رسته‌ها
خزران
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 52 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.7
با 52 رای
کتاب "قبیله سیزدهم" (The Thirteenth Tribe) یا "خزران" (چاپ 1976) از معروفترین آثار کلستر است.خزران یا خزرها قومی ساکن در شمال و شمال غرب دریای خزر بودند. حوالی سال 740 میلادی آنها در برابر پیشروی لشکریان اسلام ایستادگی کردند و آنگاه که بسیاری از همنژادان ترکشان به اسلام گرویدند، خزران به دین یهود روی آوردند و کوشیدند به عنوان نیروی سومی در میان اسلام و مسیحت، استقبال خود را در رویارویی با خلافت بغداد از یکسو و با امپراتوری قسطنیه از سوی دیگر حفظ کنند.
دولت یهودی خزر تا حدود 500 سال بعد با افت و خیز موجودیت خود را حفظ کرد. پس از آنکه روس ها با امپراتوری بیزانس کنار آمدند و به مسیحیت گرویدند با پشتیبانی قسطنیه بر متصرفات خزران تاختند و دولت خزر در سراشیبی تلاشی قرار گرفت. یهودیان خزری در اثر ضربات اقوام مهاجم به سوی اوکراین و مجارستان و لهستان رانده می شدند تا سرانجام طوفان عظیم ایلغار تاتار برخاست و آخرین رمق زندگانی خزران در زیر ستم ستوران مغول به سرآمد . آخرین ذکر یاد از خزرها به عنوان یک ملت در تاریخ 47-1245 میلادی در اختیار است و پس از آن، تومار این ملت و دولت در هم پیچید.
کلستر با استناد به قضیه خزران که عمداً آن را "قبیله سیزدهم" (علاوه بر 12 قبیله اولیه بنی اسرائیل) می نامد، و نیز ذکر دیگر مستندات، اختصاص نژادی دین یهود را نفی می کند و اظهار می دارد که "یهودی را نمی توان نژادی خاص به شمار آورد ، تنها چیزی که یهودی را از غیر یهودی می سازد، مسئله مذهب است".
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
miran2009
آپلود شده توسط: miran2009
۱۳۸۹/۱۱/۱۶
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
308
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خزران

تعداد دیدگاه‌ها:
9
دانلود کردم فکر کنم یه تکونی به مخم بده
به نظر من در این کتاب دلیل سلطه طلبی یهودیان اشکنازی اشاره می شود و همچنین دلیل سلطه طلبی قوم کورش که در واقع لغت خاخام منش هم به دلیل گرایششان به یهودیت به ایشان داده شد.
با تشکر از miran2009.کتاب خوبی را آپلود کرده اید.
[quote='Saddist']این یهودی ها هم فیلم هستند به خدا!!نمیدونم منظورشون از این کارها چیه؟نقل قول:"یهودی را نمی توان نژادی خاص به شمار آورد ، تنها چیزی که یهودی را از غیر یهودی می سازد، مسئله مذهب است"تو دنیایی که خدایی وجود نداره! این جمله به نوعی جوک به حساب میاد!!به نظرم این جمله داره ما رو از دیدنِ بعضی واقعیت ها منحرف میکنه![/quote] سادیست طبق این کتاب ( که درست نخواندی) و دیگر کتاب هایی که نژادشناسان از تطابق ژنوم انسانی تا به حال انتشار داده اند نژاد سامی تنها 10% یهودیان را تشکیل می دهد بقیه به استثنای اندکی از تيره هاي ديگر , همه از نژاد زرد ( نه زرد اویغوری) هستند. پس تمام یهودیان عبرانی نیستند و بلعکس.
این سادیست نظرات جالبی داره ولی حیف که معنی بعضی لغات را نمی داند از جمله اگر معنی سادیست را اگر می دانست هیچ وقت این وازه را به خودش نسبت نمی داد و دیگر اینکه یهودیت دین هست و دارای مذاهب گوناگون
این یهودی ها هم فیلم هستند به خدا!! نمیدونم منظورشون از این کارها چیه؟
"یهودی را نمی توان نژادی خاص به شمار آورد ، تنها چیزی که یهودی را از غیر یهودی می سازد، مسئله مذهب است"
تو دنیایی که خدایی وجود نداره! این جمله به نوعی جوک به حساب میاد!! به نظرم این جمله داره ما رو از دیدنِ بعضی واقعیت ها منحرف میکنه!
مثل همیشه عالی است. من دنبال این کتاب مگشتم.
خیلی برایم غیر منتظره بود که تنوع خوبی از کتب مختلف دارید ممنون و پیروز باشید
PDF
7 مگابایت
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file