رسته‌ها
کتاب آبی - جلد 5 - بخش 1
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 24 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 24 رای
(گزارش محرمانه وزارت امور خارجه انگلیس درباره انقلاب مشروطه)

احمد بشیری از نویسندگان و شاعران برجسته و بنام قوچان است. او به سال 1310 ش. از پدری به نام حاج قربان علی و مادری به نام خورشید خانم در شهرستان قوچان زاده شد. او از کردان (کرمانج ) ایل هودانلو است و اجداد او از بزرگان این ایل به شمار می رفتند. مادر او نیز دختر مرحوم حاج آخوند مجتهد قوچانی بود که می گویند آخوندی دل آگاه و مردم دوست بوده و از راه کشاورزی و با رنج بازوی خویش نان می خورده است. او تحصیلات خود را در مکتب آخوند ملامهدی (ره) در قوچان آغاز کرد و پس از فراگرفتن قرآن و صرف و نحو عربی و خواندن کتابهای گلستان و کلیله و دمنه و کتب دیگر ادبی نخست در بخش باجگیران در مرز شمالی قوچان با گذراندن آزمایش، در پایه سوم دبستان پذیرفته شد و از سال چخارم ، در دبستان مهرداد قوچان تحصیلات دوره ابتدایی را گذراند . دوره دبیرستان را تا سال سوم در دبیرستان جوینی قوچان سپری کرد. سپس برای اخذ دیپلم راهی دانشسرای کشاورزی فریمان گردید و آن گاه به تهران عزیمت نمود و پس از دریافت دیپلم رشته ادبی به دانشکده حقوق دانشگاه تهران راه یافت و از آن دانشکده فارغ التحصیل گردید.
او برای نگارنده نقل کرد: « حدودا از سال 1328 ش. همکاری با مطبوعات را آغاز کردم و مقالات و اشعارم به صورت پراکنده در جراید خراسان منتشر می گردید از سال 1331 که به تهران آمدم این همکاری را با مطبوعات پایتخت (تهران) دنبال کردم ….»
او در پاره ای از روزنامه ها و مجلات تهران عضو دائم یا موقت هیات تحریریه بود، از جمله «تهران مصور» که به روزگار خود از مهمترین مجله ها بود. مدتی نیز سردبیر و نزدیک به بیست سال عضو همبستگی هیات تحریریه آن مجله بود. وی پس از مجله «تهران مصور» با مجلات «امید ایران»، «سپید و سیاه» ، «کیهان سال» و …. همکاری داشت.
او در کار نویسندگی غیر از نام حقیقی خود با نامهای مستعار بابک، مزدک، ب. الف و غیره … نیز مقاله می نوشت. تخلص او در اشعارش «سمندر» است.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
miran2009
آپلود شده توسط: miran2009
۱۳۸۹/۱۱/۱۲
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
146
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی کتاب آبی - جلد 5 - بخش 1

تعداد دیدگاه‌ها:
4
رفقا میتوانند کتاب را با حجم 1.5 مگ از لینک زیر دریافت کنند . http://www.4shared.com/office/eDULbXa3/jwpyxeyskf.html? :x
همه کتابهاتون که اصلا لینک نداره خواهش می کنم یه کاریش بکنید خیلی حاضرند بابت این ها پول بدند از جمله بنده
واقعا ممنونم. این کتاب خیلی به درد من میخوره. مجموعه ای از اطلاعاتیرو که محرمانه هستد و در منابع داخلی منعکس نشدن می شه تو این کتاب پیدا کرد. باز هم متشکرم
از اینکه این کتاب های مهم را در اختیار جامعه ی پژوهشگران گذاشته اید سپاسگزارم (غلامرضا باطنی)
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file