشحال می شوم علاقمندان برای اطلاعات کامل تر به آدرس وبلاگ زیر مراجعه فرمایند
http://gmketabnak.blogfa.com
نقل قول  
boodooo
Member
دوستان لینک دانلود بزارید تا دانلود کنیم
باتشکر
نقل قول  
این کتاب «تاریخ ایران پیش از اسلام » نیست بلکه کتاب «تاریخ ایران پس از اسلام» است که به بررسی واپسین روزگار ساسانیان و سپس یورش عرب تا قرن اخیر میپردازد.
نقل قول  
خواهشا لینک تصحیح کنید.باتشکر
نقل قول  
sagaliga
Member
نثر مورد استفاده دکتر زرین کوب با آن جملات طولانی، گاهی درک پیوستگی کلام ایشان را دچار اخلال می کند. ضمنا از "تاریخ مردم ایران" بیشتر تاریخ اجتماعی ایران مستفاد می شود (همانندکتابهایی با همین عنوان نوشته جناب راوندی)، در حالیکه این کتاب بیشتر به همان سبک کلاسیک تاریخ پادشاهان نگاشته شده است. در حال، به نظر من این کتاب می تواند به عنوان اثری مرجع مورد توجه هر ایرانی قرار گیرد.
نقل قول  
aeenmehr
Member
باسپاس اززحمات شما .با این روش جدید دانلود دیگر استفاده ازاین کتاب وسایر کتابهای خوب وآموزنده امکانپذیر نمیباشد .روش قبلی که به صورت پنجره view - save -cacel بود بسیارقابل استفاده بود .
نقل قول  
aeenmehr
Member
باسپاس اززحمات شما .با این روش جدید دانلود دیگر استفاده ازاین کتاب وسایر کتابهای خوب وآموزنده امکانپذیر نمیباشد .روش قبلی که به صورت پنجره view - save -cacel بود بسیارقابل استفاده بود .
نقل قول  
Ali14persia
Member
کتاب در قسمت اول یا همان قسمت اساطیر بیشتر بر پایه نظرات شخصی استاد نگاشته شده تا کتب و اسناد و کتیبه های تاریخی و کتاب استاد زرین کوب در مورد ایران پس از اسلام بسیار معتبرتر می باشد .
اساسا استاد زرین کوب بیشتر در زمینه پس از اسلام و ادبیات تخصص دارد تا تاریخ پیش از اسلام.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You