رسته‌ها

دستور زبان فارسی - برای سال دوم دبیرستانها

دستور زبان فارسی - برای سال دوم دبیرستانها
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 3 رای
امتیاز دهید
5 / 4.3
با 3 رای
مقدمه:
کتاب یکی از ارکان اصلی آموزش و پرورش در اجتماع کنونی بشری است. هر دانش پژوه که خواهان حل مشکل یا درک حقیقتی باشد از مصاحبت کتاب و توسل بدین وسیله مطمئن و مشاور موتمن ناگزیر است. دانش آموزان با استعانت از کتاب می توانند به جهان بیکران علم دسترسی یابند و سرمایه لازم برای رفاه حال خویش و تعالی جامعه خود کسب کنند.
وزارت آموزش و پرورش همواره مساعی خویش را بکار می برد تا برای استفاده دانش آموزان کتابهایی عرضه کند که با پیشرفتهای علمی و فنی جهان مترقی امروز هماهنگ و بر اساس جدیدترین اصول آموزش و پرورش تنظیم شده باشد. نباید از نظر دور داشت که با وسعت دامنه علوم در جهان امروز؛ هر اندازه کتب درسی جامع و کامل تهیه شده باشد، کافی برای تجهیز علمی جوانان نیست و دانش آموزان گرامی نباید مطالعات خود را به این کتب محدود سازند بلکه باید با راهنمایی معلمان خویش در ساعات فراغت به مطالعه کتابهایی در حواشی دروس خود بپردازند و اوقات عزیز خویش را برایگان از کف ندهند.
بر محققان و مولفان کشور فرض است که در راه تهیه اینگونه کتابها بکوشند بخصوص در این عصر که به اراده اعلیحضرت همایون شاهنشاه و در سایه انقلاب ششم بهمن ماه ۱۳۴۱ و با اجرای طرح سپاه دانش اهالی نقاط دور افتاده مملکت نیز از نعمت سواد برخوردار گردیده و هر روز بر عده افراد کتابخوان کشور افزوده می شود فرصت را غنیمت شمرند و به تالیف کتابهایی مفید در رشته های مختلف علوم و فنون با توجه به احتیاجات علمی دانش آموزان بپردازند و از این راه به پیشرفت فرهنگ و علوم و رشد اقتصادی کشور خدمتی ارزنده بنمایند.
بدیهی است وزارت آموزش و پرورش نیز در تامین این منظور به تهیه و نشر کتبی علمی که با کتب درسی هماهنگ و حاوی مباحثی مربوط به متون کتابهای درسی باشد اقدام خواهد کرد.
وزیر آموزش و پرورش - دکتر هادی هدایتی
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
تعداد صفحات:
150
فرمت:
PDF
آپلود شده توسط:
RobertDurst
RobertDurst
1403/04/21
درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی دستور زبان فارسی - برای سال دوم دبیرستانها

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
دستور زبان فارسی - برای سال دوم دبیرستانها
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک