رسته‌ها
فریدون سه پسر داشت
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 945 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.5
با 945 رای
فریدون سه پسر داشت: تور و سلم و ایرج که جهان را بین آنان تقسیم کرد. ایران را که بهترین بخش بود به ایرج سپرد. شام و روم و یونان را به سلم داد و توران زمین را به تور! اما تور و سلم به ایرج حسد بردند و او را دوستانه دعوت کردند و در جنگ از پای درش آوردند!!!

همان‌طور که در ابتدای کتاب خود نویسنده به واقعی بودن نام افراد و وقایع اشاره می‌کند، قصه داستان بر اساس سرگذشت واقعی یکی از مبارزان سیاسی به نام مجید امانی نگاشته شده است. این رمان به حوادث انقلاب سال ۵۷ و درگیری و کشتار مبارزان سیاسی در سالهای قبل و بعد از انقلاب می‌پردازد. در واقع معروفی از استبداد و کشتار سیاسیون و روشنفکران انتقاد می‌کند.
این کتاب برای چاپ به وزارت ارشاد ارسال میشود نتیجه بیش از 1000مورد اصلاحی است. موضوع کتاب تیپ های شخصیتی مختلف بعد از انقلاب است و کتاب از زبان یک فعال سیاسی به نام مجید امانی روایت میشود.
این کتاب اولین رمان عباس معروفی است که توسط وی به صورت رایگان بر روی اینترنت انتشار یافته است. نسخه های چاپ شده از روی نسخه اینترنتی هم به صورت زیر زمینی و محدود در تهران منتشر شده است.
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
274
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
Reza
Reza
۱۳۸۶/۰۵/۰۱

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی فریدون سه پسر داشت

تعداد دیدگاه‌ها:
95
از بهترین کتابهایی است که میتوان مقاله ی ارزنده ای برایش نوشت
دیوانه‌ها مشکل‌شان این است که به یک نقطه از بدنشان متمرکز می‌شوند، و مغزشان تحت سلطه‌ی آن نقطه از بدنشان در می‌آید. تو فکرکن وقتی آلت تناسلی آدم جای مغزش بخواهد فرمان بدهد، چه اتفاقی می‌افتد. مذکرش می‌خواهد دنیا را پاره کند، و مؤنثــش می‌خواهد همه‌ی دنیا را بکشد وسط لنگش. یا مثلاً مشت آدم، مغز آدم باشد خوب، معلوم است می‌خواهد به هر جا یا هر چیزی که فرود می‌آید، فرو بریزد و خودش را اثبات کند. « ص 19و20 »
( آیا به راستی این افاضاتِ فکورانه ی ادبی، توسط عباس معروفی نوشته شده است؟آیا نویسنده ای که اگر بخواهد می تواند آثاری چون سال بلوا و سمفونی مردگان را خلق کند باید برای ادامه ی حیات در کشوری بیگانه به هرگونه رذالتی تن دهد؟ چرا اجازه می دهید قلم و گلوی شما بلندگوی افرادی شود که حتا سواد خواندن و نوشتن ندارند؟ آیا معروفیِ نویسنده در آلمان تمام شد؟
چون آثار شما را خوانده بودم و دوست داشتم، دست به قلم شدم تا این تذکرات را بدهم وگرنه صداهای عجیب و غریب و نوشته های بی ارزش تر از کتاب شما نیز در آن سوی آبها منتشر می شود که نیازی به پاسخگویی آنها نیست. در آخر، یادتان باشدکه باید از روح بلند فردوسی به خاطر وام گرفتن نام این رمان، خاضعانه عذرخواهی کنید. خداوند همه ی ما را هدایت کند.) (?)(?):((
این کتابومن سال 85خوندم کتاب خوبیه ولی قلمش زمین تاآسمون بنظرمن با سمفونی مردگان تفاوت داره.امیدوارم اثر بعدی که اسمش هست ((نام تمام مردگان یحیاست)) بهتر از این کار و((تمامآمخصوص)) باشه
این رمان در اصل تکرار سمفونی مردگان به نوعی نه چندان متفاوت است .هر دو رمان حس بدی در انسان ایجاد می کند .اثری از عشق و خوبی و امید و محبت در هیچکدام نیست .کتاب فریدون بیشتر به یک بیانیه سیاسی شباهت دارد .به نظر من حیف از توانایی آقای معروفی در نویسندگی حیف !!!
این فایل پسورد داره؟ اگر ممکنه پسوردش رو هم بگذارین. ممنون
سمفونی مردگان اولین کتابی بود که از آقای معروفی خوندم واقعا شاهکار بود امیدوارم این کتاب هم مثل اون باشه ممنونم
من نشر گردون چاپ 1368 رو دارم
اما نشر ققنوس از سال 80 اولین چاپش رو بیرون داد اما این که تمام نسخه های چاپ جدیدش سانسوری هست یا نه رو مطمئن نیستم

از کجا بفهمم که سانسوری هست؟؟ یا نه؟
من نشر گردون چاپ 1368 رو دارم
اما نشر ققنوس از سال 80 اولین چاپش رو بیرون داد اما این که تمام نسخه های چاپ جدیدش سانسوری هست یا نه رو مطمئن نیستم
نقل قول::
بله سمفونی هم سانسور شده ش الان تو بازار هست
بستگی داره کتاب شما چاپ چه سالی باشه

چاپ 1380 انتشارات ققنوس هستش
فریدون سه پسر داشت
عضو نیستید؟ ثبت نام در کتابناک