با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

جنایت و مکافات

ترجمه دیگر

مضمون و درون مایه این اثر فیودور میخاییلوویچ داستایوسکی، تحلیل انگیزه‌های قتل و تأثیر قتل بر قاتل است که نویسنده مسئله رابطه میان خویشتن و جهان پیرامون و فرد و جامعه را در آن گنجانده است. رفتار «راسکولنیکف» در این داستان را میتوان در دیگر آثار نویسنده همچون یادداشتهای زیرزمینی و برادران کارامازوف نیز مشاهده کرد، او میتواند با توجه به توانایی‌هایش کار خوبی برای خود پیدا کند درحالیکه بسیار فقیرانه زندگی میکند. و همچنین «رازومیخین» وضعیتی مشابه با او دارد ولی بسیار بهتر از او زندگی میکند و هنگامی که به راسکولنیکف کاری پیشنهاد میکند او از این کار سرباز میزند و به رغم اینکه که پلیس هیچ‌گونه مدرکی علیه او ندارد او آنها را به خود مشکوک میکند.
داستایوسکی سه بار تلاش کرد تا این اثر را از زبان شخصیت اصلی داستان روایت کند؛ نخست به شکل یادداشت‌های روزانه شخصیت اصلی، سپس به شکل اعتراف او در برابر دادگاه و سرانجام به صورت خاطراتی که او به هنگام آزادی از زندان می‌نویسد ولی در نهایت آن را به روایت سادهٔ سوم شخص مفرد که قالب نهایی رمان بود نوشت. او این داستان را از ژانویه ۱۸۶۶ تا تابستان آن سال، در نشریه «روسکی وستنیک» به چاپ رسانید. این نخستین رمان از رمانهای بزرگی است که نام داستایوسکی را در خارج از کشورش بلند آوازه ساخت. در میان آنها این رمان، شاید به سبب تأثر آنی و جذابیتی که لامحاله یک موضوع پلیسی در خواننده ایجاد میکند،‌ از همه مشهورتر و عامه‌پسندتر بوده باشد ‌و امروز هم چنین است.
بر پایه این رمان، فیلمی سینمایی به کارگردانی فیلمساز صاحبنام فنلاندی «آکی کوریسماکی» در سال 1983 میلادی تولید و در دی ماه 1387 از شبکه چهارم سیمای جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمده است.
شرح حال فئودر:
ابتدا حکم اعدام ، سپس تغییر آن به حبس ابد، هشت ماه سلول انفرادی، و سرانجام 10 سال حبس و کار اجباری درمیان جنایتکاران و زندانیان غیرسیاسی، موجب شد که داستایوسکی، نویسنده روس و یکی ازنویسندگان رئالیسم انتقادی ادبیات جهان، نه تنها به نیهلیسم اجتماعی برسد، بلکه با شخصیت های گوناگونی از انسانیت آشنا گردد و شاهد دوئالیسم و ثنویت روانی و رفتاری انسان درآن شرایط سخت و حیوانی گردد. او بعد از بازگشت از بازداشتگاههای سیبریه، چنان از نظر روانی خورد شده بود که امید به هرگونه انقلاب اجتماعی را ازدست داد و بعد بجای سوسیالیسم آته ایستی پیشین خود ، به مسیحیت ناسیونالیستی روس پناه برد.

مضمون و درون مایه این اثر فیودور میخاییلوویچ داستایوسکی، تحلیل انگیزه‌های قتل و تأثیر قتل بر قاتل است که نویسنده مسئله رابطه میان خویشتن و جهان پیرامون و فرد و جامعه را در آن گنجانده است. رفتار «راسکولنیکف» در این داستان را می توان در دیگر آثار نویسنده همچون یادداشتهای زیرزمینی و برادران کارامازوف نیز مشاهده کرد ، او می تواند با توجه به توانایی‌هایش کار خوبی برای خود پیدا کند درحالیکه بسیار فقیرانه زندگی می کند.

حق تکثیر :
تهران: کتاب پارسه، ‏‫۱۳۹۲

» کتابناکهای مرتبط:
ابله (جلد 2)
ابله (جلد 1)
‏‫پ‍اک‍ت‌ه‍ا و چ‍ن‍د داس‍ت‍ان‌ دی‍گ‍ر

نسخه ها
4.7 / 5
با 3582 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 222
۱۳۸۷/۱۱/۱۸


پاسخنگارش دیدگاه
محکوم به مرگی یک ساعت پیش از مرگ می‌گوید یا می‌اندیشد که اگر مجبور می‌شد بر فراز بلندی یا صخره ای زندگی کند که آنقدر باریک باشد که فقط دو پایش در آن جا بگیرد و در اطرافش پرتگاه‌ها، اقیانوس و سیاهی ابدی، تنهایی ابدی و توفان ابدی باشد و به این وضع ناگزیر باشد در آن یک ضرع فضا تمام عمر هزار سال، برای ابد بایستد؛ باز هم ترجیح می‌داد زنده بماند تا اینکه فوراً بمیرد! فقط زیستن، زیستن و زیستن _ هر طور که باشد، اما زنده ماندن و زیستن. عجب حقیقتی… خداوندا! چه حقیقتی! چه پست است انسان… اما کسی که او را به این سبب پست می‌خواند خودش پست است

نقل قول  
mt1397
Member
آن کسی بهتر از همه زندگانی خواهد کرد که بتواند بهتر از دیگران خود را بفریبد ...

جنایات و مکافات
دایستایوفسکی


من ترجمه‌ی شادروان مهری آهی را پیشنهاد می‌کنم.
این بانوی بزرگوار، از زبان مبدا که روسی است ترجمه
می‌کرد. دیگر مترجم‌ها - جز استاد سروش حبیبی -
همه از زبان‌های دیگر ترجمه کردن، مانندِ زبان انگلیسی
یا فرانسوی و... . بهتره برای کارهای روسی یا ترجمه‌ی
استاد حبیبی را تهیه کنید یا شادروان مهری آهی.
نقل قول  
farzad70
Member
سلام کسی میدونه کدوم ترجمه بهتره؟ ترجمه پرویز شهدی یا مهری آهی؟
نقل قول  
کسی لینک دانلود این کتاب رو داره لطفا بذاره.
نقل قول  
نادیده
Member
خیلی تعریف این کتاب رو شنبیدم اما نمیدونم بخونمش یا نه.........................
نقل قول  
najme f
Member
ممنون از سایت خوبتون
لطفا اثارمربوط به استاد مطهری رو هم قرار بدید
با تشکر
نقل قول  
asheghehagh
Member
بسیار عالی. متشکرم.*******
نقل قول  
ای بابا هر چی خواستیم دانلود کنیم حق چاپ خورد بهش
نقل قول  
saleh_shz
Member
سپاس از سایت خیلی خیلی مفیدتون
اما... چرا این پیش نمایش کار نمی کنه؟؟؟
نقل قول  
simin
Publisher
نقل قول از ادمین1379:
حق تکثیر :
تهران: کتاب پارسه، ‏‫۱۳۹۲

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


یعنی آخرین چاپ روی کتاب به این تاریخ و توسط این انتشارات صورت گرفته ، برای همین با توجه به رعایت قانون حق نشر کتاب ، امکان دانلود کتاب در سایت کتابناک وجود ندارد. در ضمن لطفا اگر با قانون حق نشر کتاب آشنایی ندارید، قوانین سایت را مطالعه کنید.نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You