رسته‌ها

تاریخ تمدن :مشرق گاهواره تمدن (جلد اول)

تاریخ تمدن :مشرق گاهواره تمدن (جلد اول)
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 962 رای
نویسنده:
امتیاز دهید
5 / 4.6
با 962 رای
مترجم : اح‍م‍د آرام‌، ع‌. پ‍اش‍ائ‍ی‌، ام‍ی‍رح‍س‍ی‍ن‌ آری‍ان‌پ‍ور
وی‍راس‍ت‍اران‌ اح‍م‍د آرام‌، م‍ح‍م‍ود م‍ص‍اح‍ب‌، ام‍ی‍رح‍س‍ی‍ن‌ آری‍ان‌پ‍ور

تاریخ تمدن نام مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که ویل و آریل دورانت دربارهٔ تاریخ زندگی انسان از دوران پیش از تاریخ تا قرن هجدهم نوشته‌اند. این مجموعه ناتمام است. دورانت می‌خواست نگارش آن را تا تاریخ معاصر غرب ادامه دهند اما با مرگ هر دو، مجموعه تاریخ تمدن فقط تا جلد یازدهم که اختصاص به دوران ناپلئون دارد پیش رفت. در ۶ جلد نخست این مجموعه نام ویل دورانت به عنوان نویسنده آمده است و آریل دورانت، همسرش ویراستار است ولی در جلدهای بعدی هر دو نویسنده هستند.

877 صفحه
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
nmt
آپلود شده توسط: nmt
۱۳۸۸/۰۴/۱۷
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
877
فرمت:
PDF

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی تاریخ تمدن :مشرق گاهواره تمدن (جلد اول)

تعداد دیدگاه‌ها:
72
[quote='مدافع حق و حقیقت']کتابش ضعف های بسیاری داره... در مواردی چند تضاد کامل با حقایق تاریخی حقیقی داره چیزهایی رو عنوان کرده که تا قبل از اون کسی ادعا نکرده...[/quote] با سلام، شاید نتوان در این رابطه به مؤلف خرده گرفت، زیرا اثری که چنین وسیع تاریخ جهان را دربرگیرد، بی‌گمان از چنین خطاهای محفوظ نخواهد ماند، همانطور که در سایر جلدهای این کتاب هم خطاهای مختلفی موجود است که اهل اختصاص به هر جلد از کتاب می‌توانند آن را دریابند، لکن در مقابل حجم بالای کتاب و اطلاعات صحیح، می‌توان از این خطاها چشم‌پوشی کرد، اگرچه مترجمین و ناشرین محترم می‌بایست این خطاها را اصلاح می‌کرده بسیار است که نکرده‌اند.
[quote='safare']یه سوال دارم . اقای ویل دورانت چطور این اطلاعات بدست اورده؟ [/quote] فردوسی بزرگ فرمود بسی رنج بردم در این سال سی..... سی سال عمر میبره تا یک شاهنامه نوشته بشه. این پایین لیست مجلدات و تواریخ انتشار شان را میگدارم. 1.1 I. Our Oriental Heritage (1935) 1.2 II. The Life of Greece (1939) 1.3 III. Caesar and Christ (1944) 1.4 IV. The Age of Faith (1950) 1.5 V. The Renaissance (1953) 1.6 VI. The Reformation (1957) 1.7 VII. The Age of Reason Begins (1961) 1.8 VIII. The Age of Louis XIV (1963) 1.9 IX. The Age of Voltaire (1965) 1.10 X. Rousseau and Revolution (1967) 1.11 XI. The Age of Napoleon (1975) میتونید ببینید که چهل و اندی سال عمر یک نابغه باید صرف بشه تا یک همچی اثری خلق بشه. خود ایشان در مقدمه میفرمایند که سالها قبل مقدمات این کار را به عهده گرفتند. یعنی شروع نگارش جلد اول حتی از 1935 هم عقب تر بوده.
کتابش ضعف های بسیاری داره... در مواردی چند تضاد کامل با حقایق تاریخی حقیقی داره چیزهایی رو عنوان کرده که تا قبل از اون کسی ادعا نکرده...
ویل پیرمرد غرغرو اما با اطلاعات تاریخی محشر
سلام .. ضمن تشکر ..اما روی سیستم من خطا میده و نصب نمیشه..میگه مدیا پلیر نصب نیست در حالیکه هست و دیگر خطاها
تاریخ تمدن - تاریخ نظم اجتماعی است که مطالعه کتاب تاریخ تمدن زمنیه رشد خلاقیت فرهنگی و روشن شدن ذهن و بیدار شدن حس نکته سنجی و جهان بینی را فراهم میکند
يه سوال دارم . اقاي ويل دورانت چطور اين اطلاعات بدست اورده؟:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(
سلام. متاسفانه ما ايرانيان براي همه چيز پول داريم ولي براي خريد كتاب مفيد اصلا. ....(!)(!) :((:((:stupid::stupid::stupid::stupid::stupid::stupid:
هرچند که درست نیست حاصل دست رنج مولف و مترجم به همین راحتی در دسترس باشه و ریالی براش پرداخت نشه، اما انصافاً 80 هزار تومان دادن بابت سری کتاب تاریخ تمدن هم کار ِ هر کسی نیست ! :stupid: دست گلتون درد نکنه ...8-)
افزودن نسخه جدید
انتخاب فایل
comment_comments_for_the_file
کاربر گرامی!
امکان خرید اشتراک از خارج کشور ایران، با استفاده از حساب پی‌پال فراهم شده است.