رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
تاریخ ارمنستان - جلد 1 و 2
امتیاز دهید
5 / 4.8
با 43 رای
از دوران ما قبل تاریخ تا آخر سده هجدهم

بخشی از مقدمه مترجم:
سالیان مدیدی بود که فقدان کتابی جامع و کامل و مفید درباره تاریخ و فرهنگ ارامنه بزبان فارسی احساس می شد. ما همیشه شاهد اظهار فضل افرادی کم همت بوده ایم که هیچ گامی در جهت ترجمه یا تالیف چنین اثری بزبان فارسی برنداشته اند. و اگر جزوات و یا کتب قلیلی نیز در این باب نوشته شده اند تمام آنها منافع گروه و حزب خاصی را تامین کرده اند و لذا از نظر علمی فاقد ارزش می باشند. ما همیشه با این سخنان دوستان پارسی گویمان مواجه بوده ایم که با وجود اینکه ملت از من دارای گذشته درخشانی در تمام زمینه هاست ولی زعمای قوم شما برای شناساندن فرهنگ ارمنی گامی برنداشته اند.
این کمبود بسیار آشکار همیشه باعث رنجش خاطر ما بوده است. خوشبختانه این افتخار نصیب ما گشت که به ترجمه کتابی پر محتوا در مورد تاريخ و فرهنگ و بطورکلی حیات چندین هزار ساله ملت ارمنی مبادرت ورزیم. کتاب حاضر بعنوان اولین آزمایش در نوع خود امروز به حلیه طبع آراسته گردیده است. لذا احتمالا دارای نقایصی نیز خواهد بود زیرا همچنانکه آمد ترجمه چنین کتبی تقریبا بیسابقه بوده است . این کتاب در اصل تحت عنوان " تاریخ خلق ارمن" قرار دارد که ما بنا به مقتضیات خاصی ، آنرا "تاریخ ارمنستان" ترجمه کرده ایم...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
libraziti
libraziti
1389/11/27
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ ارمنستان - جلد 1 و 2

تعداد دیدگاه‌ها:
22
[quote='walterbenjamin']این نسخه اصلاً قابل خواندن نیست. خصوصاً جلد اولش که تقریباً دو صفحه در میان سیاه است.
این دیدگاه در تاریخ 1398/09/16 توسط نرگس ویرایش شده است[/quote]
کاربر گرامی لطفا لینک دانلود در دیدگاه درج نکنید. چنانچه می خواهید کتابی جایگزین شود، آن را دوباره در سایت آپلود کرده و در توضیحات کتاب علت آپلود مجدد را ذکر بفرمایید.
این نسخه اصلاً قابل خواندن نیست. خصوصاً جلد اولش که تقریباً دو صفحه در میان سیاه است.
[edit=نرگس]1398/09/16[/edit]
در پاسخ به alber باید گفت که ارمنی ها هیچگاه در طول تاریخ فرمانروایان غیر ایرانی تبار نداشتند. ارنتیان و آرتاشسیان به گواهی گزنفون و استرابو هخامنشان تبار بودند. و پس از آنها نام اشکانیان ارمنستان خود گواه تبار آنان است. پس از آنها نیز باگراتونیهای هخامنشی تبار در صحنه سیاسی تاریخ ارمنستان یکه تازی می کنند.
ما ارمنی ها را برادران و خواهران ایرانی و برابر خود می دانیم. همانجور که کردها ، آذری ها ، فارس زبان ها ، عرب زبان ها و ... را برابر و برادر خود می دانیم. با اینهمه اگر هر کدام از این تیره هایی که نام بردم خود را جدای از ملت ایران می داند ، باید آشکارا و بدون ریا بگوید و راستگو باشد. نمی توان هم خود را از ملت های من درآوردی دیگر دانست و هم از ملت ایران. ریا را کنار بگذاریم.
با آنکه برادران و خواهران ارمنی خود را همچون دیگر ایرانیان دوست دارم ، چندیست می اندیشم که ترمنی ها دل به ایران ندارند و چون زورشان به ترکیه و پانترکهای پلید نمی رسد ، و برای پیکار با پانترک ها به ایران تکیه کرده اند. امیدوارم که این گمانم نادرست باشد و چنین نباشد.
کشتار ایرانی تباران ارمنی بدست خونخواران عثمانی یک تبهکاری آشکار است که همه می دانند. در کتاب های بسیار هم که زمینه آن چیز دیگری بوده آمده است. با اینهمه یک نکته بسیار کرامند را نباید از نگر دور داشت. ما چیزی به نام ملّت من درآوردی ارمنستان یا ملّت من درآوردی آذربایجان و مانند آنها نداریم. ایندو بخشی از ایران بودند که در پی پیمان نامه های ننگین گلستان و ترکمنچای از ایران ربوده شدند. ارمنی ها و آذری بخشی از ملت ایران هستند. همچون کشورهای ساختگی دیگری که در گرداگرد ایران درست کرده اند. ایران و ایرانی ، پاینده و آسوده باد.
ترکیه کشتار ارامنه را تایید کرد
رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در آستانه نود و نهمین سالگرد کشتار ارامنه در بیانیه‌ای مکتوب که به ۹ زبان منتشر شد، اعلام کرد: ما برای ارامنه‌ای که جان خود را در دوران اوایل قرن ۲۰ از دست دادند طلب آمرزش و با نوادگان آن‌ها ابراز همدردی می‌کنیم. اردوغان، نخستین نخست‌وزیر ترکیه است که درخصوص کشتار ارامنه به ابراز همدردی پرداخت
ارامنه هم کاری به اسلام ندارند و به مطالب مهم تری می اندیشند

اون مطالب مهم هم نسلکشی ترک های مسلمان در اورمیه و سلماس و قره باغ هست . نه؟
هم اکنون میراث داران عثمانی وجود 23 میلیون کرد را منکر می شوند و حرف زدن به زبان کردی در ترکیه جرمی بزرگ است

دوست عزیز نفرت شما از ترک ها دلیل نمیشود حقایق را وارونه جلوه دهید.
کرد های ترکیه برای خودشان تلویزیون سراسری(با بودجه دولتی) دارند . حق تحصیل به زبان مادری هم براشون به رسمیت شناخته شده . برای خودشون حزب دارند و به پارلمان ترکیه نماینده فرستادند . با چه رویی میتونی بگی حرف زدن کردی توی ترکیه جرم هست؟!
جمعیت کرد های ترکیه نیز کمتر از 20 میلیون نفر تخمین زده میشود.
اسناد موجود است البته متاسفانه به ارامنه فقط پرداخته شده و کردها را فراموش کرده اند

خب بفرمایید اسنادش رو ارائه کنید

چرا خیلی هم ربط داره .این ارمنی ها تو اورمیه در 3 روز نزدیک هزار نفر رو کشتند.
تاریخ ارمنستان - جلد 1 و 2
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک