روبسپیر

نویسنده:
✔️ روبسپیر یکی از معروفترین رهبران انقلاب فرانسه بود. وی یکی از تأثیرگذارترین اعضای کمیته نجات ملی انقلاب فرانسه بود و نقش به سزایی را در دوره وحشت پس از انقلاب و به راه‌انداختن آن بازی کرد. دوره وحشت و سرکوب، با دستگیری و اعدام خود وی با گیوتین به پایان رسید.
روبسپیر، به سبب قیافه عجیب و لهجه دهاتی و پشتکار خارق العاده‌ای که داشت، تا مدتی مورد استهزاء و تحقیر نمایندگان قرار داشت. این متفکر انقلابی دارای مرام واضح و مشخصی بود و به خودش اجازه نمی‌داد که ذره‌ای از آن منحرف شود و بدین جهت، نطق‌های او عمیق و دقیق بود، ولی چون فاقد حرارت بیان بود، نمی‌توانست مثل میرابو و بارانف شنوندگان را تحت تأثیر قرار درآورد، با اینکه تفکر عمیق و ژرف بینی او را نداشتند. نطق‌های لوشابلیه و لامیت و بیتیون و سییس، همه وقت نطق‌های او را تحت الشعاع می‌گرفتند، زیرا روبسپیر از ظاهرسازی و اغفال و بازی با احساسات نمایندگان و شنوندگان متنفر بود و حتی برای یک مرتبه هم سعی نکرد تا شنوندگان خود را، با ذکر لطیفه‌ای بخنداند.

حق تکثیر:
ت‍ه‍ران‌: گ‍ام‌، ۱۳۶۳

» کتابناکهای مرتبط:
مقلدها
سرگذشت حاجی بابای اصفهانی
نی سحرآمیز و چند داستان دیگر

نسخه ها
PDF
حجم: 1 مگابایت
تعداد صفحات: 162
4.4 / 5
با 89 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 3
۱۳۸۹/۱۲/۱۲


پاسخنگارش دیدگاه
sarinaalma
Member
مرسی که بالاخره شد که دانلود کرد

نقل قول  
moreak09
Member
روبسپیر رومن رولان روایتی یکجانبه است از شخصیتی پر ابهام در انقلاب فرانسه. رومن رولان یکسره به مدح و تمجید او پرداخته و کوشیده افکار و اعمال وی را به گونه ای بر ایدیولوژی مارکسیستی منطبق سازد. در این کتاب تاثیر روشن نظران انگلس و مارکس و لنین را بر ارزیابی رومن رولان از این شخصیت درمیابیم و قلم سحرانگیز رومن رولان قدرت هرگونه تفکر دیگری را از خواننده سلب میکند. روبسپیر بنیانگزار دوران وحشت در انقلاب فرانسه است و سرانجام نیز توسط ملت فرانسه به گیوتینی سپارده شد که خود آنرا برای استیلای وحشت برپا نموده بود. در کنار خواندن این کتاب و برای درک بیشتر از شخصیت روبسپیر می توانید کتاب "خدایان تشنه اند" آناتول فرانس و یا نمایشنامه "مرگ دانتن" از گیورگ بوشنر را بخوانید و یا فیلم شاهکار "آندره وایدا" به تام "روبسپیر" را ببینید.
با تشکر فراوان از دوست ناشناخته ام "پیرپسر" که زحمت بارگذاری این کتاب را تقبل نموده اند .
نقل قول  
daryaaah
Member
pir pesare عزیز من صادقانه از لطفی که می کنی و اینهمه کتابهای عالی برامون آپلود میکنی ممنونم . از صمیم قلبم برات بهترین ها رو آرزو دارم و امیدوارم هیچوقت و هیچ جا زندگیت با مشکلی روبرو نشه.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You