Hiweb

داستان هایی از بارش مهر و مرگ

داستان هایی از بارش مهر و مرگ

78 صفحه

کتاب داستان هایی از بارش مهر و مرگ عنوان پنجگانه از عباس نعلبندیان است این کتاب که پنج نمایشنامه کوتاه پیوسته است از سری کتاب های کارگاه نمایش است که توسط نویسنده به اجرا در آمد. نمایشنامه دارای 5 روایت کوتاه است و مطابق آثار عباس نعلبندیان از هیچ قانونی پیروی نمی کنند البته بجز قانون خود نویسنده.

از متن کتاب:
یک اتاق با وسایل ساده یک زندگى فقیرانه. یک رادیوى خیلى بزرگ کهنه. یک گنجه چوبى. یک فرش کهنه بر زمین. در سمت چپ، یک رختخواب پهن شده با لحاف. چند بالش. کمى خرت و پرت روى سر بخارى. یک در سمت راست. یک لامپ روشن آویزان از آسمانه. لحاف تورى روى تشک افتاده، اندام انسانى در زیر آن نهفته است. مادر و دختر در سمت راست، کنار هم ایستاده اند. سر و وضع دختر پریشان و لباسش نامرتب است...

این کتاب پیشتر با کیفیت نامطلوب در سایت قرار گرفته بود.

حق تکثیر: تهران، تلویزیون ملی ایران، 1356

» کتابناکهای مرتبط:
چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد؟
گیل گمش
شوربخت

نسخه ها
PDF
حجم: 2 مگابایت
تعداد صفحات: 10
4.3 / 5
با 57 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 1
۱۳۹۹/۰۱/۰۴


پاسخنگارش دیدگاه
alitad
Member VIP
یادش بخیر. چهار پنج سال پیش محمد رضایی راد اجرای معرکه‌ای از این اثر روی صحنه برد. این تنها اجرایی بود که از آثار نعلبندیان دیده‌ام.
دریغا نعلبندیان می‌توانست خیلی بیشتر از اینها زندگی کند، قلم قوی و بسیار تلخی داشت و از هیچ‌کس تقلید نمی‌کرد. شنیده‌ام فردوس کاویانی (که عمرشان دراز باد) در اواخر عمر نعلبندیان مجوز اجرایی اثری از نعلبندیان را گرفت، اما انگار دیگر کار از کار گذشته و نعلبندیان به انتها رسیده بود. حیف او بود.
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You