Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

وضعیت حق‌تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست، بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد؛ اگر در این باره اطلاعاتی دارید با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این ثر محق هستید می‌توانید اجازه انتشار رایگان نسخه الکترونیکی تمام یا بخشی از آن‌را به ما بدهید یا آن‌را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در ویکی کتابناک مطالعه کنید.

نسبت جنبش زنان و جنبش دموکراسی خواهی

مقاله با عنوان نسبت جنبش زنان و جنبش دموکراسی خواهی بعلاوه مفاد کنوانسیون حذف کلیه اشکال تبعیض علیه زنان و همچنین اعلامیه منع خشونت علیه زنان

برخی پرسش ‌ها از جمله پرسش "نسبت جنبش زنان با جنبش ملی یا دموکراسی ‌خواهی" با این که مطرح کردن‌شان ضروری است اما پرسشی چالش ‌برانگیز است. زیرا ممکن است این تصور را به ‌وجود ‌آورد که گویا جنبش ملی و دموکراسی ‌خواهی ایران مقوله ‌ای مجزا، کلان و منتزع از دیگر جنبش ‌ها و مطالبات زنان، دانشجویان، کارگران، معلمان، پرستاران و اصلاح ‌گرایان دینی و... است. یعنی "کلی" وجود دارد و می‌توان جنبش زنان را با آن سنجید. پرسش ‌های چند وجهی از این دست این مشکل را نیز در بر دارند که چون معمولا از چهارچوب قضاوتی پیشینی مطرح می ‌شوند در تحلیل نهایی برای پاسخ ‌های موافق و مخالف، چهارچوب تعیین می ‌کنند؛ زیرا این ‌گونه سوِالات، پیشاپیش، حوزه ‌های مبارزه‌ی اجتماعی را از هم تفکیک می ‌کند و ممکن است پاسخ‌گو را در مقابل این گزینه ‌ی جبری قرار دهد که در هر لحظه یا باید جنبش عمومی و ملی را اصل بداند یا جنبش زنان را. و اما از زاویه ‌ای دیگر ممکن است این چنین پرسش ‌هایی برآمده از آن باشد که ما هم‌چنان در دایره ‌ی قضاوت و تفکر "کلان ‌نگر" نسبت به تحول جامعه گرفتار هستیم.

» کتابناکهای مرتبط:
روابط ایران و روسیه
دموکراسی و حقوق بشر
Iran’s Foreign Policy in the Post-Soviet Era

آگهی
نسخه ها
4.1 / 5
با 10 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 1
۱۳۸۹/۱۲/۰۵


پاسخنگارش دیدگاه
الیستر
Member
چرا دانلود نداره پس؟
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You