Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

آیین زندگی

نویسنده:
مترجم : پروین قائمی - ریحانه جعفری
کتاب آیین زندگی اثر زنده یاد «دیل کارنگی» نویسنده‌ی مشهور کتاب‌های روانشناسی دز زمینه‌ی موفقیت است. کتابی که پس از حدود ۷۰ سال از تاریخ انتشار آن همچنان دررده‌ی برترین کتاب‌های موجود درزمینه‌ی موفیت است.
دقتی که دیل کارنگی در نوشتن این کتاب به خرج داده است، براستی وصف ناشدنی است. شاید تنها با یک گشت و گزار ساده در کتاب‌فروشی‌های مختلف با انبوهی از کتاب‌های این چنینی مواجه شوید که همه‌شان با شعار اینکه «اگر این کتاب‌ را بخوانید تا آخر عمرتان موفق می‌شوید!» و امثالهم به شما چشمک می‌زنند، منتهای مراتب براستی تنها درصد کمی از این کتاب‌ها می توانند به شما راهی عملی برای رسیدن به موفقیت نشان دهند. حال ما می مانیم و انتخاب بهترین کتاب ممکن. اگر در این زمینه به دنبال خرید یک کتاب خوب هستید، پس توصیه می‌کنم به این توصیه‌ی من توجه کنید:
تفاوتی که این کتاب با دیگر کتاب‌های مشابه اش دارد، در عملی بودن و سادگی کلام آن است. دیل کارنگی در نوشتن این کتاب نیامده است که اصول موفقیت را با استفاده از آخرین متدهای تئوریکال روانشناسی به شما معرفی کند. کتاب‌های او چکیده‌ای از تجریبیات عملی زندگی صدها نفر از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین انسان‌های روی زمین است. او با معرفی جنبه های مختلف افراد مشهور و بزرگ و موفق، از شکسپیر گرفته تا حافظ شیرازی، از چارلز دیگنز تا تئودور روزولت، راهکارهایی عملی برای داشتن زندگی‌ای با حداقل نگرانی و مشکل ارائه کرده است.

