Hiweb بوکیار - دانلود کتاب های انگلیسی دانشگاهی و علمی

نغمه یخ و آتش (جلد اول)

مترجم: سحر مشیری
درباره ی کتاب :
نغمه یخ و آتش یک سری کتاب ِ هفت جلدی است، که جورج مارتین از سال 1991 شروع به نوشتن آن کرد و در سال 97 اولین جلد آن را چاپ کرد و تا هم اکنون نوشتن این سری ادامه داشته و تا به حال پنج جلد از آن چاپ شده. به اعتقاد بسیاری از منتقدان این کتاب بهترین سری کتاب فانتزی است، و آن را از ارباب حلقه ها هم در رتبه ی بالاتری قرار میدهند و تا به حال به بیست و نُه زبان ترجمه شده است. موقعیت این کتاب در یک دنیای خیالی حادث شده است که بخش اصلی داستان در یک اقلیم هفت پادشاهی رخ میدهد. این کتاب روایت سوم شخصی دارد، که از نُه زاویه نقل میشود و اغلب راویان آن از خانواده ی استارک هستند که حاکمان اقلیم شمالی هستند که شامل لرد ادارد استارک . جان اسنو - برن استارک - سنسا استارک - آریا استارک - کتلین استارک - تیریون لنیستر و دنریس تارگرین میباشد.
سبک این کتاب چیزی میان ارباب حلقه ها و کتاب های تاریخیست. یعنی جادو وجود دارد اما جادوگری در کار نیست. موجودات جادویی غیر انسان و زامبی مانند وجود دارند .


روایت کتاب:
حماسه "نغمه یخ و آتش" شاهکار آقای مارتین یکی از معدود فانتزی هایی است که روابط و مناسبات شخصیت های آن به شدت واقعی به نظر میرسد. شخصیت ها کاملاً ملموس و به طرزی شگفت انگیز واقعی خلق شده اند. یکی از نکاتی که این رمان رو از بقیه هم ردیفانش جدا می کند مطلقاً غیر قابل پیش بینی بودن سرنوشت شخصیت هاست. شما معمولاً در یک داستان انتظار دارید که شخصیت های اصلی حداقل تا پایان ماجرا زنده بمانند اما در این رمان هیچ تضمینی در این مورد وجود ندارد و همین ویژگی به شدت داستان را جذاب می کند. یکی دیگر از مشخصه های اصلی داستان روایت موازی تعداد زیادی شخصیت است. این کار بسیار مشکل را جناب مارتین به بهترین شکل در رمانش به انجام رسانده است. هر فصل از داستان به نام یکی از شخصیت ها بوده و به ماجراهای او اختصاص دارد. در این مجموعه جادو همیشه به صورت نیرویی اسرار آمیز در مرز ماجراها قرار دارد و توضیحی در مورد جزئیات آن داده نمی شود اما همواره وجودش احساس می شود. این مورد به واقعی تر شدن ماجرا کمک بسیار زیادی کرده است.
"نغمه یخ و آتش" در "هفت پادشاهی" وستروس شکل می گیرد. قاره ای پهناور که تاریخ باستانی اش به دوازده هزار سال قبل باز می گردد. سرزمینی که در آن، فصلها می توانند سالها به درازا بیانجامند. ساکنان اولیه این سرزمین که "فرزندان جنگل" نامیده می شدند و "خدایان کهن" آنها هنوز هم در شمال پرستیده می شوند، توسط "مردمان نخستین" که از غرب آمدند، مغلوب گشتند. بعدها، "اندال ها" که خدای هفت چهره شان را از آنسوی دریا با خود آوردند، بخش جنوبی وستروس را فتح کردند، با این وجود به علت استحکامات طبیعی، هرگز موفق به تسخیر شمال نشدند. قلمروهای اندال بعدها توسط "خاندان تاگارین"، به ویژه" ایگان فاتح"، به صورت یکپارچه درآمد. ایگان فاتح قلمروهای جنوبی را با اقتدار فتح کرد و شاه "تورن استارک" که اهل شمال بود ترجیح داد در مقابل او زانو بزند تا اینکه خطر نابودی در مقابل اژدهایان ایگان را بپذیرد. "دُرن" ، آخرین پادشاهی آزاد، یک قرن بعد به واسطه ازدواجی بین خاندانهای حاکم، به وستروس یکپارچه پیوست. 283 سال بعد از فتح ایگان، تاگارین ها در جنگی داخلی، تخت پادشاهی را از دست دادند و شاه "رابرت برتیون" با حمایت و پشتیبانی دوستش لرد ادارد استارک و جان ارن، "تخت آهنین" را تصاحب کرد. پانزده سال از سلطنت رابرت گذشته است که رمان آغاز می شود.


حق تکثیر: این کتاب با اجازه مترجم بر روی سایت قرار گرفته است ...
» تعداد صفحات : 758 صفحه

» کتابناکهای مرتبط:
Henderson the Rain King
همسر زیبای سفیر
Northanger Abbey + Audio mp3

نسخه ها
PDF
حجم: 5 مگابایت
دریافت ها:
تعداد صفحات: 759
MP3
نسخه صوتی(انگلیسی) کتاب نغمه یخ و آتش (4 جد)  توسط قاصدك
4.6 / 5
با 312 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1

دانلود
دیدگاه‌ها: 83
۱۳۸۹/۰۶/۲۱


پاسخنگارش دیدگاه
شراره2
Member
با یک صفحه مطالعه متوجه ترجمه فوق العاده غیرحرفه ای می شوید . بسیار بد ترجمه شده است.ولی یکی از بهترین سریال هاست که باید دید..
نقل قول  
بدترین صحنه عروسی سرخ و بد ترین شخصیت رمزی اسنو...
نقل قول  
لردلاس
Member
بدترین مرگ در تمام کتاب ها مرگ ادارد استارکه
به خاطر اینکه . اولین شخصیت اصلی بود که اقای مارتین کشتنشون
ما هنوز ایشون رو نشناخته بودیم


نقل قول  
لردلاس
Member
نقل قول از fire girl mhj:
این کتاب چند جلده ؟؟؟
میشه اسماشون رو هم بگین

7 جلده که به ترتیب ایناست
بازی تاج و تخت (مترجم اینترنتی خانوم مشیری )
نزاع پادشاهان ( مترجم اینترنتی خانوم مشیری)
یورش شمشیر ها ( مترجم اینترنتی گروه ترجمه وینترفل)
ضیافتی برای کلاغ ها(مترجم اینترنتی گره ترجمه وینترفل . ترجمه کامل)
رقصی با اژدهایان( مترجم اینترنتی گروه ترجمه وینترفل - ترجمه ناقص تا فصل 5)
باد های زمستان ( در حال نگارش)
رویایی از بهار( در حال نگارش)
نقل قول  
fire girl mhj
Member
من نمیتونم دانلود کنم لطفا یکی برای من اینو بفرسته اینم ایمیلم:
vampireB15@gmail.com
نقل قول  
من شرمم میشه از بعضیافت صحنه هاش
نقل قول  
KinG_DanI
Member
نقل قول از taha chanj:
این ترجمش نسبت به ترجمه ی انتشارات آذر باد خیلی ضعیفه

اما بدون سانسوره
نقل قول  
taha chanj
Member
این ترجمش نسبت به ترجمه ی انتشارات آذر باد خیلی ضعیفه
نقل قول  
mahdi_rafieii
Member
من هفتگی سریالشو میبینم و تازه شذوع به خوندن کتابش کردم واقعا حرف نداره وقت خوندن خسته نمیشی و تا اخرش میخونی پیشنهاد میشه برای کسایی که فانتزی حماسی دوست دارن و از سیاست خوششون میاد چون سیاست بازی توش داره
نقل قول  
fire girl mhj
Member
این کتاب چند جلده ؟؟؟
میشه اسماشون رو هم بگین
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You