رسته‌ها
روبسپیر
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 92 رای
نویسنده:
مترجم:
محمد خاوری
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 92 رای
✔️ روبسپیر یکی از معروفترین رهبران انقلاب فرانسه بود. وی یکی از تأثیرگذارترین اعضای کمیته نجات ملی انقلاب فرانسه بود و نقش به سزایی را در دوره وحشت پس از انقلاب و به راه‌انداختن آن بازی کرد. دوره وحشت و سرکوب، با دستگیری و اعدام خود وی با گیوتین به پایان رسید.
روبسپیر، به سبب قیافه عجیب و لهجه دهاتی و پشتکار خارق العاده‌ای که داشت، تا مدتی مورد استهزاء و تحقیر نمایندگان قرار داشت. این متفکر انقلابی دارای مرام واضح و مشخصی بود و به خودش اجازه نمی‌داد که ذره‌ای از آن منحرف شود و بدین جهت، نطق‌های او عمیق و دقیق بود، ولی چون فاقد حرارت بیان بود، نمی‌توانست مثل میرابو و بارانف شنوندگان را تحت تأثیر قرار درآورد، با اینکه تفکر عمیق و ژرف بینی او را نداشتند. نطق‌های لوشابلیه و لامیت و بیتیون و سییس، همه وقت نطق‌های او را تحت الشعاع می‌گرفتند، زیرا روبسپیر از ظاهرسازی و اغفال و بازی با احساسات نمایندگان و شنوندگان متنفر بود و حتی برای یک مرتبه هم سعی نکرد تا شنوندگان خود را، با ذکر لطیفه‌ای بخنداند.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
158
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی روبسپیر

تعداد دیدگاه‌ها:
3
مرسی که بالاخره شد که دانلود کرد
:-*:-*:-*:-*:-*:-*
:x:x:x:x:x:x
روبسپیر رومن رولان روایتی یکجانبه است از شخصیتی پر ابهام در انقلاب فرانسه. رومن رولان یکسره به مدح و تمجید او پرداخته و کوشیده افکار و اعمال وی را به گونه ای بر ایدیولوژی مارکسیستی منطبق سازد. در این کتاب تاثیر روشن نظران انگلس و مارکس و لنین را بر ارزیابی رومن رولان از این شخصیت درمیابیم و قلم سحرانگیز رومن رولان قدرت هرگونه تفکر دیگری را از خواننده سلب میکند. روبسپیر بنیانگزار دوران وحشت در انقلاب فرانسه است و سرانجام نیز توسط ملت فرانسه به گیوتینی سپارده شد که خود آنرا برای استیلای وحشت برپا نموده بود. در کنار خواندن این کتاب و برای درک بیشتر از شخصیت روبسپیر می توانید کتاب "خدایان تشنه اند" آناتول فرانس و یا نمایشنامه "مرگ دانتن" از گیورگ بوشنر را بخوانید و یا فیلم شاهکار "آندره وایدا" به تام "روبسپیر" را ببینید.
با تشکر فراوان از دوست ناشناخته ام "پیرپسر" که زحمت بارگذاری این کتاب را تقبل نموده اند .
pir pesare عزیز من صادقانه از لطفی که می کنی و اینهمه کتابهای عالی برامون آپلود میکنی ممنونم . از صمیم قلبم برات بهترین ها رو آرزو دارم و امیدوارم هیچوقت و هیچ جا زندگیت با مشکلی روبرو نشه.
PDF
1 مگابایت
روبسپیر
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک