با توجه به وضعیت مالکیت حقوقی این اثر، امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر شما صاحب حقوق مادی این کتاب هستید، می‌توانید اجازه نشر رایگان نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «شرایط و قوانین فروش» را مطالعه کنید.

جاده

جاده

✔️ ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «جاده رمانی است درباره‌ی زندگی و زنده‌مانده‌ها پس از فاجعه‌ی انفجار اتمی و نابودی آمریکا. در این فاجعه بیش‌تر آدم‌ها جان باختند و آن‌هایی که زنده ماندند، برای تداوم زندگی به مبارزه برخاستند. رمان جاده داستان پدر و پسری را بیان می‌کند که در پی یافتن محیطی مناسب برای زندگی انسانی هستند... آنان از شرق به جنوب‌غربی آمریکا می‌روند تا شاید این محیط مناسب را بیابند. دارایی آن‌ها در این سفر تنها یک هفت‌تیر و یک گاری است و مقداری نان خشک و...»

کتاب جاده در سال ۲۰۰۷ عنوان بهترین کتاب در بخش داستانی جایزه پولیتزر را به دست آورد. تا قبل از کسب این جایزه مک کارتی نه رمان و تعدادی نمایشنامه و فیلنامه منتشر کرده بود، رمان‌های او با استقبال زیادی روبرو شده بودند و افتخارات و جوایزی را کسب کرده بودند، همچنین با اقتباس از برخی از آنها فیلم‌های سینمایی موفق ساخته شده است.
کتاب جاده تصویرسازی هوشمندانه‌ای از جهان پس از اتمام تمدن است. برعکس اکثر نوشته‌هایی که به آخر زمان و پس از آن می‌پردازند و از فانتزی‌های غیرواقعی و نامحتمل استفاده می‌کنند؛ این کتاب دنیایی ارائه می‌دهد که به نظر واقعی می‌رسد. جایی که هر لقمه از خوراکی ارزش نگه‌داری دارد و خانه‌ها و فروشگاه‌ها مدت‌هاست از هر چیز به درد بخوری خالی شده‌اند.
تولید و کشاورزی انجام نمی‌شود، قسمت اعظم طبیعت از بین رفته است و آنچه باقی مانده است بقایای کپیتالیسم است که آن هم به سرعت رو به اتمام می‌باشد. شخصیت‌های داستان پدر و پسری بی‌نام هستند که برای یافتن مکانی بهتر برای زندگی سفری جاده‌ای را به سوی جنوب می‌گذرانند از همان ابتدا مشخص است که پسر تمام چیزی است که مرد دارد و اینکه او فکر می‌کند که او از طرف خداوند مأمور به محافظت از پسرش است و در مقابل نیز پسر همین حس را به پدرش دارد. رابطه عمیق عاطفی بین پدر و پسر در این داستان بسیار پررنگ است. مواجهه این دو نفر با شرایط سخت به خصوص آدمخوارها از جذابیت‌های داستان است.

حق تکثیر: مروارید، 1393

» کتابناکهای مرتبط:
الوداع گل ساری
فراموشی: مجموعه داستان
انقلاب و سیل

نسخه ها
4.4 / 5
با 237 رای
امتیاز دهید
5 4 3 2 1


دیدگاه‌ها: 0
۱۳۹۷/۰۹/۲۷


پاسخنگارش دیدگاه
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.


Powered by You