رسته‌ها
وضعیت حق تکثیر و مالکیت حقوقی این کتاب مشخص نیست؛ بنابراین امکان دانلود آن وجود ندارد. اگر در این باره اطلاعاتی دارید، با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که شما نسبت به این اثر محق هستید، می‌توانید اجازه انتشار تمام یا بخشی از نسخه الکترونیکی آن را به ما بدهید، یا آن را از طریق کتابناک به فروش برسانید.
برای اطلاعات بیشتر صفحه «فروش کتاب الکترونیکی» را در بخش راهنما مطالعه کنید.
خاطرات من و فرح پهلوی - جلد ۳
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 3 رای
نویسنده:
درباره:
فرح پهلوی
امتیاز دهید
5 / 3.7
با 3 رای
برگرفته از متن کتاب:
استوار سهراب دیبا پدر فرح درجه دار ارتش بود و در قسمت دادستانی لشکر تهران خدمت می کرد. او در سال ۱۳۱۵ به رشت منتقل شد و در حین انجام وظیفه در رشت با دختری به نام «فریده قطب» که شاگرد خیاطخانه خانم شرفی در ضلع شرقی سبزه میدان بود ازدواج کرد.
در اواخر سال ۱۳۱۶ استوار سهراب به سپاه یکم آذربایجان منتقل و به اتفاق همسرش که حامله بود به تبریز رفته و در خانه پدری خود واقع در محله ششکلان تبریز اقامت گزید. یگانه فرزند خانواده (فرح) در سال ۱۳۱۷ متولد شد. پس از تولد فرح استوار سهراب که از بیماری پیشرفته زخم معده در رنج بود بستری گردید و پزشکان تشخیص دادند که او مبتلا به سرطان شده است.
مدتی پس از مرگ استوار سهراب دیبا، فریده قطب به سبب مشکلات معیشتی فرزندش را که حالا ۶ ساله بود با خود به تهران آورد و تحویل برادرش محمد علی قطب که در تهران معلم مدارس ابتدایی بود داده و خود به تبریز بازگشت و در خانه یک تاجر تبریزی به نام ایپک چی به عنوان مستخدمه مشغول کار شد. فریده قطب در سال ۱۳۲۱ از خانه ایپک چی بیرون آمد و در محله ششکلان تبریز یک خیاطخانه دایر کرد...
بیشتر
اطلاعات نسخه الکترونیکی
آپلود شده توسط:
hanieh
hanieh
1403/02/31

کتاب‌های مرتبط

درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌های کتاب الکترونیکی خاطرات من و فرح پهلوی - جلد ۳

تعداد دیدگاه‌ها:
0
دیدگاهی درج نشده؛ شما نخستین نگارنده باشید.
خاطرات من و فرح پهلوی - جلد ۳
عضو نیستید؟
ثبت نام در کتابناک