رسته‌ها
فراگشایی تاریخ معاصر - جلد 2
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 79 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.4
با 79 رای
بدینوسیله شش جلد کتابهای احمد رناسی در باره تاریخ معاصر ایران برایگان در اختیار ملت شریف ایران بویژه نسل جوان قرار میگیرد. این کتابها تحولات زیربنایی ایران را از پایان سلسله قاجار تا پایان سلطنت پهلویها با حجمی سرشار و عمقی ژرف نگرانه بررسی کرده که در نوع خود بی نظیر میباشد و در آینده بدون شک یکی از مهمترین منابع پژوهشگران خواهد بود. آقای رناسی پافشاری کرده اند که این کتابها به صورت رایگان در دسترس همگان قرار گیرد. با این آرزو که اکثر ملت ایران را که جوانان تشکیل میدهند بتوانند گذشته را چراغ راه آینده قرار داده و با استقرار یک جمهوری حقیقی و کاملا ملی، عرفی، دمکرات و مستقل، بنای ایرانی شایسته ملتمان را پس از قرنی مبارزه مستمر در جهت استقلال و مردم سالاری بر پا کنند. امید است این سنت نیک به خصوص در شرایط فعلی از سوی دیگر قلم زنان ملی و مترقی و دمکرات رایج شود.

2007 میلادی
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
777
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
0000000
0000000
1389/08/15
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فراگشایی تاریخ معاصر - جلد 2

تعداد دیدگاه‌ها:
4
نوجوانی بیش نبودم که انقلاب شد. خوب بیاد دارم، در آن زمان بسیاری بر این باور بودند که "هر کتابی ارزش یک بار خواندن را دارد." شاید بیش از یک دهه گذشت، تا برخلاف این اندیشه رسیدم....
"فراگشایی تاریخ معاصر" نیز از جمله سری کتاب های "کیلویی" است که بر این باورم، "ارزش یکبار خواندن را نداشت". آقای رناسی هزاران صفحه نوشته است که نشخوارهای فکری دوران ۵۷ را تکرار کند. نویسنده این کتاب متاسفانه به نام کتاب تاریخ معاصر، تلاش دارد که تفکرهای شخصی سیاسی خود را بخورد خواننده بدهد. دریغ از یک سند تاریخی یا آوردن چند آمار و ارقام!
نویسنده ی یک رویداد یا دوران تاریخی، باید با بی طرفی سیاسی و با صداقت، بازگوی اتفاقاتی باشد که خود یا شاهد بوده است و یا بررسی کرده است. هر آنجا که نویسنده نیاز به داوری دارد، باید اسناد و آمار را به گواه بگیرد، نه تفکرات و عقده های شخصی خود را.
هدف من از نوشتن این انتقاد، تبلیغی جهت بی تمایل کردن خوانندگان کتاب تاریخ معاصر ایران به این کتاب و نویسنده اش نیست. لطفاً خود این کتاب را خوانده و قضاوت کنید!
فراگشایی تاریخ معاصر - جلد 2
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک