رسته‌ها
سازمان اداری حکومت صفوی
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 91 رای
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 91 رای
با حواشی و فهارس و مقدمه و امعان نظر: محمد دبیرسیاقی

س‍ازم‍ان‌ اداری‌ ح‍ک‍وم‍ت‌ ص‍ف‍وی‌ ،ی‍ا، ت‍ح‍ق‍ی‍ق‍ات‌ و ح‍واش‍ی‌ و ت‍ع‍ل‍ی‍ق‍ات‌ اس‍ت‍اد م‍ی‍ن‍ورس‍ک‍ی‌ ب‍ر ت‍ذک‍رةال‍م‍ل‍وک

این کتاب به مطالعه‌ی سازمان‌ها و نهادهای ریز و درشت حکومت صفوی می‌پردازد. مینورسکی برای این کار،کتاب تذکره‌الملوک را اصل گرفته و توضیحات آن کتاب را براساس کتاب‌های دیگر مانند جهان‌آرای عباسی یا سفرنامه‌های کمپفر و سانسون و به‌خصوص شاردن تکمیل می‌کند. این کتاب مناسب کسانی است که تاریخ صفویه را به‌طور تخصصی دنبال می‌کنند مگرنه کسانی که دنبال تاریخ عمومیِ این عصر هستند احتمالا از خواندن آن ملول خواهند شد. این کتاب، یک اثر تحقیقی کم‌نظیرست.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
364
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
شازده
شازده
1402/01/05

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی سازمان اداری حکومت صفوی

تعداد دیدگاه‌ها:
7
سلام
از اینکه این کتاب رو در دسترس همگانی گذاشتید واقعاً سپاسگذارم.
این کتاب از اون دسته کتاب های تخصصی تاریخیه که کمتر استفاده ی همگانی داره اما برای افرادی که تحقیق می کنن و دسترسی خوبی به کتابخانه ندارن یک گنج محسوب میشه.
علاوه بر قدردانی عمیق از شما باید بگم که تأثیری که شما برای ترویج میراث معنویه ایران امروز بر عهده دارید خیلی بیشتر از پژوهشکده ها و موزه ها و کتابخانه هاست.
ممنونم. لطفا کتابهای تاریخی و کمیاب را بگذارید
وقایع نگاری در تاریخ ما کم نیست ولی جای کتاب هایی که به تحلیل وقایع و روند تحول جامعه در پویه ی تاریخ بپردازند خالی است و این کتاب تا حد قابل قبولی این کار را کرده است. دست مریزاد!
از کتابهای مهم برای تحقیق در عصر صفوی می باشد . دستتان درد نکند.پیروز باشید.
سازمان اداری حکومت صفوی
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک