Hiweb

با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما نسبت به این اثر محق هستید می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی تمام یا بخشی از آن را به ما بدهید و یا آنرا از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «قوانین» و «فروش کتاب الکترونیکی» را مطالعه کنید.

تاریخ ابن خلدون (جلد اول)

نویسنده:

کتاب «العبر و دیوان المبتدا و الخبر فی ایام العرب و العجم و البربر و من عاصرهم من دوی السلطان الاکبر» یا «تاریخ ابن خلدون» که نگارش آن در دهه های پایانی سده هشتم هجری از سوی تاریخ نگار، اندیشمند، جامعه شناس و فیلسوف نامدار تاریخ اسلام، ابوزید عبدالرحمن بن محمد، نامور به ابن خلدون ( ۸۰۸-۷۲۲ ه . ق )، انجام پذیرفت از جمله مشهورترین، مهمترین و ارزشمندترین مجموعه های مفصل تاریخ عمومی به شمار می آید.
در این کتاب، ابن خلدون بسان مورخان پیشین، تاریخ را تنها از لحاظ ظاهر که عبارت از جمع آوری حوادث و وقایع رخ داده در طول زمان است بررسی و بازبینی نکرد، بلکه از منظر بررسی علل و منشا پیدایش حوادث و رویدادها نیز آن را مورد تفقد قرار داد.
آنچه روشن است، ابن خلدون در این کتاب با قریحه انتقادی عالی خویش نه تنها کوشید وقایع تاریخی را با استخراج و بیرون کشیدن علل جزیی رخدادها و حوادث درک و تفسیرکند، بلکه سعی کرد رویدادهای تاریخی را از طریق طرح و تدوین تاریخ علمی و مبتنی بر اصول صحیح نقادی و همچنین با مرزبندی قوانین تاریخ و توجه به تطور آن مرتبط با جغرافیای انسانی و مظاهر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تبیین کند.

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌ : پ‍ژوه‍ش‍گ‍اه‌ ع‍ل‍وم‌ ان‍س‍ان‍ی‌ و م‍طال‍ع‍ات‌ ف‍ره‍ن‍گ‍ی‌‏‫ ، ۱۳۸۸.‬
//

» کتابناکهای مرتبط:
Northern Ireland: A Very Short Introduction
Holocaust Denial
The Rise and Fall of the Third Reich

نسخه ها
4.3 / 5
با 120 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 12
۱۳۸۹/۰۶/۲۲


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاه شما به علت درج ایمیل شخصی حذف گردید.

این دیدگاه در تاریخ 1393/12/07 توسط simin ویرایش شده است

نقل قول  
saraab
Publisher
دوست گرامی ،
حق چاپ و نشر این کتاب مربوط به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می باشد و ربطی به مولف و مترجم نداره ؛ به همین دلیل هر 6 جلد کتاب غیرفعال شد و متاسفانه از فعال کردن آنها معذوریم.
نقل قول  
محمد764
Member
سلام ،ضمن عرض خسته نباشیدبه مسئولین محترم سایت این جلددانلود نمیشه ومجلدات پنجگانه بعدی قابل دانلودشدنه اگه قانون بالا درسته بایددرموردهمه مجلدات صدق کنه نه یکی ازآنهادرضمن مولف ومترجم هردوشون عمرشونو دادن به شما!
نقل قول  
ardeshir_83
Member
حضرات آقای محمد شعبانی و امثالهم چه کسی گفته هر کی نظرات مخالف با شیعه داره غیر منطقی حرف میزنه
نقل قول  
ابن خلدون در بسیاری از مسائل از جمله مسئله خلافت دیدی غیر منطقی دارد او در جنگ صفین توجیه گر کار معاویه است و ان را به اجتهاد معاویه ربط می دهد که علی ابتدا قاتلین عثمان را قصاص کن که چیزی جز بهانه نبود که علی قاتل است.او در مسئلع جانشینی یزید باز هم معاویه را مبرا و او را مجبورشده به این امر میداند که بزرگان بنی امیه میخواعند ومصلحت اسلام ایجاب میکرد گرچه بسیاری از این نقدها وکم کاری ها بر ابن خلدون وارد است اما باز هم حق مطلب این است که او از مشاهیر مسلمانان است که قبل از اکوست کنت فرانسوی از جامعه شناسی حرف می زند وموسس ان.
نقل قول  
attackmv
Member
جناب ابن خلدون، در بخش "درباره فاطمی" ایده مهدویت را رد می کنند و آنرا مغایر با ختم نبوّت می دانند!
چیزی که امروزه توسط دکتر سروش در بعضی از سخنرانی ها مطرح می گردد...
نقل قول  
farahi72
Member
ممنون
البته ابن خلدون اینقدر که مقدمه اش با ارزش هست خود کتابش نیست:O
نقل قول  
poweer
Member
ابوزید عبدالرحمن بن محمد بن خلدون حَضرَمی (۸۰۸-۷۳۲ ه‍ ق ، تونس) ، تاریخ‌نگار، جامعه‌شناس، مردم‌شناس و سیاست‌مدار مسلمان.وی را از پیشگامان تاریخ‌نگاری به شیوهٔ علمی و از پیشگامان علم جامعه‌شناسی می‌دانند که حدود ۴۰۰ سال پیش از اگوست کنت - مؤسس علمی به نام جامعه‌شناسی (به فرانسوی: La sociologie) در فرانسه - می‌زیست.
نقل قول  
Saddist
Member
واقعا کتاب باارزشی هست خصوصاً واسه افرادی که تحقیق میکنن.
ممنون از آپلود این اثر گران سنگ.
نقل قول  
payamenasim
Member
تننالذاات الاتلبوبلاد ذذبروعلبوتد رالبفال
نقل قول  

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You