باور کنید زمانی که برای اولین بار این کتاب را مطالعه کردم حسرت خوردم که چرا من ۴ سال تمام را در دانشگاه با انواع و اقسام مشکلات چه در زمینه‌ی مشکلات زندگی خوابگاهی و چه در زمینه‌ی مشکلات درسی دست و پنجه نرم کردم و با هزار بدبختی با آنها کنار آمدم، که اگرهمان موقع این کتاب را می‌خواندم قطعاً این مدت در دانشگاه یکی از زیباترین دوران زندگی‌ام می‌شد.
شاید اگر هرکدام‌مان ۴۰ سال آینده بخواهیم تجربیات خود را به فرمی عامه پسند و زیبا کتاب کنیم، بتوانیم درصدی از این کتاب را بنویسیم. نکته‌ی جالب در مورد این کتاب این است که به راستی “تمام مواردی که برای مقابله با نگرانی در این کتاب بیان می‌سوند را همه‌ی ما می‌دانیم” منتها نمی دانیم کجا و چگونه آنها را با چه شدتی به کار ببریم. دیل کارنگی با زیبایی خاصی و لحنی خاص چون پدری دلسوز به شما می‌آموزد که چقدر زندگی کردن می تواند زیبا باشد اگر بتوانیم آن را کنترل کنیم. شاید بتوانم بگویم که واقع گرایانه‌ترین کتاب‌های موفقیتی که درحال حاضر در بازار در رابطه با موفقیت و رسیدن به آرامش وجود دارند، کتاب‌های دیل کارنگی باشد.
بله! کتاب‌های دیگر این نویسنده‌ی دوست داشتنی نیز در نوع خود بی‌نظیر هستند. دیل چند کتاب دیگردر زمینه‌ی خود باوری و اعتماد به نفس نوشته است که هرکدام برای خودشان دنیایی هستند!
کتاب “آیین دوست یابی” دیل کارنگی اولین کتاب در زمینه‌ی دوست یابی و صد البته بهترین کتاب در این زمینه محسوب می‌شود. خودش در مقدمه‌ی کتاب آیین دوست یابی می‌نویسد:من براساس تجربه‌های شخصی به این نتیجه رسیدم که بزرگترین مشکل برای بزرگ‌سالان شناختن راههایی برای ارتباط با مردم است و همچینین نبود کتابی عملی و کاربردی در این زمینه است.
به جهت اینکه چنین کتابی موجود نبود، کوشیدم تا با بکارگیری در دوره‌های آموزشی خودم چیزی بنویسم و این همان چیزی است که نوشته ام … .برای نگارش این کتاب، هرمطلبی را که به موضوع مربوط می‌شد خواندم. مقالات روزنامه ها و مجلات، گزارش‌های دادگاه های خانوادگی، متون فلاسفه‌ی قدیم و روانشناسان جدید. در عین حال فردی را استخدام کردم و او در عرض یک سال و نیم به همه‌ی کتابخانه ها رفت و هرچه را که از چشم من دور مانده بود، در متون روانشناسی ، صدها مقاله‌ی مجلات، شرح حال بزرگان و غیره را با وسواس بررسی کرد و می‌کوشید تا بفهمد رهبران بزرگ عصرهای مختلف چطور با مردم کنار می‌آمدند. ما تمام این مطالب را خواندیم و به یاد دارم که فقط در مورد «تئودور روزولت» صد شرح حال خواندیم!
ما زندگی تمام بزرگان از «ژولیوس سزار» گرفته تا «توماس ادیسون» را مطالعه کردیم. ما واقعاً مصمم بودیم که هیچ هزینه و وقتی را تلف نکنیم و هر ایده و نظریه‌ی قابل استفاده‌ای را که فردی در طی قرن ها و اعصار برای پیداکردن دوست و تاثیرگذاری بر دیگران از آن سود برده بود را پیدا کرده و مطالعه کنیم…
از تمام این مطالب، مطلب مختصری به نام «آیین دوست یابی» تهیه کردم. در آغاز مطلب کوتاهی بود ولی بعد به یک سخنرانی یک ساعت و نیمه تبدیل شد . سالیان زیادی این مطلب را در کلاس بزرگسالان دوره‌های آموزشی کارنگی در نیویورک تدریس کردم… . این کتاب مثل کتاب‌های دیگر نوشته نشده، بلکه همچون کودکی رشد کرده و بالغ شده است. این کودک از همان آزمایشکاه و از بین تجارب هزاران بزرگسالان بیرون آمد…
قوانینی که در اینجا به آنها اشاره شده است صرفاً براساس تئوری و حدسیات نیست، بلکه به صورت حیرت آوری کاربرد دارد.
به نظرم دیگر کافی است تا هرچه زودتر بروید و این کتاب را بخرید! و بخوانید. براستی قوانین ساده و تاثیر گذار این کتاب حیرت آرو است. دیل کارنگی علاوه بر این دو کتاب دو کتاب مشهور دیگر در زمینه‌ی موفقیت دارد: آیین سخنرانی و آیین زناشویی. دروغ چرا، من خودم این کتاب‌ها نخوانده ام ولی با توجه به دیگر کتاب‌های کارنگی ‌می‌توانم حدس بزنم که این کتاب‌ها هم حاوی چه مطالب گوهر باری هستند!
**براستی درصورتی که کتاب‌های با کیفیت این چنین در میان مردم جامعه مان فراگیر شود، می‌توان تصور کرد که چقدر آمارهای طلاق و ازدواج‌های بی‌مورد و سرشار از احساس کم خواهد شد. چه خوب می‌بود که مسئولین دانشگاهی همراه با همه‌ی آن همه جزواتی که در ابتدای ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه در اختیارشان قرار می‌دهند، این چند کتاب را نیز به آنها می دادند تا یاد بگیرند، بدون استرس زندگی کنند، درست دوست یابی کنند، درست ازدواج کنند و صد البته در کنفرانس‌ها و جاهایی که باید کنفرانس ارائه دهند، براساس آزمون و خطا عمل نکنند و از همان ابتدا درست رفتار کردن در مواقع مختلف را بیاموزند.

حق تکثیر :
ت‍ه‍ران‌: نشر پ‍ی‍م‍ان‌‏‫، چاپ دهم ۱۳۸۹.‬‬‬

» کتابناکهای مرتبط:
Replays
پنج رازی که هر کس قبل از مردن باید بداند
قبل از تنهایی

نسخه ها
4.6 / 5
با 184 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 37
۱۳۸۹/۰۹/۱۵


پاسخنگارش دیدگاه
درود بر دیل بزرگوار
نقل قول  
همه کتابهای کارنگی عالی هستند
نقل قول  
amenmarr
Member
همه کتابهای دیل کارنگی بهترینها برای خود سازی است، نمونه ای از جملات زیبای دیل کارنگی :
با دیگران بخند نه بر دیگران.
دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید.
برای رسیدن به آرامش، باید درب آهنی بر رویِ گذشته و آینده گذاشت و تنها به زمان حال اندیشید.
اگر می‌بینی کسی به روی تو لبخند نمی‌زند علت را در لبان فرو بسته ی خود جستجو کن.
هنر گوش دادن و کم گفتن را فراگیرید. فرصت‌ها اغلب به آهستگی در می‌زنند.
تا می‌توانید دوستان صمیمی برای خود برگزینید و بدانید که هرچه بیشتر دوست خوب داشته باشید در زندگی موفق تر هستید.
اگر خواهان دشمن هستید خود را از دوستانتان برتر بدانید، ولی اگر خواهان دوست هستید اجازه بدهید دوستانتان خود را ازشما برتر بدانند.
شما می توانید کمتر از دو ماه،با توجه کردن به دیگران از بین آنان دوستان خوبی بیابید، تا اینکه در طول دوسال توجه دیگران را به خود جلب کنید
برای بهتر زندگی زندگی کردن بیندیشید ولی غصه گذشته را نخورید.
موثرترین عوامل دست یابی به آرامش، ایمان و اعتقاد به خداوند و خواب با وجدان آسوده و لذت بردن از موسیقی و شاد بودن است.
تبسم خرجی ندارد ولی سود بسیاری دارد.
همیشه از بحث با جدال دوری کنید همانطور که از مار زنگی و زلزله فرار می‌کنید. به هیچ کس با صراحت نگوئید که اشتباه می‌کنید.
فکر خوب معمار و خلاق و سازنده است.
گذشت زمان، بسیاری از نگرانی ها را از برطرف می سازد.
چاپلوسی گوینده و شنونده، هردو را فاسد می کند.
نگذارید موریانه نگرانی و اضطراب ، زیر بنای زندگیتان را ویران کند.
راه نفوذ در دیگران، دانستن آرزوهایشان و کمک به حل مشکلاتشان است.
عزت و جلال مردان بزرگ از طرز رفتارشان با افراد کوچکتر از خودشان آشکار می شود.
عده بسیار کمی از مردم ،سرزنشهای مفید را به تعریف های دروغین که از ایشان بعمل می آید ،ترجیح میدهند.
موفقیت در آرزوها نسبت مستقیم با قدرت اراده ی ما دارد.
کار خود را به بهترین شکل انجام بده و سپس چتر کهنه ات را بالای سر بگیر تا تو را از باران انتقادها در امان نگه دارد.
زندگی و وجود ما سراسر راز و معماست که ما قادر به درک و فهم آن نیستیم.
بجای اینکه نسبت به دشمنان خود کینه توزی کنیم ،خداوند را شاکر باشیم که همچون آنان نیستیم.
ما دارای روح آسمانی نیستیم که قادر باشیم دشمنان خود را دوست بداریم ،اما دست کم میتوانیم برای سلامت و نشاط خود، آنها را ببخشیم
و خطاهایشان را فراموش کنیم.
اگر دنیای حقیقی را رها کرده و بسوی دنیای رویایی که ساخته ذهن خودمان است برویم ،آن زمان است که دیوانگی را برای خود خریده ایم.
اجازه بدهید مخاطب فکر کند؛ فکری که شما به او تلقین کرده اید از خود اوست.
نقل قول  
YQM1362
Member
یکی از بهترین کتابهاییه که تو عمرم خوندم - عالی
نقل قول  
sagaro
Publisher
نقل قول از علی حاکمی:
سلام .. من نمیدونم چجوری دانلودش کنم... کنار تصویر نوشته (پیش نمایش) نه دانلود...!!!
میشه کمکم کنید ؟؟؟ ممنون از سایت خوبی که دارین....


http://ketabnak.com/blog/?postid=125
نقل قول  
سلام .. من نمیدونم چجوری دانلودش کنم... کنار تصویر نوشته (پیش نمایش) نه دانلود...!!!
میشه کمکم کنید ؟؟؟ ممنون از سایت خوبی که دارین....
نقل قول  
thesaurus
Member
برای رسیدن به آرامش باید دری آهنی بر روی گذشته و آینده کشید و تنها به زمان حال اندیشید.

دیل کارنگی

نقل قول  
hastiSs
Member


دیدگاه شما به علت نگارش فینگلیش حذف گردید . بر اساس قوانین سایت ، نگارش باید به زبان رسمی ( فارسی ) باشد. لطفا رعایت کنید.این دیدگاه در تاریخ 1392/10/12 توسط گیلدخت ویرایش شده است

نقل قول  
صاف
Member
خیلی خیلی مفید و آموزنده .البته بیشتر مثالها و نمونه های عملی که در کتاب آمده در مورد کار و مسایل مالی است,اما من راهکاری که در همان صفحات اول داده شده را در زندکی شخصی بخصوص با همسرم بکار کرفتم و واقعاً برای هر دو مفید بود ...برای امروز زندکی کنید
نقل قول  
کتاب خیلی خوبیه توصیه می کنم بخونید
با تشکر از مسئولین سایت
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You